Дніпропетровщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Дніпропетровщина

Жителі Дніпра передали тисячу пасок захисникам України
Жителі Дніпра передали тисячу пасок українським військовим на передову й у шпиталі напередодні Великодня. Відповідну акцію «Паска для українського захисника» організували волонтери, а самі паски та інші смаколики збирали протягом тижня.
Як повідомила  координатор Центру допомоги учасникам АТО Наталія Шуліка, паски, крашанки, цукерки, печиво, ковбаси відправили як безпосередньо в зону АТО, так і до польових шпиталів, а також до лікувальних закладів Дніпра, де ставлять на ноги поранених бійців: 16-ї міської лікарні, опікового відділення 2-ї міської лікарні, базового військового шпиталю.
До їстівних подарунків жителі міста додавали вітальні листівки, листи, малюнки, а також обереги.
«Це допоможе хлопцям зрозуміти, що ми їх пам’ятаємо, що вони – наша родина», – вважає учасниця акції Юлія Сірченко.
За словами координаторів волонтерського центру у військовому шпиталі, усі зібрані ласощі освятять і рознесуть по палатах бійцям у неділю, великоднього ранку.
Український космос переходить на 3D технології
Дніпровські фахівці працюють над кількома великими проектами, в першу чергу орієнтованими на співпрацю із західними партнерами, повідомив на прес-конференції генеральний конструктор Олександр Дегтярьов. Так, після аварії американської ракети «Антарес» цей носій оснастили новим маршевим двигуном, переустановлення якого здійснювалося українськими фахівцями. Нові перспективи відкриваються і для використання ракет-носіїв із серії «Циклон». Зараз у процесі налагодження нова модифікація ракети — «Циклон-4М», в якій російські комплектуючі повністю замінять українськими, американськими і канадськими. Ракетою безпосередньо зацікавилася Канада. Протягом найближчих років з України почнуть постачати туди ракети. Дніпровські ракетобудівники продовжують співпрацю і з Європейським космічним агентством, при якому відкрили своє представництво в Брюсселі.
Як повідомив генеральний конструктор, фахівцям КБП сьогодні доводиться мати справу і з військовою тематикою. На стадії остаточної доводки перебуває оперативно-тактичний  комплекс «Грім» із дальністю польоту ракет від 250 до 450 км. У роботі також проекти з високоточних крилатих ракет наземного і корабельного базування, дві системи ППО з радіусом ураження цілі до 150 км і з перспективою доведення до 200—250 кілометрів. Крім того, фахівці КБП здійснюють модернізацію ракетних систем залпового вогню, сказав О. Дегтярьов. На жаль, зазначив він, ці роботи здійснюють «за рахунок недержавної допомоги Україні».
Варто зазначити, що спираючись на власні сили, КБ «Південне» зуміло розпочати модернізацію і створити унікальне дослідне виробництво. «Зараз уже працює унікальна, за оцінками американських фахівців, експериментальна база з 9 самостійними ділянками, на яких можна проводити всі наземні випробування космічної техніки. Створюються металургійна, механічна і полімерна ділянки. Вже запущена в роботу ділянка 3D технологій. Усе це робиться для того, щоб знизити вартість виробництва ракет», — повідомив в.о. генерального директора КБП Михайло Бондар.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: