Вінниччина

Витвори тих, що повірили в себе: зроблено з душею
На Вінниччині відбувся XXV обласний фестиваль творчості і талантів дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». В ньому взяло участь 115 дітей віком від 7 років та молодь до 35 років з районів та міст обласного значення, а також вихованці 5 центрів реабілітації. Організував його обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді задля розвитку творчих здібностей дітей та молоді з функціональними обмеженнями, реалізації їх талантів, сприяння їхній інтеграції в суспільство та привернення уваги громадськості до проблем цієї категорії.
Учасники фестивалю представили понад 500 своїх робіт на виставці, що розгорнулася в обласному краєзнавчому музеї. Це твори образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, дизайнові композиції з використанням природного матеріалу, іграшки, в’язання та шиття одягу. У заході також взяли участь молоді автори літературних творів, а центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями підготували тематичні експозиції робіт під назвою «Всі різні — всі рівні». У період з 27 квітня по 10 травня цього року багато вінничан та гостей обласного центру ознайомилися з виставкою та записали свої враження у Книзі відгуків. Є в ній і такі рядки: «У цієї виставки є душа. Кожна робота – прекрасна і неповторна, як сама особистість…», «Виставка просто неймовірна. Кожна робота несе тепло, радість, щирість, сповнена любов’ю до своєї землі». Глядачі мали змогу проголосувати за учасника, робота якого найбільше сподобалася. А 11 травня в обласному українському академічному музично-драматичному театрі імені М.Садовського переможці фестивалю отримали від керівництва області пам’ятні відзнаки та дарунки.
Шахрай видавав себе за начальника поліції
На Вінниччині за «залагодження питання» з поліцією та рідними жінки, начебто загиблої у аварії, винуватцем якої є їх син, літне подружжя віддало зловмисникам усі свої заощадження. Віддало вночі на вулиці, незнайомцю… А сталося це так.
Близько першої години ночі до подружжя пенсіонерів на стаціонарний телефон зателефонував чоловік, який представився начальником поліції, та повідомив, що їхній син скоїв аварію, в якій загинула жінка. Щоб йому уникнути кримінальної відповідальності, потрібно заплатити гроші родичам загиблої та працівникам поліції. Він назвав суму — 6 тисяч доларів США. Таких грошей пенсіонери не мали, проте вони погодилися віддати усе, що в них було — 25 тисяч гривень та 500 доларів. Гроші за «звільнення сина» батькам сказали негайно привезти у районне відділення поліції.
Та коли серед ночі пенсіонер з грошима вийшов на трасу, щоб з села дістатися до районного центру, до нього під’їхав легковик, з якого вийшов чоловік у кепці поліцейського. Він сказав, що це з ним пенсіонер мав домовленість про звільнення сина з поліції, тож взяв гроші та наказав дома чекати сина з розбитою машиною. Коли наступного дня до пенсіонерів зателефонував їхній 51-річний син і поцікався, як вони живуть, то він дізнався, що його батьки стали жертвами шахраїв. Цікаво, що у «винуватця аварії» ніколи не було машини, та навіть — посвідчення водія… Слідчим відділенням поліції відкрито кримінальне провадження за фактом шахрайства.
Поліція вкотре закликає громадян бути обачними, не довіряти подібним дзвінкам та не панікувати. Перевірте, де насправді перебувають ваші рідні…
Дні Чайковського
14 травня у селищі Браїлів Жмеринського району відкрився ХV Міжнародний фестиваль імені Петра Чайковського та Надії фон Мекк. Розпочався він з традиційних музичних зустрічей, які проводять у музеї композитора. У рамках фестивалю, з 14 по 20 травня, відбудеться 12 концертів у різних районах області. Оперні арії виконуватимуть солістів Вінницької обласної філармонії, хору «Вінниця» та академічного оркестру «Арката». У Вінниці, зокрема, проведуть два органних концерти, які відбудуться 14 та 20 травня у костьолі Пресвятої Діви Марії Ангельської. Запрошені органісти – випускник Литовської академії музики і театру та Паризької консерваторії Рімвідас Міткус, а також голландський органіст Крістіан Фаддегон. Не обійдеться і без прем’єри. 15 травня на сцені Вінницької обласної філармонії вперше виступить новостворений симфонічний оркестр. У його складі 52 музиканти, які грають на струнних, мідних і дерев’яних духових інструментах.
«Історія фестивалю розпочалася ще у 1998-му році в Браїлові, де з 1993-го проводилися Дні Чайковського. Тоді ми вирішили, що фестиваль на честь великого композитора має охопити усю Вінниччину, а його твори мусять звучати на різних локаціях. Уже 15-ий рік поспіль фестиваль має міжнародний статус. У ньому традиційно беруть участь професійні виконавці з України та світу, – розповідає генеральний директор Вінницької обласної філармонії Анатолій Левицький. – Цього року урочисте відкриття фестивалю співпадає з важливою подією у мистецькому житті Вінниччини – презентацією симфонічного оркестру філармонії під керівництвом Георгія Куркова. У рік двох ювілеїв – 85-річчя області та 80-річчя філармонії, народився колектив, поява якого є черговим кроком входження Вінниці у статус європейського міста. До речі, до Дня Європи Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва підготував вінничанам балет-феєрію Чайковського «Спляча красуня» за мотивами казок Шарля Перро. Насправді цього твору вінничани не бачили шість десятків років. І це буде гарний подарунок!».
Придбати квитки на концерти, які відбудуться в рамках фестивалю, можна на сайті Вінницької обласної філармонії. Частину коштів, виручених від реалізації квитків, організатори традиційно перераховують у Фонд підтримки учасників АТО.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: