Дніпропетровщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Дніпропетровщина

Другі стали першими
Обласне управління статистики за підсумками дев’яти місяців нинішнього року проголосило регіон загальнонаціональним лідером зовнішньої торгівлі. Якщо з-за меж держави за вказаний час сюди завезли товарів і послуг на 4,6 мільярда доларів, то продано продукції за кордон на 6,3 мільярда дол. Імпорт зріс на 32%, експорт — на 20%, але зрештою перший поступився другому на 1,7 мільярда доларів. Ця різниця — найкращий результат серед областей. Київ за обсягами зовнішньої торгівлі недосяжний для всіх регіонів, однак цього року імпортував товарів удвічі більше, ніж експортував. Від’ємне сальдо столиці сягнуло понад п’яти мільярдів доларів. Тож область наче й друга в рейтингу обсягів зовнішньої торгівлі, але за дуже престижним показником нарешті впевнено стала першою.
Виграєш конкурс — матимеш гроші
Облдержадміністрація подала на конкурсний відбір до Мінрегіонбуду 28 проектів розвитку населених пунктів, розроблених місцевими органами влади, на загальну суму майже 300 млн грн. Фінансування переможцям на реалізацію власних задумів і сподівань нададуть із держбюджету в рамках співпраці України з Євросоюзом. Поміж цих проектів — створення центру безпеки у Софіївській об’єднаній територіальній громаді та курсів для підготовки фахівців із ремонту і обслуговування електромобілів у місті Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ), інноваційного бізнес-інкубатора в Дніпрі, а також будівництво і ремонт лікарень, доріг, шкіл та дитячих садків переважно у сільській місцевості.
I своїм, і чужим
У Криворізькому залізорудному басейні у принципово новому вигляді почала випускати свою давню традиційну продукцію фабрика грудкування Центрального гірничо-збагачувального комбінату. Ідеться про спікання збагаченої руди в невеликі грудочки, які спеціалісти називають обкотишами, котунами. Для металургів важливо, щоб у шихту сталеплавильних агрегатів потрапляла однорідна і високої міцності сировина, чого раніше на підприємстві через застарілі виробничо-технологічні потужності добитися не могли. Тепер, після повної реконструкції фабрики, поєднавши розробки власних науковців та інженерів і устаткування, виготовлене провідними світовими фірмами, це стало реальністю. Генеральний директор Центрального ГЗК Дмитро Шевчик каже, що високоякісної залізорудної сировини потребують не лише українські металурги — вона складе гідну конкуренцію і на світовому ринку.
Шукають робітників
За даними обласного управління статистики, якщо ще рік тому в регіоні на одне вільне робоче місце претендували шість осіб, то нині — чотири. Але служба зайнятості вважає, що це зовсім не прогрес: просто зменшується число тих, хто шукає роботу в рідних пенатах. Люди, особливо молодь, масово виїжджають за межі України. І в області сьогодні цілі галузі потерпають від нестачі кваліфікованих робітничих кадрів. Вугільні шахти Західного Донбасу і рудники Кривбасу вимушені, як колись у радянські часи, розсилати вербувальників, аби закликати працівників на добуток палива і залізної руди. А на заводах ДМЗ-ЄВРАЗ (колишній металургійний ім. Петровського) та «АрселорМіттал» (у минулому комбінат «Криворіжсталь») запровадили заохочувальний захід — «Приведи працювати товариша, знайомого, сусіда, родича — отримаєш премію».
Гріли руки на обігріві
Мешканці Дніпра, а також Кривого Рогу і Павлограда прийдешньої зими за опалення платитимуть менше рівно на ту суму, яку незаконно нарахували їм протягом двох попередніх сезонів. Обласна прокуратура завершила досудове слідство, яке дійшло висновку, що «Дніпровські теплові мережі» та КП «Павлоградтеплоенерго» і «Криворіжтеплоцентраль» два роки поспіль невиправдано завищували тарифи на опалення міських квартир. Стали очевидними факти, що «додаткові» кошти — майже 12 мільйонів гривень — привласнили приватні юридичні особи. У Кривому Розі до тарифу ще й приплюсували понад 15 млн витрат, які насправді виявилися «липовими». На лаву підсудних потрапили керівники названих підприємств.
Пестицидовий схрон посеред села
Ще торік у селі Волоське Дніпровського району місцевими жителями були виявлені глибоко прикопані «поклади» кільканадцяти тонн невикористаних пестицидів. Люди здійняли такий галас, що в обласному бюджеті терміново знайшли два мільйони гривень для знешкодження знахідки. Та здійснити це не вдалося. Виявилося, що в Україні одне-єдине підприємство аж у Житомирській області мало ліцензію і потужності для проведення робіт, одначе Мінекології на той час піддало сумніву його спроможність займатися утилізацією хімічних речовин.
Тяганина тривала до кінця нинішнього літа. Тільки днями дійшла нарешті черга до закопаних буквально за кількасот метрів од ріки Дніпро пестицидів, які вже отруїли навколо себе майже гектар землі. Тепер громада сама взялася себе рятувати — знайшла 1,5 млн грн на вивезення та утилізацію і виконавця, з яким негайно уклала договір. Але знову скандал: підприємство має ліцензії на роботи з усіма хімікатами, крім… пестицидів та гербіцидів. Що робити із небезпечним схроном, ніхто не знає.
Ракета «Меч»
Роль ракетно-космічного КБ «Південне» для обороноздатності колишнього Радянського Союзу свого часу важко було переоцінити, а сьогодні вважається легендарною. Чого варта була, наприклад, міжконтинентальна балістична ракета «Сатана»! Мало хто знає, що конструктори та інженери цього бюро ще кілька років тому пропонували Збройним силам унікальну дозвукову ракету «Коршун»... Сьогодні ж вони розробили гіперзвукову, швидкість якої сягатиме понад 6 тис. кілометрів за годину. І сучасні системи протиповітряної оборони для неї не перепона. Над подібними розробками працюють нині у США, Росії і Китаї, але першими втілити проект «Меч» вдалося українським ученим та інженерам із Дніпра. КБ анонсувало ряд зустрічей і перемовин із керівниками вітчизняних та зарубіжних підприємств оборонно-промислового комплексу та авіаційно-космічної промисловості для виконання відповідних національних програм і можливого взаємовигідного співробітництва.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: