Одна країна — два Різдва

Home | УКРАЇНА | День за днем | Одна країна — два Різдва
image

Найрезонансніше із законотворчого «ужинку» двох завершальних днів двотижневої пленарної «вахти» — зміни до Кодексу законів про працю. Згідно з ухваленим документом, українці гулятимуть 25 грудня — на Різдво Христове за григоріанським календарем, тобто католицьке. Як заявили доповідачі, його відзначає близько 30% релігійних громад, відтак у цьому питанні слід вийти на паритет із православними. Натомість 2 травня вже не буде вихідним (залишиться 1 Травня — День праці). Утім, травневі вихідні, як і серпневі (усього «червоних» днів у нас 12 на рік), «стратегічні» для пересічних українців не з ідеологічної точки зору: їх давно використовують здебільшого для активних городніх робіт...
312 «за» (такого сенсаційного результату давно вже не бувало) набрали зміни до законодавства щодо гарантування прав учасників кримінального провадження на етапі досудового розслідування, які їх ініціатор Прем’єр В. Гройсман переможно назвав «крапкою в беззаконні, яке вчиняють правоохоронні органи над чесним і прозорим бізнесом». У чому суть? Документ наділяє правом заявника отримувати витяг з ЄРДР стосовно його заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а також зобов’язує слідчого і прокурора надати такий витяг через 24 години від моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення; встановлено обов’язкову відеофіксацію обшуку, яку також може здійснювати самостійно сторона захисту. Сторона обвинувачення зобов’язана обґрунтувати потребу реквізиції оригіналів документів або їхніх копій та робити копії необхідної інформації із залученням спеціаліста. Крім того, за наявності нескасованої постанови слідчого, прокурора або рішення суду про закриття кримінального провадження забороняється поновлювати слідчі дії.
У п’ятницю під час традиційної «Години запитань до уряду» про стан справ у довірених галузях поінформували віце-прем’єр Г. Зубко та перший заступник міністра освіти і науки В. Ковтунець. Г. Зубко заявив про «прорив у реформі житлово-комунального господарства». Минулого тижня було прийнято, за словами віце-прем’єра, ключовий закон, який дасть змогу громадянам платити лише за використані ресурси. Далі галузь, якою керує Г. Зубко, рухатиметься у напрямку енергоощадності.
В. Ковтунець розповів, що вдалося підвищити стипендії до понад 1600 грн на гостродефіцитних спеціальностях (деякі робітничі та природничого, фізико-математичного й технічного спрямування). Загалом же сьогодні академічними стипендіями охоплено 45 відсотків студентів (понад 310 тисяч осіб), підвищені із них отримують понад 12 відсотків.
Після «Години запитань...» депутатів традиційно як корова язиком злизала із сесійної зали. Така ж ситуація з відвідуваністю спостерігалася й «короткої» пленарної середи — під час розгляду одного з законопроектів у другому читанні камери вихопили приблизно 80 народних обранців, розпорошених по всіх секторах, — в основному авторів поправок. У п’ятницю, що зафіксовано в традиційному репортажі лідера фракції Радикальної партії О. Ляшка, депутатів ледь перевищувало три десятки («радикали», слід відзначити, зазвичай дисципліновані). На замітку виборцям: обранці відстоюють не ваші інтереси, а свої, у чому можна переконатися хоча б із динаміки присутності в період пленарної роботи.
Наступне засідання — 5 грудня.
Марина ТІШКОВА


Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

MK iPhone 6s Case on 30/11/2017 21:38:24
avatar
The iPhone X came out almost a month ago, and now one of the most anticipated app updates has finally arrived for the new phone: Google has updated Maps for the iPhone X’s screen
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: