Кіровоградщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Кіровоградщина

У Кропивницькому презентують видання української діаспори
8 листопада у відділі рідкісних і цінних видань обласної бібліотеки ім. Д.Чижевського у Кропивницькому відбулася презентація виставки документів "Жовтневий переворот 1917: наслідки для України". Про це повідомляє прес-служба бібліотеки.
"Основу книг, представлених на виставці, складають видання української діаспори, що вийшли в Торонто, Нью-Йорку, Мюнхені в різний час, а також цікаві сучасні дослідження", - сказано у повідомленні.
Також на заході експонують газети: "Нова Рада" (1918), "Друг народа" (1918,1919) та фотокопії документів, що ілюструють вказаний період, а також документи з родинного архіву Євгена Чикаленка.
Про події періоду Української революції говорили кандидат історичних наук Юрій Митрофаненко та краєзнавець Федір Шепель.
Виставка проводиться завдяки спільним зусиллям обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.Чижевського, Державного архіву Кіровоградської області та обласного краєзнавчого музею.
Скажений кіт покусав дитину і п'ятьох дорослих
У Кропивницькому дитина та п'ятеро дорослих звернулися по медичну допомогу після того, як їх покусав кіт. У лабораторії ветеринарної медицини встановили, що тварина була хвора на сказ. Про це повідомляє прес-служба Кіровоградського обласного лабораторного центру.
"В м. Кропивницький за результатом експертизи Кіровоградської обласної державної лабораторії ветеринарної медицини підтверджено сказ у кота домашнього, який утримувався у приватній садибі в районі Ново-Миколаївки. Звернулися за медичною допомогою 6 мешканців, з них 1 дитина", - йдеться у повідомленні.
Як зазначили в ОЛЦ, усім постраждалим призначено курс профілактичних щеплень проти сказу. На даний час проводяться подвірні обходи для виявлення всіх постраждалих від укусів тваринами, а також профілактичні щеплення проти сказу домашнім тваринам.
В установі нагадали, що сказ – небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке передається від хворих тварин людям шляхом покусів чи ослинення. Без необхідного лікування захворювання завжди закінчується смертю. Тому в разі отримання укусів, подряпин, ослинення домашніми або безпритульними тваринами для проведення медичного огляду та надання антирабічної допомоги необхідно своєчасно звертатися до травматологічних пунктів.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: