Волинь

Прощалися з легендарним «Сарматом»
Голова Спілки воїнів АТО Волині Олег Твердохліб мав кілька важких поранень і контузій, але помер не від бойових ран, а через важку хворобу. З початку  неоголошеної війни на сході він пішов добровольцем у батальйон «Айдар», бо через вік (мав 50 років) отримав відмову у військкоматі. Але вважав, що його досвід (був військовим пенсіонером, прослужив  в армії чверть століття) має прислужитися молодим бійцям. Працював у Державній службі з надзвичайних ситуацій, був почесним донором, врятував не одне життя. У зоні  бойових дій перебував півтора року, визволяв з «Айдаром» 15 населених пунктів Луганщини,  разом з  бойовими побратимами обороняв Луганський аеропорт.
Олег Твердохліб мав позивний «Сармат». Його поховають на луцькому міському кладовищі на алеї почесних поховань, де вже лежать і  його  бойові побратими з «Айдару». У вівторок з ним прощалися у луцькому соборі, у середу відбулися  громадянська панахида і похорон.
Ансамбль з Волині представив Україну на фестивалі у Празі
Нещодавно народний ансамбль «Молодички» Шацького міського будинку культури виступав на фестивалі у Варшаві, а нині – вже у Чехії, де відбувся міжнародний фестиваль пісні і танцю «Весняна казка у Празі». Керівник «Молодичок» директор будинку культури Ніна Вирович розказує, що організатори фестивалю запросили колектив з невеликого волинського містечка ще півроку тому, знаючи про його численні виступи як в Україні,так і в сусідній Польщі. У Празі виступали під  відкритим небом на Староміській площі. Для виступу брали пісні, добре знайомі українцям і популярні  у них, а виявилося, що ці  ж пісні  з оваціями сприймали і глядачі в чеській столиці. Першого дня фестивалю «Молодички» співали «Розпрягайте, хлопці, коні», «Червону руту» і «Жоржини», а наступного -  «Ти ж мене підманула», «Била мене мати» і «Кохати час». Про колектив на Волині зняли уже три фільми, випустили три диски: з піснями українськими і польськими народними, польськими і українськими естрадними і авторські пісні Ніни Вирович.
Після  виступу у  Празі організатори фестивалю нагородили «Молодичок» туристичною поїздкою в Дрезден. Поїхати на празький фестиваль фінансово допомогли талановитим самодіяльним артисткам  місцева влада та підприємці. І їх вже чекає запрошення знову у Варшаву, на черговий фестиваль.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: