Хто захистить фермера?

Home | УКРАЇНА | Життя як воно є | Хто захистить фермера?
image

Серпневої ночі у невеликому селі Проценки Глобинського району сталася трагедія.
Десь за північ голова фермерського господарства «Пролісок» 52-річний Олександр Скидан почув настирний гавкіт собак. Вийшовши надвір, побачив силует, що майнув од комбайна. Тут же пролунав одиночний постріл. Куля влучила чоловіку в живіт. Він ще зміг, затуливши рукою рану, зайти в хату й сказати дружині, щоб викликала «швидку допомогу» й поліцію, після чого знепритомнів...
Правоохоронці прибули із псом, який узяв слід та вивів далеко в поле. Там довелося зупинитися, бо, вочевидь, зловмисники сіли в машину. А за 200 метрів од садиби фермера поліцейські знайшли кардан від обприскувача, два колеса та два акумулятори від комбайна. Найімовірніше, крадії несли ці запчастини до своєї машини, коли їх наполохав господар.
Олександр Скидан був на волосину від смерті. Врятував його хірург із Полтави, що терміново прибув у Глобине й зробив дуже складну операцію. Через три дні в реанімації постраждалого перевели в палату в хірургічному відділенні. За словами лікарів, щонайменше три місяці йому доведеться пробути у лікарні.
Син фермера, 26-річний Леонід, розповів, що це вже третє зазіхання на їхнє майно за цей рік. У травні зі складу, що за 100 метрів од хати, невідомі поцупили насіння кукурудзи та добрива на 40 тисяч гривень. У поліцію заявили, але з розкриттям злочину — глухо, як у танку. Невдовзі була зроблена ще одна спроба крадіжки. Олександр Скидан надвечірньої пори побачив, що хтось ходить по дворищу біля каністр із пальним. Кинувся за грабіжником, але той ускочив у машину і втік. Фермер намагався переслідувати його на своєму легковику, але злочинець зумів відірватися від погоні. Олександр зафіксував державний номер автомобіля зловмисника. З’ясувалося, що тієї ночі був пограбований ще й мешканець Проценок, котрий теж обробляє землю.
Обоє чоловіків написали заяви до глобинської поліції. Та коли О. Скидан згодом зателефонував до слідчого й поцікавився ходом розслідування, той відповів, що заява фермера... кудись зникла. Довелося йому писати повторну. А з приводу машини грабіжника, то правоохоронці твердили, що та машина в розшуку.
Незабаром житель сусідньої Бугаївки зателефонував фермеру, щоб той забрав свою заяву, бо, мовляв, буде погано. Надходили й «есемески» з погрозами. Але й ця інформація анітрохи не зацікавила глобинських поліцейських. Не дивно, що злодії так зухвало нападають на фермерів: знають, що ніхто їх особливо ні розшукувати, ні садити в тюрму не буде. А безкарність, як відомо, породжує ще більше нахабство. Тож тепер крадії без вагань готові й убивати тих, кого грабують.
Правоохоронці порушили кримінальне провадження за ч. 1-ю ст. 121-ї Кримінального кодексу України (умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень), але бандитам від того ні холодно ні жарко. Хоча це швидше замах на вбивство. Але ж розслідування за цією статтею контролюється Міністерством внутрішніх справ, куди треба буде щомісяця звітували про хід розслідування. А воно місцевим копам треба? Тому й інкримінують «нанесення», розслідування якого ніхто перевіряти не буде.
— Ні фермери, ні прості селяни нині абсолютно не захищені перед злодіями, — коментує ситуацію перший заступник голови Асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктор Галич. — Реформа міліції звелася до зміни вивісок, суттєвого підвищення зарплат з кишень платників податків і ротації начальників райвідділів. А також «зіркопаду» на погони поліцейських начальників, статки яких просто шокують пересічних громадян. Наприклад, головний полтавський поліцейський Олег Бех з нагоди Дня поліції отримав звання генерала. Це при тому, що не розкрито вбивство колишнього міського голови Миргорода Василя Третецького, інші резонансні злочини, зокрема й звіряче побиття лідера миргородської міської організації «Свобода» Олега Супруненка, котрий на 26-й день помер у реанімації. А скільки у ЗМІ публікується фактів про хабарі, які беруть правоохоронці, «кришування» ними наркоторгівлі, грального бізнесу, контрафактного спиртного… На жаль, на поліпшення криміногенної ситуації в країні ми вже й не сподіваємось.
Людмила СТЕЛЬМАХ (КУЧЕРЕНКО),
Полтавська область

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: