Донеччина

Не хочеш служити? Треба, хлопче, заплатити
Правоохоронці затримали заступника військового комісара Маріупольського військкомату Віталія К. під час отримання ним хабара. Як повідомили у департаменті захисту економіки Національної поліції України, посадовець військкомату прифронтового міста досить своєрідно виконував свої службові обов’язки. У межах кримінального провадження правоохоронці встановили, що підозрюваний допомагав землякам-призовникам уникати служби в ЗСУ. Певна річ, вдавався він до цього не з пацифістських міркувань, а за солідну винагороду. Нарешті попався співробітникам управління захисту економіки в Донецькій області, Нацполіції та військової прокуратури Маріупольського гарнізону в момент передачі йому 800 доларів США за звільнення молодика від строкової військової служби.
Триває досудове розслідування. Уже відомо, що затриманому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з конфіскацією майна та позбавленням права обіймати певні посади.
До речі, чимало жителів Маріуполя причиною затримання заступника військового комісара саркастично називають його професійну звичку. Виявляється, перед військкоматом він встиг попрацював начальником податкової інспекції селища Мангуш, а ще першим заступником начальника управління Пенсійного фонду в Іллічівському районі Маріуполя, директором автотранспортного підприємства. Тому це людина, м’яко кажучи, небідна: в е-декларації посадовець недавно підтвердив, що він власник трьох будинків у Маріуполі, кожен з яких площею понад 100 квадратних метрів, п’яти земельних ділянок загальною площею більш як 2 тисячі квадратних метрів і кількох дорогих автомобілів і моторних човнів.
ВР встановила квоти для вступу у ВНЗ для випускників із Криму та Донбасу
 Верховна Рада ухвалила закон щодо забезпечення права на здобуття вищої освіти осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія України. За проект №6116 проголосували 238 депутатів.
Законодавчим актом передбачено для осіб, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які отримали документ про загальну середню освіту, прийом на навчання до одного з вищих навчальних закладів, розташованих на території Запорізької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей, здійснювати на конкурсній основі за результатами вступних випробувань у межах установлених квот прийому до ВНЗ (наукових установ) України.
Законом встановлено для прийому таких осіб до ВНЗ фіксований розмір квоти – 1000 місць державного замовлення, які розподіляються між вищезазначеними навчальними закладами.
За даними МОН, в ході вступної кампанії в 2016 році в Україні до 12 освітніх центрів "Крим-Україна", звернулися близько 350 осіб з Криму. Загалом до університетів України через освітні центри "Крим-Україна" вступили лише близько 153 осіб, а це надзвичайно низький показник. Ця цифра вказує на складність і майже неможливість здобувати вищу освіту такими дітьми на підконтрольних українській владі територіях.
Зважаючи на складнощі, які виникають при перетині кордону з тимчасово окупованою територією, та матеріальні витрати, які є необхідними для отримання вищої освіти у звязку з необхідністю проживання на території, підконтрольній українській владі, вважається за доцільне надати можливість здобувачам вищої освіти з тимчасово окупованої території навчатися у вищих навчальних закладах півдня України, як територій, що розташовані найближче до зазначеної території, йдеться у документі.
Вищезгаданим законопроектом передбачено забезпечити поглиблене вивчення української мови особами, місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та які прийняті на навчання.
Відповідні зміни внесено до Закону України “Про вищу освіту”.
Зараз в уряді готують умови для вступу до ВНЗ України випускників з ОРДЛО й Криму.
Нагадаємо, на сайті Міністерства освіти і науки України вже розміщено покроковий алгоритм дій з інформацією те, як отримати український атестат.
Розслідування збиття Boeing-777 знаходиться на найважчій стадії
В онлайн-журналі  слідчої групи JIT, що висвітлює процес розслідування збиття Боїнга МН17,  заявляють, що в цей момент слідство щодо знаходиться на "найбільш складній стадії". Про це повідомляє нідерландський суспільний мовник NOS.
Як зазначається, на цьому етапі слідчі мають встановити відповідальних за збиття Боїнга МН17. "Прогрес на даному етапі є більш складний", - йдеться у вступній частині журналу.
Координатор слідчої групи відзначив, що не вся інформація може бути оприлюднена.
За даними слідчої групи, свідки надали інформацію, але ще недостатньо. "Оскільки бої на сході України продовжуються, слідчі не можуть опитувати людей на місці", - йдеться у повідомленні.
Крім того, як зазначається, слідчим доводиться стикатися з подіями, які потребують багато часу слідчої групи, але не мають суттєвої ваги для слідства. Як приклад називаються пошуки, здійснені позаштатним нідерландським журналістом, який забрав з місця катастрофи людські останки.
Як повідомлялося, у вересні минулого року міжнародна Спільна слідча група, яку очолює прокуратура Нідерландів, оголосила результати розслідування, підтвердивши, що ракетний комплекс "Бук", з якого був збитий літак Малайзійських авіаліній МН17, був доставлений з Росії і після запуску ракети з окупованої території вивезений назад у РФ.
Нагадаємо, згідно зі звітом радбезу Нідерландів, малайзійський пасажирський Boeing 777, який летів рейсом MH17, був збитий у липні 2014 року в небі над Донбасом ракетою "земля-повітря" з зенітно-ракетного комплексу "Бук".
Різні орієнтири
Згідно з повідомленням керівника групи «Інформаційний опір» Дмитра Тимчука, найближчими днями в Донецьку заплановано засідання так званого «Інтеграційного комітету «Росія — Донбас», на якому обговорюватимуть проблемні питання інтеграції псевдореспублік до складу РФ. Участь у заході братимуть представники керівництва «ЛНР/ДНР», держслужбовці РФ (керівники середньої ланки Ростовської області Росії) та російські політологи. Установча конференція «інтегралів» з участю О. Захарченка та І. Плотницького відбулася 17 березня поточного року в окупованому Криму. До кінця року заплановано провести ще кілька засідань «комітету».
Тим часом, інформує Д. Тимчук, у «народних республіках» значно зросла кількість бажаючих оформити біометричний паспорт громадянина України. Відповідно різко збільшилася кількість «фірм і організацій», що організовують поїздки на неокуповану територію Донбасу тепер не лише за покупками і щоб зняти кошти у банкоматі, а й використовують «паспортний фактор» у рекламі для залучення нових клієнтів. А їх не бракує: крім звичних «шоп-турів», організація нових «паспорт-турів» вже фіксується за маршрутами у напрямку Маріуполя, Волновахи, Бахмута, Костянтинівки, Сєверодонецька та Лисичанська, також були подібні рейси до Краматорська та Покровська, зазначив керівник «ІО».
Це досить промовисті факти, які ілюструють наміри місцевої маріонеткової адміністрації та звичайних жителів окупованого Донбасу: перші хочуть приєднатися до Росії, другі — повернутися в Україну.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: