Гранатометом по вікнах: у Луцьку обстріляли польське консульство

Home | УКРАЇНА | День за днем | Гранатометом по вікнах: у Луцьку обстріляли польське консульство
image

У ніч на середу невідомі обстріляли приміщення Генерального консульства Польщі по вулиці Дубнівській, 22б у Луцьку. Імовірно був здійснений обстріл із гранатомета. У даху приміщення утворилася діра, розбито вікно.
Цілилися в крайнє вікно. Напад стався близько 00:30. Консул Кшиштоф Савіцкі розповів поліції, що охоронці приміщення почули вибух.
Судячи з величини отвору в даху, припускають, що стріляли з гранатомета або іншого "серйозного озброєння".
Правоохоронці на місці інциденту виявили залишки РПГ-26, а саме задню кришку. Імовірно зловмисники стріляли з вулиці із заднього двору та влучили у вікно останнього поверху.
На момент вибуху в приміщенні нікого не було, тому ніхто не постраждав, хоча поверхом нижче були охоронці цього приміщення.
Генеральні консульства Республіки Польща у Києві, Харкові, Одесі, Вінниці, Львові, Луцьку у середу не працювали. Про це повідомляється на сайтах польських дипломатичних відомств Польщі в Україні.
Президент України Петро Порошенко доручив посилити охорону іноземних дипломатичних і консульських установ у країні, щоб уникнути можливих провокацій.
"Для попередження можливих провокацій доручив посилити охорону іноземних дипломатичних та консульських установ в Україні", - написав глава держави на сторінці у Facebook.
Петро Порошенко також засудив обстріл Генерального консульства Польщі в Луцьку, що стався вночі, й доручив терміново вжити всіх заходів для розслідування цього інциденту та встановлення винних.
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін обурений провокацією проти Генерального консульства Польщі.
У Міністерстві закордонних справ України назвали обстріл Генерального консульства Польщі в Луцьку (Волинська обл.) цілеспрямованою провокацією, інспірованою ззовні, а також пообіцяли посилити безпеку дипломатичних і консульських установ на території України.
"МЗС рішуче засуджує напад, вчинений на Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку вночі 29 березня 2017 р. Вважаємо це черговою цілеспрямованою провокацією, яка, без сумніву, має на меті зашкодити стратегічному партнерству між Україною та Польщею. Не виключено, що ця провокація, як і попередні акти вандалізму, інспіровані ззовні", - йдеться в повідомленні МЗС у Facebook у середу.
У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що правоохоронні органи України вживають невідкладних заходів із метою якнайшвидшого розслідування та розкриття цього злочину, а також покарання винних.
У зв'язку з інцидентом до польського МЗС було викликано посла України в Польщі Андрія Дещицю. А представництво Польщі в Києві вручило ноту протесту українському МЗС.
Посол України в Польщі повідомив, що за обстрілом з гранатомета Генконсульства Польщі в Луцьку стоїть Росія. Про це перед будинком МЗС Польщі у Варшаві заявив журналістам посол України в Польщі Андрій Дещиця, якого у зв'язку з інцидентом викликано до польського зовнішньополітичного відомства.
“Зараз ведеться слідство і в даний момент Служба безпеки України і Національна поліція ведуть слідство у Луцьку. За цим стоять сили, які не зацікавлені у хороших українсько-польських відносинах. Без сумніву, це - Росія”, - заявив Дещиця.

Він наголосив, що інцидент у Луцьку є “атакою на українсько-польські відносини, які розвиваються дуже добре”.
“Видно, замало було атак на пам'ятники. Це не допомогло посварити українців і поляків і зараз - нова фаза, фаза атак на консульства, на дипломатичні відносини”, - заявив Дещиця.
Серед версій вибуху в адмінбудівлі Генконсульства Польщі в Луцьку слідство розглядає і терористичний акт, заявила Служба безпеки України.
СБУ докладе максимум зусиль, щоб у стислі терміни встановити і затримати винних. Глава спецслужби Василь Грицак повідомив послу Польщі в Україні Яну Пєклу про заходи, яких вживає СБУ для розкриття інциденту.
"Провокації проти Республіки Польща, які час від часу трапляються в Україні, вигідні лише одній стороні - Російській Федерації, почерк якої видно здалека. (...) Ми переконані, що такі дії агресора не зможуть вплинути на взаємовідносини між дружніми українським та польським народами", - наголошується в заяві СБУ.
Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,
«Українське Слово»

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: