Затримаймо війну!

Home | США | Українське Чикаго | Затримаймо війну!
image

У понеділок, 26 листопада, вечором українська громада Чикаго зібралась в центрі  міста на мирний протест #StopRussianAggression проти зухвалого і нападу російських військ на українські судна в Керченській протоці.
Захід був організований Генеральним консульством України в Чикаго, Українським конгресовим комітетом Америки  (відділ Іллінойс) та громадською організацією "Помаранчева Хвиля".
Незважаючи на сильний мороз та вітер, українці Чикаго та передмість дружно вийшли на мітинг протесту і голосно засудили дії кровожерливого диктатора  Путіна, завойовницька армія якого захопила та утримує під вартою українських військових.
Своїх парафіян дружно підтримали священнослужителі Чиказької єпархії УГКЦ  на чолі з владикою Венедиктом (Алексійчуком).
На мітингу виступила Генеральний консул України в Чикаго Лариса Герасько. Вона повідомила, що прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада напали на українські кораблі, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці Росії обстріляли і захопили три українські кораблі у Керченській протоці та понад 20 моряків.
Полум’яним був виступ Марти Фаріон – знаної американської юристки, яка бере активну участь у справах української громади Чикаго. В якості президента Києво-Могилянської фундації Америки, неприбуткової організації, створеної у 2002 році з метою підтримки Національного університету «Києво-Могилянська академія» у його місії з виховання нових поколінь лідерів України, пані Фаріон залучила фінансову та освітню підтримку найстарішого та провідного університету України, сприяючи його популяризації на міжнародному рівні, просуванню університетської автономії, академічної свободи та національних законодавчих реформ. Виступаючи на мирному мітингу  протесту #StopRussianAggression, пані Марта запропонувала учасникам мітингу звернутись з вимогою до Росії негайно звільнити членів екіпажів українських військових катерів "Бердянськ", "Нікополь" та буксира "Яни Капу", які 25 листопада  були захоплені у військовий полон.
Було зачитано заяву про звільнення всіх українських військовополонених та 70 політичних в'язнів, які незаконно перебувають у російських в'язницях. Мітингарі вимагали відкликання запрошення Володимиру Путіна відвідати саміт "Великої двадцятки" в Буенос-Айресі 30 листопада 2018 року, закликали світових лідерів та Раду Безпеки ООН засудити російські агресивні дії та запровадити жорсткі санкції проти Росії.

 Оксана МОМЧИЛОВА,
«Українське Слово»

Фото: Анна-Марія Балух

 

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: