Вінниччина

До шкіл завітала «Зелена хвиля»
Працівники держлісгоспів Вінниччини мають великий досвід виховання у школярів любові до лісу — багатющої природної лабораторії, що виробляє кисень і дає змогу людству жити. На базі підрозділів обласного управління лісового й мисливського господарства діють 44 учнівських лісництва, де проводять просвітницьку екологічну роботу.
Цими днями до п’яти загальноосвітніх шкіл Вінниці завітала акція «Зелена хвиля». Для шкіл закуплено декоративний посадковий матеріал, саджанці головних деревних порід. Лісівники допомогли освітянам скласти проекти зелених зон на пришкільних територіях і спільно з учнями висаджують дерева. Наступної весни добра справа матиме продовження й охопить інші навчальні заклади міста. Мета акції — популяризація природоохоронної роботи в закладах освіти, виховання бережливого ставлення молодого покоління до навколишнього середовища й зелених насаджень зокрема.
Цього року відкрили 12 дитсадків
У селі Прибузьке Лукамелешківської об’єднаної територіальної громади в складі навчально-виховного комплексу гостинно відчинив двері дитячий садок. Це вже 12 дошкільний  заклад, який цього року відкрили в ОТГ  області, що свідчить про важливість процесу децентралізації.
«Сьогодні свято  не лише для села, а й для всієї територіальної громади. Поріг нового дитячого садка переступили його перші вихованці. І я переконаний, що малеча  запам’ятає день, коли  розпочинається цікава і сповнена нових вражень сторінка їхнього життя», — сказав під час урочистого відкриття закладу перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.
Він наголосив, що в умовах сьогодення значна увага влади приділяється об’єднаним територіальним громадам. А співпраця територіальної громади, районної державної адміністрації, районної ради і народних обранців дає змогу впроваджувати в життя важливі проекти.
Три горішки... не для Попелюшки
На початку жовтня слідчі СБУ та Генеральної прокуратури несподівано провели у Вінниці серію обшуків — «трясли» не кого-небудь, а бізнесові офіси, квартири митників та службові кабінети «фіскалів». Отих, кого раніше Міхеїл Саакашвілі назвав «горіховою мафією».
До відома: є обґрунтована підозра, що так звана вінницька горіхова мафія контролює весь експорт волоських горіхів із України у десятки країн.
Під час останнього обшуку в жовтні поточного року правоохоронці знайшли у вінницьких «горіхових мафіозі» пачки грошей, «іменні» конверти з валютою, «чорну» бухгалтерію та списки «кур’єрів», навпроти прізвищ яких стояли суми з багатьма нулями.
Прo цю спецоперацію на Вінниччині вже повідомив генпрoкурoр Юрій Луценкo. Він розповів, що СБУ зaдoкументувaлa причетність начальника Вінницькoї митниці і його зaступників дo системaтичнoгo збoру фінaнсoвoї винaгoрoди зa oфoрмлення тoвaрів без пoвнoї сплaти пoдaтків.
— Під чaс збирання чергoвoї мзди для керівництвa зaтримaнo прaцівникa митниці, — зазначив Луценко. — За місцем прoживaння йoгo брaтa виявленo 114 тисяч дoларів у пaкетaх із нaзвaми тoвaриств, щo прoвадили незaкoнні експoртнo-імпoртні операції.
Тaкoж слідствo відпрaцьoвує інфoрмaцію щодо причетності високопосадовців фіскальної служби Вінницькoї oблaсті дo «дахування» незaкoннoго експoрту гoріхів. У цих осіб знайшли «чорну» звітність та конверти із назвами фірм і сумами в доларах.
Реaкція керівництвa Державної фіскальної служби Укрaїни, в числі якого сьогодні також є чимало вінничан, нa спецoперaцію така: зaкoн oдин для всіх. Уже відомо, що слідство й прокуратура вимагали в суді 3 мільйони гривень застави для одного із затриманих митників, але «сліпа Феміда» признaчила її всього 160 тисяч гривень.
Те, що аферистів та корупціонерів виявили та піймали за липку руку, — добре. Але уважні спостерігачі вказують на дивні моменти останнього «наїзду» на вінницьку «горіхову мафію». Вони кажуть, що без упливового «даху» бізнесмени разом з митниками навряд чи могли б прокручувати відому схему роками. Скептики згадують, що торік прокуратура вже розслідувала справу стосовно «дахування» вінницькими податківцями так званої горіхової мафії. Та якщо зазирнути у витяги Єдиного реєстру досудових розслідувань, виявиться, що прокуратура Вінницької області… закрила цю справу 13 липня 2016 року.
У квітні 2016 року ця сумнозвісна вінницька мафія вигулькнула в Одесі. Група озброєних людей у масках проникла на склад та вивезла горіхів на суму близько 200 тисяч доларів, не маючи на це відповідних документів. З ними гучно воював тодішній губернатор Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі. Ситуацію роз’яснив колишній заступник генпрокурора та екс-прокурор Одеської області Давид Сакварелідзе. Він заявив, що в цій схемі був задіяний заступник прокурора Київської області.
«Він (прокурор) спритно та із задоволенням погодився, наклавши арешти і зареєструвавши кримінальне провадження, заблокувати товар конкуруючої фірми-експортера, незважаючи на судове рішення, — повідомив Сакварелідзе у «Фейсбуці». Й пояснив: «Горіхова мафія» — це дві компанії, зареєстровані у Вінниці, які володіють монопольним правом на експорт, річний обіг якого становить $14 мільйонів. Коли їм не вдалося «порішати питання» на митниці в Одесі й вибити з ринку конкурента в цій сфері, вони звернулися до прокурора із Київщини, який люб’язно погодився «допомогти»…
Отож, як бачимо, минулого року рубали-рубали голови «горіховому» дракону у Вінниці, проте так і не зрубали. Голови знову на місці, схема працює досі. І якщо раптом відбувається чергове гучне «викриття», то це зовсім не означає, що мафії кінець. Можливо, це просто заміна одного «даху» на інший.
Важко, ох як важко відмовитися «стригти купони» з такої прибуткової справи! У всякому разі, поки що ті, хто б відмовився, до влади не прийшли. Тому сьогодні спостерігаємо лише імітацію боротьби з «горіховою мафією». Насправді це банальний перерозподіл сфер упливу!
Для довідки. Нещодавно Україна відкрила для себе горіховий ринок Китаю і має всі шанси вийти на ринки Німеччини, Іспанії та Італії, які є найбільшими світовими імпортерами волоського горіха з часткою близько 70% всього європейського імпорту цієї товарної позиції. За три роки Україна може збільшити експорт продукції у рази, бо експортна ціна в 2017 році вже зросла на 18% і становить 2,83 дол./кг за горіхи без шкаралупи.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: