Закарпаття

Чеський дім із візовим центром запрацює цьогоріч в Ужгороді
Про перспективи відкриття в Ужгороді офіційного представництва Чеської Республіки йшлося під час недавньої двосторонньої зустрічі голови Закарпатської облради Михайла Рівіса з міністром МЗС Чехії Любомиром Заоралеком, що відбулася в Празі. Також обговорили подальшу співпрацю в соціально-економічній, науковій, культурній та туристичній сферах.
«Закарпаття має з Чехією чимало сторінок спільної історії, адже ще нема сто років, як воно входило до складу Чехословаччини і було окремим адміністративним краєм, – розпочав Михайло Рівіс із коротенького історичного екскурсу. – За неповні 20 років у складі ЧС тут добре розвинулася промисловість, було піднято аграрний сектор, збудовано транспортні артерії з містами Європи та й місцеві, збережено і примножено культурний спадок багатонаціонального населення.
На жаль, зараз у нас – безробіття, а у вас – нестача робочої сили. Під час моїх неодноразових зустрічей з гетьманами Пардубицького краю та Височини, з якими Закарпаття успішно співпрацює багато років, а в найближчий час підписуємо угоду й із Устецьким краєм, зазначалося: ці три краї Чехії готові прийняти на роботу велику кількість закарпатців різних професій. Утім, мають проблему з оформленням робочих віз. Тому нині назріло питання створення в Ужгороді інформаційно-консультативного центру для закарпатських шукачів роботи в Чехії. Торік я вніс пропозицію гетьманам спільно ініціювати перед центральними органами чеської влади створення Чеського дому, де можна б розмістити візовий, інформаційний та культурний центри. Ну, а кінцевою метою стало б відкриття повноцінного консульства Чеської Республіки в Ужгороді. І це логічно, бо за чеськими візами в дипломатичне відомство у Львові звертається найбільше закарпатців».
Як повідомляє прес-служба облради, у відповідь Любомир Заоралек пообіцяв максимально сприяти відкриттю Чеського дому в обласному центрі, і вже скоро – в серпні-вересні цього року. «Я навіть готовий приїхати на Закарпаття й узяти участь в урочистому його відкритті. Для цього ми вирішимо питання з фінансування організаційних заходів функціонування цього представництва в Ужгороді. Наступним етапом стане відкриття повноцінного консульства на Закарпатті. Для цього нам потрібно закласти відповідні кошти на наступний рік», – зауважив міністр МЗС Чехії.
 Із Києва до Солотвина можна буде доїхати потягом
Раніше в цьому напрямку курсував лише поїзд Львів – Солотвино та Київ – Рахів. Новий Київ – Солотвино їздитиме з 3 травня. Таким чином, інформують в «Укрзалізниці», пасажири зможуть прямувати безпосередньо до Хуста, Тячева, Виноградова, Берегова, Королева.
Як уточнюють у відомстві, потяг відправлятиметься зі станції «Київ-пасажирський» по непарних числах о 18.34 та прибуватиме на станцію «Солотвино-1» о 13.42. Назад із Солотвина поїзд відправлятиметься по парних числах о 14.55 та прибуватиме до столиці України о 10.05.
 З готелю зробила бордель
У гірському селищі Дубове, що в Тячівському районі, п’ятдесятирічна працівниця готелю залучала знайомих жінок до проституції. Звідниця знаходила їм клієнтів і влаштовувала зустрічі в готелі. Таким чином заробляла гроші майже півроку. Припинила її бізнес поліція. Справу передано до суду.
В Ужгороді у дитсадку відкрили «угорську» групу
Угорську мову вивчатимуть дошкільнята в ужгородському навчально-виховному комплексі з поглибленим вивченням іноземних мов «Ялинка» у мікрорайоні «Шахта» в Ужгороді. Завідуюча НВК Світлана Рибак розповіла, що відкрито угорськомовну групу на прохання батьків, які клопотали ще два роки тому. Стало це можливим за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, міської влади.
На Закарпатті є ферма буйволів
На Закарпатті, у селі Стеблівка Хустського району, працює єдина в Україні ферма буйволів. Її відкрив німецький еколог Мішель Якобі. Нині він має 30 тварин – сам їх доїть, з молока робить сир. Його моцарела дуже смачна.
Господар продає сири у великих містах, а з місцевими жителями «працює» по бартеру. Він їм – молочну смакоту, вони йому – сало та овочі.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: