Медреформу «тягнуть зубами»

Home | УКРАЇНА | День за днем | Медреформу «тягнуть зубами»
image

Активісти нагадують: щоб почати зміни у системі охорони здоров’я наступного року, треба негайно ухвалити кілька законів

Під час пленарних засідань депутати розглядають проекти законів, необхідні для здійснення різних реформ. Законопроекти №6327 та №6604, спрямовані на оновлення системи фінансування української медицини, також чекають своєї черги у порядку денному. Проте виносити їх на розгляд до сесійної зали не поспішають.
«Десятки листів від депутатів із проханням забезпечити лікування українців отримує щодня не лише Міністерство охорони здоров’я, а й ми, — каже Ірина ЛИТОВЧЕНКО, співзасновниця благодійного фонду «Таблеточки». — Наш фонд збирає десятки мільйонів гривень на лікування українців і виконує своє завдання — на відміну від депутатів, які затягують процес. Але у нас немає часу на зволікання. Якщо найближчими днями законопроект не розглянуть, кошти на медреформу не закладуть до держбюджету на 2018 рік».
Про це активісти говорили ще у липні, перед парламентськими канікулами. Тоді народні депутати, зокрема представники комітету з питань охорони здоров’я, саботували прийняття реформи і врешті перенесли її розгляд на осінь. Виконавча директорка благодійного фонду «Пацієнти України» Ольга СТЕФАНИШИНА нагадує суть реформи: «Держава повинна платити за послуги, а не за ліжко-місця та утримання лікарень. Сьогодні кошти за наше лікування надходять у лікарню за місцем прописки, а якщо ми живемо в іншому місці, то змушені оплачувати це самостійно. Після ухвалення цих двох законів пацієнти обиратимуть, де їм отримувати медичні послуги, а держава сплачуватиме саме за це. Реформа націлена і на лікарів, які не отримують гідної зарплати і змушені бути або жебраками, або хабарниками. Після реформи вони отримуватимуть гроші за зроблену роботу»
«Я хочу, щоб і лікарі, і пацієнти були захищені. Це могла б зробити реформа, але шлях до неї настільки важкий, що зміни доводиться вигризати зубами», — констатує Олег СКАВИШ, лікар-педіатр і рекордсмен України, відомий як Тягнизуб. Свої слова чоловік підкріплює діями. На площі під Верховною Радою стоїть двотонний реанімобіль із написом «Невідкладна медична реформа». Педіатр скидає куртку, бере у зуби мотузку, прив’язану до автомобіля, і тягне його. Секунда-дві, і машина, що символізує медичну реформу, рушає. Олег протягує її до фінішу — риски на бруківці із написом «Голосування». Так він демонструє готовність українців боротися за кращу медицину
Народним обранцям треба докласти значно менше зусиль — лише натиснути на зелену кнопку. Тож активісти сподіваються, що депутати все-таки дадуть можливість розпочати реформу в наступному році.
Дар’я ТРАПЕЗНІКОВА
Фото Руслана КАНЮКИ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: