Запоріжжя

Запоріжці ознайомилися з організацією освіти в польських громадах
Група освітян Запорізької області за підтримки міжнародних організацій здійснила тижневий навчальний візит до Сілезького воєводства Польщі. Він  став складовою  стратегії щодо створення в кожній області регіональних команд-консультантів, які надаватимуть методичну підтримку новим громадам у створенні ефективного управління освітою. Подібну команду вже створено в Хмельницькій області, на черзі Запорізька.
Керівники регіональних управління освіти і центру підвищення кваліфікації в Катовіце ознайомили українських колег з особливостями системи освіти та управління в Польщі. Розкрили плюси й мінуси організації підвищення кваліфікації, методичної підтримки вчителів в умовах децентралізації, поінформували про систему оцінювання, репрезентували особливості педагогічного нагляду.
У місті Щирк керівництво гміни і відділу освіти розповіли про особливості фінансової підтримки освіти, історію оптимізації освітніх закладів протягом останніх 10 років. У початковій школі №1 цього міста керівник закладу повідомив про позитивні наслідки закриття малих шкіл для громади, особливості співпраці з батьками, умови організації підвезення дітей до закладу освіти і роботи групи продовженого дня, харчування учнів тощо. Цікавим виявився і польський досвід організації дошкільної освіти у селі Охаби Мале, поширення знань і розвитку культури через співпрацю закладів освіти і публічної бібліотеки в місті Скочув, міського будинку культури в Бельсько-Бяла. Цікава організація позашкільної роботи, підтримка розвитку здібностей учнів, забезпечення особливих освітніх потреб здобувачів освітніх послуг у місті Венгерська Гурка та в сільській місцевості Мілувки. Польські колеги-освітяни та керівники гмін розповіли про особливості польського законодавства щодо формування мережі закладів освіти.
Команда освітян Запорізької області мала змогу ознайомитися з досвідом співпраці з гмінами  недержавних і приватних закладів освіти. Було також обговорено питання надання освітніх послуг для осіб з особливими освітніми потребами та використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінні, підвищенні кваліфікації працівників освіти, навчальній діяльності вчителів та учнів, організації контролю тощо.
За результатами навчального туру запорізька обласна влада планує налагодити співпрацю між закладами освіти області і воєводства, провести серію семінарів-тренінгів з управлінцями та освітянами об’єднаних територіальних громад, під час яких учасників цього навчального візиту ознайомлять зі здобутками польських колег у ході децентралізації влади, власним баченням шляхів розбудови освіти.
Так хочеться свята
Cело Cтаробогданівка у Михайлівському районі урочисто відзначило 215-ту річницю заснування.
Cтаробогданівка від райцентру Михайлівка далеченько, їй ближче до Мелітополя. Тому, коли йшлося про об’єднання територіальних громад, люди вирішили згуртуватися з ближчими сусідами, й село увійшло в Новобогданівську територіальну громаду, що в Мелітопольському районі. Але це не заважає залишатися добрими друзями і з жителями Михайлівки. Тож на свято у село завітали гості і з райцентру, і з Роздолу, і з Мелітополя, і з Новобогданівки. Спершу всі зібралися на урочистому мітингу біля братської могили. Лунали щирі слова про згубність усіх воєн, затим віддано шану полеглим хвилиною мовчання, запалено Вічний вогонь, також відбулось покладання квітів. Школярі прийшли з портретами прадідів-фронтовиків.
Затим самодіяльні артисти влаштували святковий концерт на шкільному ґанку. Оплесками вітали талановиту молодь Михайлівського ВПТУ. А ще від самого ранку ФГ «Таврія-Скіф» із села Роздол Михайлівського району розгорнуло ярмаркове розмаїття сільськогосподарської продукції власного виробництва. Фермери Олег і Сергій Калімани традиції не зрадили, вони завжди приїздять у Старобогданівку на врочистості. А велика патріотка рідного села Ірина Назаренко — директор ТОВ «Старобогданівське», підготувала землякам чудовий сюрприз — облаштувала яскравий сучасний дитячий майданчик. Господарство витратило на обнову чверть мільйона гривень, але воно того було варте: окупилося дитячою радістю, захопленням дорослих. Дітлахів на святі ще й частували смачними солодощами.
Ірина Олексіївна Назаренко зовсім юною дівчинкою стала трактористкою. У мами підростало п’ятеро діток, біднота... Голова колгоспу порадив піти в училище, все ж таки три роки на державному забезпеченні. Навчалась у Михайлівському ПТУ залюбки, закінчила з червоним дипломом. Був намір у сільгоспакадемію вступити — не дотягла. Повернулася додому, в тракторну. Пройшла нелегкий іспит на лідерство у чоловічому колективі. Витримала його з честю, десять років керувала бригадою, затим обіймала інженерні посади, а з двотисячного року вона директор ТОВ «Старобогданівське».
— Важкі будні мають хоч іноді змінитися святом. Людям так хочеться хоч маленького позитиву. Нині, в не дуже легкі часи, так важливо підняти їм настрій, додати віри в те, що завтрашній день неодмінно буде кращим, — каже Ірина Олексіївна. — А задля цього ми вже заклали урожай наступного року...

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: