Цвісти та розвиватись у новому році

Home | УКРАЇНА | День за днем | Цвісти та розвиватись у новому році
image

Не «під ялинку», але таки вже за традицією вночі минулого четверга депутати ухвалили пакет законопроектів щодо держбюджету-2017. Загалом розглянуто близько двадцяти проектів законів та постанов різної тематики, ухвалено півтора десятка з них.
«Цвях» минулого пленарного тижня, що визначатиме, яким буде наступний рік, — звичайно, головний кошторис країни. Вчасно, як зауважив особливо задоволений своїм дітищем Прем’єр В. Гройсман (у кулуарах і в експертних коментарях теж на цьому наголосили, зазначивши, що нині різні «тертя» між політсилами, очевидно, вдалося «заполірувати» швидше), а міністр фінансів О. Данилюк узагалі назвав його «бюджетом розвитку і процвітання». Тож як «цвістимемо» наступного року?
Остаточні параметри держбюджету-2018 такі: зростання ВВП 3% при інфляції 9% (а сам номінальний ВВП становитиме 3,332 трлн гривень). Гривня впаде до 29,3 грн за долар. На 4,2% збільшено дохідну частину — вона становитиме 913,613 млрд гривень; на 4,3% — видаткову: 988,634 млрд гривень. Зріс на 3,9 млрд грн і закладений дефіцит. Покрити його збираються за рахунок операцій із спецконфіскації (привіт Генпрокуратурі та антикорупційній «армії») — надходження від неї передбачені в розмірі 4,7 млрд грн. Борги наші величезні — згідно з розрахунками, загальний обсяг держборгу становитиме 1,999 трлн грн (61,5% від ВВП). Наступного року за зовнішніми і внутрішніми запозиченнями доведеться виплатити 305,926 млрд гривень.
«Гройсманівка», себто мінімалка, з 1 січня зросте до 3723 гривень, прожитковий мінімум з 1 січня — 1700 гривень, з 1 липня — 1777 гривень, з 1 грудня — 1853 гривні. Далі за пріоритетами: «соціалка» потягне на 141,37 млрд гривень (71 мільярд — на субсидії, 59,872 мільярда — на пільги малозабезпеченим, 2,7 млрд — на закупівлю домогосподарствами твердого палива), «оборонка» — на 165,3 млрд гривень. Сфері освіти дадуть 217,5 млрд гривень, охорони здоров’я — 112,5 млрд гривень. Збираються ремонтувати дороги — на це передбачено 46,7 млрд гривень. Не забули «слуги народу» й про себе: із наступного року оклад Голови ВР збільшується до 12 прожиткових мінімумів (18200 грн), «рядового» депутата — до 10 прожиткових мінімумів (16 тис. грн).
Не бюджетом єдиним — продовжено мораторій на торгівлю землею, ухвалено Закон «Про дипломатичну службу», виключено із законодавства норму щодо зменшення кількості прокурорів до 10 тисяч осіб із наступного року (аби, мовляв, не перевантажувати працівників). Боржників-аліментників, котрі понад півроку не платили грошей на утримання своїх дітей, обмежуватимуть у виїзді за кордон, праві керування транспортним засобом, користування вогнепальною зброєю тощо.
Із кадрових новин — дружно (окрім фракцій «Самопомочі» та «Батьківщини») звільнили з посади голови Комітету з питань запобігання та протидії корупції Є. Соболєва. За офіційною версією, «у зв’язку з незадовільною роботою». Сам екс-голова комітету вважає, що він став кісткою в горлі нинішнім корупціонерам у владі, прямо вказавши: його звільнено з ініціативи П. Порошенка та А. Яценюка, аби знищити антикорупційне законодавство про незалежність НАБУ, щодо е-декларування, перешкодити написати дієвий закон про антикорупційний суд. Тим часом у ЄС стурбовані цією подією. Перефразовуючи класика, антикорупційна шлюпка розбилась об владні скелі...
У п’ятницю традиційної «Години запитань до уряду» не було — оскільки працювали в четвер ледь не до опівночі, то вирішили наступного дня відпочити. Перед тритижневими зимовими «канікулами» депутати встигнуть попрацювати в пленарному режимі — наступне засідання 19 грудня.
Марина ТІШКОВА

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: