Чого ж сумують солов’ї?

Home | УКРАЇНА | Життя як воно є | Чого ж сумують солов’ї?
image

Поки в державі точилися розмови про «запровадження — незапровадження» мораторію на землю, з’ясувалося, що «процес давно пішов»

Українці спрадавна низенько вклонялися рідній землі, бо вона для нас, усіх коли-небудь сущих і грядущих, — не ґрунт, який можна нещадно експлуатувати, закладати, а то й гендлювати ним, а передовсім Матір.
Образ землі-матері — народний символ святості, відданості, неперебутності роду і народу. Недарма в Україні кажуть: «Людина без рідної землі, як соловей без гнізда».
Люди чужоземні, а також без душі і серця цього не розуміють і навряд чи коли зрозуміють. Для них наші ниви такий же ходовий товар, як мило і цвяхи, мотуззя і ліс-кругляк. Для нас наша земля останнім часом — ще й останній бастіон українства. Залишимося без неї — залишимося без Вітчизни.
Минулого вівторка у Хмельницькому про нашу землю в рамках Національної платформи діалогу говорили понад 300 делегатів з усіх областей України. Мета цього селянського віча не лірика, а проза: визначення оптимального формату проведення земельної реформи та формування переліку пропозицій від представників реального сектору, які будуть ураховані при прий-нятті урядових рішень у сфері земельних відносин.
Добре, що дискусійне, а більше — доленосне для свідомих українців питання велося не потаймиру, не за кулісами державних офісів Порошенка, Гройсмана чи Трампа, не у вузькому колі парламентських «кнопкодавів», а відкрито. Хоча однієї відкритості тут замало. Бо поки точилися розмови про «запровадження — незапровадження» мораторію на землю, з’ясувалося, що «процес давно пішов». Не пішов, а загуркотів! Не вірите? Тоді послухайте, про що повідав на Національному аграрному форумі «Перспективи розвитку земельної реформи в Україні. Державна підтримка агропромислового комплексу» директор департаменту землеустрою, використання та охорони земель Держгеокадастру Олександр Краснолуцький: «Із 1995-го по 2000 роки не було мораторію на продаж сільськогосподарських земель, купляти їх у той час міг будь-хто: іноземці, юридичні особи (до 2000-го). За той період скупили 14 тисяч земельних паїв із семи мільйонів. Сьогодні зі всіх земель, які маємо, майже половина перебуває у приватній власності. Причому 46% — це землі державної власності і 4 — комунальної».
Як вам такий «мораторій», українці?
От чому все рідше співають справжні (не ті, що на трибунах) солов’ї, а над принишклими і погорбленими селами замість пісень солов’їних — грізний гуркіт надпотужних, доступних для кишень земельних магнатів, імпортних тракторів, кожен із яких за потужністю перевершить усі наявні нині в Україні живі кінські сили!
Там же, у Хмельницькому, директор департаменту пан Краснолуцький уточнив, що в Україні у наявності 42,7 млн га сільськогосподарських угідь, і з них під дію мораторію потрапляє 27 млн га. Що це означає? Будь ласка! «Ще 5,3 мільйона гектарів можуть вільно продаватись, даруватись, обмінюватися, 10 мільйонів гектарів потенційно можуть потрапити на продаж, — повідомив директор департаменту, пояснивши: — Тобто повного мораторію на продаж та відчуження сільськогосподарських земель немає. Він діє тільки на частину таких земель».
За словами доповідача, всупереч дії мораторію земельні ділянки все одно викуповуються — «для суспільних потреб» тощо. Розорюють наші земельні межі не воли чи коні, у плуги впряжені, а злочинці, поіменовані чужинським словом «рейдери», у частці з якими — несумлінні прокурори, судді, начальники поліції, землеміри і «землетруси»…
«Попереднього тижня я мав дві зустрічі з групами постраждалих від рейдерства українців, — поінформував журналістів на прес-конференції заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз. — Одна з них — це селяни з Кіровоградщини, чиї земельні ділянки були, за їхнім твердженням, незаконно перереєстровані на компанію «Агрі інвест Україна». Уявіть цинізм рейдерів! Люди стверджують, що відчуження землі здійснили від імені померлих осіб та тих, хто на сьогодні проживає на окупованій території України. Зараз комісія досліджує 150 скарг щодо відчуження земельних ділянок, на цьому тижні відбудеться відкрите засідання стосовно цього конкретного випадку».
Але ж таких — не 10 і навіть не 100…
Ще рік-другий — і не потрібно уже й мораторій на землю знімати!
Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий, котрий взяв участь у земельному зібранні в Хмельницькому, нагадав про те, що вже триває не одне десятиліття: «Процес земельної реформи складний та тривалий. Є соціальні напруження, дискусії, різні точки зору. Але нам важливо знайти компроміс. Важливо почути один одного, зрозуміти бачення, сформувати позицію і рухатися далі. Адже лише спільний рух зможе призвести до результату».
Прозвучали у виступі очільника аграрного відомства і «революційні» тези, що стосуються диктату МВФ: «Перше: уряд не є заручником переговорного процесу з Міжнародним валютним фондом. Головне — національні інтереси. Друге: учасники земельного процесу — виключно громадяни України, власники землі, фермери. І також важливо, що обсяг володіння землею одним громадянином повинен бути обмежений».
Усе ніби правильно, тільки ж не Тарас Кутовий одноосібно вирішує, як проводити (чи доводити до краю) земельну реформу в Україні. Буде так, як скажуть очільники президентсько-урядового «колгоспу». Хоча мало б бути так, як скаже народ. Та останній заклопотаний своїм. А що буде завтра?
Завтра, коли солов’ї взагалі припинять спів, буде, як завжди, пізно.
Василь ПІДДУБНЯК

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

iwc replicas on 21/06/2017 21:29:28
avatar
Annunci di compravendita di orologi e gioielli a torino. orologi Rolex, Cartier ed altre marche su
Thumbs Up Thumbs Down
0
gta 5 online hack tool on 22/02/2017 04:56:03
avatar
great advice and discussing,I'll get this amazing for me .thanks!
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: