Переходити — організовано

Home | УКРАЇНА | День за днем | Переходити — організовано
image
Україна: день за днем

18 січня закінчився останній пленарний тиждень дев’ятої сесії. Загалом розглянуто сім проектів законів та постанов, ухвалено три закони.
«Цвях» минулого четверга, безумовно, — церковне питання. Ухвалено зміни до законодавства, відповідно до яких рішення про зміну ухвалюється на загальних зборах релігійної громади і вважається правомочним, якщо, згідно зі статутом, самі збори є правомочними. Потрібно мінімум дві третини голосів на підтримку. Поки процедура не буде юридично завершена, накладається мораторій на відчуження майна. Розгляд питання відбувавсь емоційно, і вінцем пристрастей стала репліка Голови ВР А. Парубія очільнику «Опоблоку» В. Новинському: «Відійди від мене, нечисть, відійди від мене!»
Ухвалено Закон «Про соціальні послуги», яким установлено державний стандарт на їх надання, основні цілі, принципи та напрями державної політики у цій сфері.
Внесено також зміни до законодавства, згідно з якими держзамовникам із державного оборонного замовлення надано можливість безпосередньо здійснювати закупівлю продукції, робіт та послуг відповідного призначення за імпортом. Це повинно оптимізувати і пришвидшити процес, а також заощадити кошти за рахунок відсутності посередників.
Наприкінці засідання було заслухано звіт голови Національного банку України. Я. Смолій поінформував, що торік було відновлено макрофінансову стабільність, а, крім того, економіка продемонструвала максимальне зростання за сім останніх років. Нинішнього року Нацбанк продовжуватиме впровадження принципу прозорості й розраховує на «плідний діалог» із парламентом.
У п’ятницю під час традиційної «Години запитань до уряду» про стан справ у довіреній галузі поінформував міністр енергетики та вугільної галузі І. Насалик, який оприлюднив основне завдання свого відомства — зайнятися процедурою створення нормативно-правової бази для реалізації енергетичної стратегії.
Голова ВР А. Парубій, закриваючи сесію, підбив підсумки роботи: ухвалено 75 законів і 45 постанов, 20 законопроектів — у першому читанні. Серед законотворчого здобутку ключові — закріплення незворотності курсу України на членство в НАТО і ЄС, військовий та церковний «блоки».
Десята сесія ВР розпочне роботу 5 лютого.
Марина ТІШКОВА

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

bbryan bbryan on 27/01/2019 20:07:18
avatar
Coolest Cheap Watches 2016
Swiss Watches 24
Bell
Panerai Watches Toronto
Tag Heuer Watches Online Uae
Fake Watches Website
Swiss Watches New York
Cheap Watches Singapore
first Copy Watches Low Price
Hublot Watches In Dubai
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: