За сокири, лісоруби!

Home | УКРАЇНА | Життя як воно є | За сокири, лісоруби!
image

Європа настільки «захворіла» українським лісом-кругляком, що спокійно спати від пронизливого головного болю не може. Вже скоро Карпати із Поліссям зовсім лисими стануть, а їй, Європі, як і деяким нашим депутатам народним, усе мало та мало…
Таке враження, що у Німеччині чи Франції ні сосни не ростуть, ні діброви не шумлять.
Ростуть і шумлять, але в тім-то й річ, що свого ні рубати, ні пиляти не хочеться, бо ліс — це не тільки соснова смола та ділова деревина, а й дещо цінніше — природні бастіони проти суховіїв, легені країни, її багатство неоціненне. Через це навіть народні депутати пройнялися проблемою масового вивезення за кордон лісу-кругляку і наклали на це діло серйозну штуку — своє вето.
Здається, подіяло! Лісу-кругляку стали вивозити, кажуть наші пильні митники, менше. Щоправда, віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе спростувала думку людей у зелених кашкетах. В інтерв’ю «5 каналу» чиновниця емоційно заявила про те, що «лісовивізний» мораторій не працює по суті: «Ми бачимо продовження вирубки лісів, ми бачимо продовження контрабандного вивезення цього лісу-кругляку за кордон. Ми бачимо збільшення якихось дивних категорій товарів на експорт, наприклад, підтримок для шахт.
Я тільки не знаю, в яких країнах ЄС у нас зараз шахти так активно будуються, що у нас такий вал цих стійок для шахт іде, тобто під виглядом цих стійок для шахт вивозиться, по суті, ліс-кругляк».
А ще інтегратор від уряду поскаржилася на те, що мораторій на експорт лісу — це чи не єдина перешкода для одержання Україною від Євросоюзу другого траншу макрофінансової допомоги в сумі 600 млн євро: «Це питання (мораторій на експорт кругляку. — В. Г.) є таким собі нашим подразником, і вже довгий час. На жаль, це велика проблема, тому що це єдине питання, яке блокує отримання подальшої допомоги з боку ЄС, макрофінансової допомоги, некредитної».
І не відомо, скільки б ще печалилася такою неув’язкою віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, якби не Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.
У ході зустрічі з президентом Єврокомісії Жаном-Клодом Юнкером глава українського уряду в притаманному йому стилі щоразу щось не домовляти заявив: «Ми обговорили поточну ситуацію в Україні, я поінформував президента Єврокомісії про те, що нам вдалось у другому півріччі 2016 року забезпечити макроекономічну стабілізацію. У 2017 році ми бачимо і прогнозуємо економічне зростання, позитивні сигнали розвитку економіки».
Жан-Клод Юнкер тут набагато прямолінійніший, навіть, можна сказати, — відвертіший: «Україна в останні два-три роки провела багато реформ. Ми розуміємо, що це величезні зміни в порівнянні з 20-річною ситуацією. Ми знаємо, що просувається законопроект про деревину. І мені здається, цього досить для того, щоб виділити 600 млн євро, яких очікують українці».
А скільки ж її, ту «макроекономічну допомогу», доведеться чекати? Може, пан Гройсман знає? Виявляється, таки знає: «Україна дійсно долає непростий шлях змін, і головне, щоб наші громадяни відчували, що ці зміни позитивно впливають на якість їхнього життя. У цьому контексті рішення, яке сьогодні прийнято, — про виділення Україні в найближчі тижні макрофінансової допомоги в розмірі 600 млн євро, а це близько 18 млрд грн, — це дуже відчутна підтримка в таких непростих умовах».
Рішення, на яке недовго чекали наші лісоруби і «бокораші» (плотогони на гірських річках Карпат), таки прийнято!
Палкий привіт ініціаторам накладення мораторію на експорт лісу-кругляку в парламенті від Володимира Гройсмана і Жана-Клода Юнкера!
За роботу, лісоруби!
Василь ГАЙ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (19 posted):

music paradise pro on 22/11/2017 12:27:19
avatar
Music paradise pro downloader will be secured on your Android device memory so you can get to them effectively using some other music playback application.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Moviebox Apk on 22/11/2017 12:26:49
avatar
MovieBox Apk for Android Motion picture Box is the most supported film spouting applications by the and for the android flexible customers.
Thumbs Up Thumbs Down
0
music pro downloader on 22/11/2017 12:26:23
avatar
MP3 downloads are becoming hugely popular these days, because they allow several songs or pieces of audio to be stored without occupying a large amount of storage space. Some computers on the market, now come preloaded with software that permits mp3 download.
Thumbs Up Thumbs Down
0
skull music downloader free on 22/11/2017 12:19:22
avatar
The best thing about free mp3 skull music downloader free is that you are getting the music for free. If you have some select songs from a music CD.
Thumbs Up Thumbs Down
0
skull mp3 on 22/11/2017 12:14:45
avatar
Skullcandy Headphones are the coolest headphones in the market today. Are you sick of listening to your i-pod or mp3 player on cheap headphones that not only produce poor quality sounds, but look extremely ugly too.
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
I think this is a really good article. You make this information interesting and engaging. home remedies for sore throat and swollen glands You give readers a lot to think about and I appreciate that kind of writing.
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
Nice to be visiting your blog again. it has been months for me. Well this article that i’ve been waited for so long. I need this article to complete my assignment in the college. and it has same topic with your article. Thanks. great share.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Harvard Business on 10/04/2017 04:39:52
avatar
Hi buddy, your blog' s design is simple and clean and i like it. Your blog posts about Online Dissertation Help are superb. Please keep them coming. Greets!!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Case study solutions on 10/04/2017 02:50:30
avatar
This is really great work. Thank you for sharing such a useful information here in the blog.
Thumbs Up Thumbs Down
0
replika klockor on 10/03/2017 01:26:34
avatar
thanks you
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 next total: 19 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: