Журно: помер геніальний творець храму Святого Йосипа Обручника в Чикаго Зенон Мазуркевич

Home | США | Українське Чикаго | Журно: помер геніальний творець храму Святого Йосипа Обручника в Чикаго Зенон Мазуркевич
image

Автор проекту храму Святого Йосипа Обручника УГКЦ в Чикаго Зенон Мазуркевич помер на 80-му році життя.
Побудований 1977 року ультрасучасний храм Української греко-католицької церкви визнано одним з 10 найгарніших храмів Америки за версією сайту Architectural Digest. Його 13 золотих бань символізують 12 апостолів і Ісуса Христа.
Зенон Мазуркевич помер 26 жовтня у Філадельфії, де він мешкав понад 50 років. Він народився 1939 року в селищі Рожнятів Івано-Франківської області. Поховали архітектора 10 листопада в Чикаго.
Разом із батьками він емігрував до Німеччини, а потім переїхав до Канади. Як пише «Енциклопедія сучасної України», він вивчав архітектуру в Торонтському університеті, в Пенсільванському університеті отримав ступінь магістра архітектури і міського планування. Працював у кількох архітектурних компаніях, барв участь у створенні кількох знакових споруд Чикаґо і Філадельфії.
Крім храму Святого Йосипа Обручника в Чикаґо, пан Мазуркевич проектував українську католицьку церкву св. Михайла у Балтиморі (штат Меріленд), Менор-коледж у Дженкінтауні (штат Пенсильванія), приміщення кредитної каси «Самопоміч» у Філадельфії, монастир у Ґлен-Кові (штат Нью-Йорк). Підготував супермодерністичний проект Преображенського кафедрального собору в Коломиї на Івано-Франківщині.
«Архітектура має величезний вплив на життя людей», цитує пана Мазуркевича видання philly.com: «В принципі це декларація, що повідомляє нам де в якому конкретному часі ми є. Мета кожного мистецтва – збагатити людські життя. В архітектурі ви робите це, висловлюючи емоцію і створюючи не просто щось функціональне, а щось гарне».
Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: