Житомирщина

Без права на самостійність
«Даємо більше повноважень на місця, люди самі вирішуватимуть, що їм будувати, а що закривати на своїй території» — так коротко можна окреслити задум, під який влада розкрутила маховик децентралізації. Але відомо: безкоштовний сир буває лише в мишоловці. І в цьому переконалися жителі села Корчак у Житомирському районі. Спочатку, розповідають, їх приєднали до «Тетерівської резервації», тобто до однойменної ОТГ, таким чином ліквідувавши на місці сільраду і позбавивши можливості самоврядування.
Далі виявилося, що за «привілей» значитись у «піонерах» реформи вони повинні відмовитися від власних школи і дитсадка, до яких ходили діти ще з Перлявки та Катеринівки. Мовляв, витрати за комунальні послуги закладів та на зарплати педагогам не по кишені новоствореній ОТГ. Дітей же запропонували возити шкільним автобусом у школи сусідніх сіл, розташованих за 5 та 10 кілометрів од Корчака.
Прохання корчаківців зняти питання ліквідації закладів із порядку денного сесії Тетерівської сільради її керівництво вперто не чуло. А 12 квітня без вагань ухвалило рішення щодо цього. Люди обурилися неабияк — на знак протесту перекрили трасу національного значення Житомир — Чернівці. Селяни кажуть, що будуть боротися за своє до останнього. Водночас тетерівський сільський голова Валентина Ільницька заявила: «Одна дитина за рік обходиться в 42 тисячі, а ми об’єдналися, для того щоб рахувати гроші і заробляти, а не витрачати. Цей протест — звичайний шантаж». Можливо, керівник громади в чомусь і має рацію, але ж корчаківці не просили їх приєднувати...
В Овручі створили "Великодню галявину"
В Овручі Житомирської області  вперше створили « Великодню галявину» з писанок, виготовлених жителями міста різного віку.
Оглянути її, а заодно й привітати один одного зі святом, мали нагоду усі бажаючі, які в день Воскресіння Христового, зібралися у центрі міста. Святкуванню овручанам сприяла й погода- дощ  не завадив.
Вітали громаду представники міської і районної влади, благодійного фонду, духовенства. Площею линули слова молитви, весняним передзвоном звучали пісні дітей…Затим  відбулося нагородження переможців конкурсу на виготовлення найкращої писанки. Серед них були окремі автори, нагороди отримували й родини, які разом виготовляли диво-писанку,  а також навчальні заклади, що представили найкращий великодній символ.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: