Найкоротший шлях до прірви

Home | УКРАЇНА | День за днем | Найкоротший шлях до прірви
image

Як ми повідомляли, днями Міжнародний валютний фонд після паузи у співпраці з Україною прийняв рішення надати черговий транш кредиту розміром один мільярд доларів. Крім того, Нацбанк заявив: від МВФ до кінця року має надійти ще 4,5 мільярда доларів трьома траншами, відтак резерви нашої держави за рахунок іноземних надходжень, зокрема й від Єврокомісії, загалом мають становити 21 млрд доларів. Ось що думають із цього приводу експерти.
Володимир ЛАНОВИЙ,
президент Центру ринкових реформ, екс-міністр економіки України, доктор економічних наук:
«Я вважаю, що фінансування уряду через МВФ необхідно призупинити. Адже гроші, які надходять у Нацбанк від Фонду, потім ніхто не контролює. Є різні підстави припускати нехороші речі, оскільки в нас масова корупція... Україні для відновлення економіки передусім необхідні «кредити» обладнанням, технологіями, сучасними матеріалами, комп’ютерами, які потрібні для різних наукоємних галузей.
«План Маршалла», про який уже не вперше нагадує Литва, є способом передати нам кредити не у формі валюти і не через уряд, а під конкретні програми, проекти відновлення та розвитку. Безумовно, це не будуть новітні зразки обладнання тощо, оскільки ніхто не захоче поділитися найкращими здобутками. Але це й не гроші, які в підсумку невідомо куди діваються. У владі кажуть, що кредити МВФ забезпечують стабільність національної валюти. Але ми бачимо: гривня не падала, коли гроші від Фонду не надходили, натомість одночасно із вливанням чергового траншу її курс різко ослаблювався. Це свідчить про те, що девальвація у нас відбувається не через відсутність кредитів і валюти.
Найбільше мене непокоїть відсутність загальних зусиль із відновлення економіки, нарощування виробництва, збільшення кількості робочих місць. Не можна вирішити питання дефіциту Пенсійного фонду фактичним «заморожуванням» виплат на нинішньому рівні для більш ніж 10 мільйонів пенсіонерів України. І ніякі підвищення віку виходу на заслужений відпочинок цьому не зарадять, оскільки таким чином економляться копійки, а йдеться про мільярди. Так що такі підходи і співпраця себе фактично вичерпали. Коли після хазяйнування Януковича і Азарова державна скарбниця залишилася порожньою (принаймні заявляють, що в ліквідній формі валютних резервів не було), кредити, можливо, й згодилися. Але зараз ця прірва ліквідована, і без таких термінових грошей невідомо на які потреби цілком можна обійтися.
Щодо ринку сільгоспугідь, то під ним мають на увазі різні речі. Насправді тут така ж заковика, як і з ринком газу (в нас у цій галузі — один великий монополіст). Нічого не зрозуміло, ніякі механізми не запропоновані й не розроблені. Немає рівності прав продавця і покупця, а ринок виникає тільки тоді, коли забезпечується цей принцип. Тому продавцями стануть усі: кожен захоче продати землю, заробити на цьому, а покупців буде небагато. Відтак ціна стане вкрай низькою — не ринковою, а кризовою. Тільки дурні продають власну землю за копійки. Мова зараз не про дрібних власників. На ринок хоче вийти держава з величезними запасами земель і продати їх за мізерні суми. Тому все це нагадує програму нової «прихватизації», чергового корупційного збагачення чиновників».
Олег СОСКІН,

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

304401-003 on 18/04/2017 04:16:39
avatar
A taller heel allows an athlete to achieve more range of motion at the ankle. A lower heel is beneficial for shorter limbs and athletes who choose to low-bar squat, as this squat style utilizes more hip hinge and relies less on ankle mobility.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: