Закарпаття

Небайдужі ужгородці взялися за відновлення іхтіофауни
За кілька днів їм вдалося зібрати понад 4,5 тисячі гривень, щоб закупити мальок. Вони переконані: при правильному підході і небайдужості громадян популяцію іхтіофауни вдасться відновити. Напередодні активісти запустили кілька сотень мальків коропа у міські водойми, зокрема на озері у парку «Перемога», Чорному озері, кар’єрі та каналі загальним обсягом у 50 кг. На зустріч небайдужим пішов і власник рибника, який, дізнавшись про ініціативу, зробив суттєву знижку.
Одним з ініціатором кампанії відновлення іхтіофауни в обласному центрі Закарпаття є ужгородський рибалка Остап Палінчак. «Риби у водоймах дуже мало, на риболовлю як у ванну ходимо. Зараз зариблюємо коропом озера. Пізніше, якщо все буде добре, привезу судака в річку, і, якщо знайду кошти, стерлядь», — розповів пан Остап. Ініціативу активно підтримують, навіть не рибалки долучаються, однак є й ті, хто каже: «І так все виб’ють».
Активісти мають намір відновити біорізноманіття водойм міста, які постраждали від лютих морозів та цьогорічного мору. «Коропи досить добре нерестяться, справляються із фітопланктоном та у своєрідний спосіб фільтрують озера від заболочування. Окрім аматорської риболовлі, зарибнені озера є кормовою базою для пернатих, які облюбували наші водойми. Ужгородці сподіваються, що міська влада зверне увагу на занедбаність рекреаційних зон міста та розпочне їхнє облаштування у 2018 році. До прикладу, на Кірпічці потрібні днорозчищувальні заходи із застосуванням спецтехніки водгоспу», — розповів представник Громадської ініціативи «Кірпічка» Микола Яцков.
З 4 підозрюваних у стрілянині в Мукачевому зняли звинувачення у тероризмі
Суд зняв звинувачення в тероризмі з чотирьох підозрюваних у перестрілці у Мукачевому Закарпатської області бійців ДУК "Правий сектор". Про це повідомив адвокат підозрюваних Роман Бухтояров.
"У зв'язку з тим, що під час розгляду справи звинувачення не підтвердилося, вони прийшли до переконання про зняття звинувачення", - розповів він.
Тепер бійців ДУК підозрюють у бандитизмі.
Також адвокат уточнив, що зняття з бійців звинувачення у тероризмі передбачає і зміну запобіжного заходу, але звинувачення, як припускає адвокат, залишило "бандитизм" як спосіб далі утримувати бійців під вартою.
Наступне засідання заплановано на 29 травня о 10:00.
Нагадаємо, про підозру у вчиненні особливо тяжких злочинів ,у липні 2015 року було повідомлено шістьом бійцям ДУК ВПР "Правий сектор".
Безпрецедентне рішення
Днями депутати Мукачівської міськради Закарпаття ухвалили рішення «повернути на позабалансовий облік управлінню міського господарства майно підвідної газової мережі, яка складається із 65 км вуличних газопроводів, однієї споруди газорозподільного пункту, 49 шафних РП та 20 компресорних станцій».
Відтепер, запевняють місцеві народні обранці, міськрада як юридична особа має право вибирати постачальника газу для Мукачевого шляхом відкритої процедури держзакупівель ProZorro. Звичайно, на найвигідніших для містян умовах. А вибирати є з кого: лише у цьому регіоні діє понад 30 компаній-постачальників газу, а в усій Україні — у рази більше.
Для проведення процедури прийому-передачі газової мережі від ПАТ «Закарпатгаз» управлінням міського господарства було затверджено спеціальну комісію, яка проведе облік обладнання та зафіксує можливі зміни у фактичній протяжності мережі вуличних газопроводів.
Газорозподільна мережа райцентру в квітні 2009 року була безоплатно передана без зміни власника на баланс Мукачівської філії ВАТ «Закарпатгаз», яке на той час належало державі. А нинішнє рішення сесії міськради про її повернення — випадок безпрецедентний. Не відомо, як відреагує на нього Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Адже на сьогодні не розроблено чіткого механізму співпраці НКРЕКП із органами місцевого самоврядування щодо користування газовими мережами.
Тим часом депутати Свобідської сільської ради Берегівського району Закарпаття, до якої належать села Данилівка, Бадів, Бакош і Свобода, також ухвалили рішення про перехід ділянки газової мережі, що пролягає територією цих населених пунктів, в управління та на баланс місцевої влади.
— Ця майже двадцятикілометрова ділянка газопроводу прокладалася коштом громади. У 2008-му та 2011 роках вона була передана на баланс Берегівської філії ВАТ «Закарпатгаз», а тепер рішенням сільради повернута місцевій територіальній громаді, — зазначив сільський голова Свободи Василь Рущак.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Yeezy Boost 350 V2 Replica For Sale on 18/05/2017 09:06:07
avatar
Thanks to a recent report by Yeezy Mafia via Instagram, we may have just gotten our first look at the next colorway of the YEEZY BOOST 350 V2. In the new image, we see a mockup of the alleged Blue Tint/Grey Three/High Resolution Red sneaker.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: