4 липня — День Незалежності США

Home | УКРАЇНА | Nota Bene | 4 липня — День Незалежності США
image

4 липня у Сполучених штатах Америки святкують День Незалежності. Головна подія - парад Дня Незалежності - проходить опівдні у Вашингтоні.
Одночасно по всій країні відбуваються святкові заходи, влаштовуються феєрверки, американці вивішують на своїх будинках державний прапор США.
Саме в цей день у 1776 році був прийнятий підготовлений Томасом Джефферсоном і схвалений його колегами із комісії проект Декларації незалежності. Відповідно до Декларації, 13 британських колоній оголошували свою незалежність від Великобританії. Уперше в офіційному документі колонії іменувалися Сполученими Штатами Америки. За іронією долі двоє авторів цього документа, що згодом стали президентами США, - Томас Джефферсон і Джон Адамс - померли в один день 4 липня 1826 року, рівно через 50 років після підписання Декларації. А через 140 років, 4 липня 1946 року, США самі надали незалежність своїй колонії - Філіппінам.
Оригінал Декларації незалежності вважається в США державним надбанням і зберігається в Національному архіві у Вашингтоні в заповненому інертним газом контейнері з куленепробивного скла. У денний час декларація виставляється на загальний огляд у залі архіву, вночі контейнер опускається в захищене підвальне приміщення. За традицією, що склалася в День Незалежності США, перед відвідувачами архіву виступають одягнені в камзоли і капелюхи XVIII століття актори, які голосно читають текст Декларації.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: