Івано-Франківщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Івано-Франківщина

Студенти з Івано-Франківська створили мобільний додаток з колядками
Мешканці Івано-Франківська Тарас Сливка та Северин Пархоменко створили мобільний додаток "Перший андроїд колядник". Проект не комерційний, а є ініціативою студентів.
Оприлюднили програму у вільний доступ на Святвечір - 6 січня 2015 року.
"Почали в 2014-му, коли ще вчилися в університеті. Досвіду розробки аж такого не було. Але вирішили спробувати і зробити добре діло і людям, і собі - вирішили зробити колядник на телефон. Бачив реальну проблему у собі та друзях - наше покоління, то сумно, але менше знає колядок, ніж батьки. Треба розвивати людей", - розповідає Сливка.
Кожного року розробники роблять доповнення  до програми.
"Цього року додали колядки з акордами та можливість їх транспонувати в різні тональності. Є автоматична прокрутка. Для користувачів, як нам здається, нічого складного. Головне, щоби людям було зручно та й добре", - зазначає розробник.
У програмі доступні наступні розділи: Народні колядки, Українські колядки; Сучасні колядки; СМС - Колядки; Щедрування, Щедрівки;  Віншування, Вінчування; Засівання; Іншомовні колядки, Англійські колядки, Іспанські колядки, Французькі колядки.
Постраждала під час відкриття ялинки у Франківську дівчина втрачає зір
Студентка, яка постраждала від феєрверків під час відкриття ялинки в Івано-Франківську, втрачає зір - студенти вимагають покарати винних. Про це повідомили активісти спільноти ПНУ life на своїй сторінці у Facebook.
«У постраждалої (на відкритті ялинки) студентки відмер зоровий нерв. Її перевели у Київ і зробили операцію: встановлено три металеві пластини у череп (було три переломи). Шансів, що Світлана буде бачити лівим оком бодай щось, майже немає», - йдеться у повідомленні спільноти.
Тут зазначено, що студенти вимагають покарати посадовців, причетних до організації свята. Йдеться про відкриття кримінальних проваджень та звільнення із займаних посад.
Як повідомлялося, 19 грудня під час відкриття головної ялинки в Івано-Франківську частина феєрверку влучила в голову 17-річній студентці Прикарпатського національного університету (ПНУ). Непритомну дівчину забрала швидка. Чергової бригади лікарів на святі не було.
Поліція порушила кримінальне провадження. Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків обіцяв скерувати кошти з міського бюджету на лікування дівчини та провести внутрішнє розслідування. Після трагедії місцева влада заборонила використання петард та феєрверків.
В Івано-Франківську хочуть встановити пам’ятні знаки на місцях перших церков
В Івано-Франківську науковці пропонують поставити пам’ятні знаки ще двом українським церквам, які були першими в історії міста - Успіння Пресвятої Богородиці та Святого Миколая. Про це на презентації книги «Давні українські храми Івано-Франківська. XVII-XVIII ст.»  повідомила її автор - завідувач відділу археології Івано-Франківського краєзнавчого музею Марія Вуянко.
«Серед перших у нас були три українські церкви: церква Воскресіння та Введення (Введення у храм Пресвятої Богородиці - ред.), церква Успіння Пресвятої Богородиці та церква Святого Миколая. Церкві Святого Воскресіння вже поставили пам’ятний знак біля Ратуші. Ми пропонуємо, аби таким самим чином відзначити ще дві церкви: пам’ятними знаками або ж інсталяцією, аби містяни знали, де вони знаходились», - сказала Вуянко.
За її словами, перші українські церкви міста вона досліджувала майже п'ять років. Усі вони були дерев’яними, а тому не збереглись до сьогодні. Книгу Вуянко написала на основі першоджерел.
 «Маємо автентичний документ «Привілей Андрія Потоцького», власника міста, виданий українській громаді у XVII столітті. Він зберігається в Краєзнавчому музеї. Є ще один документ, доля якого невідома, це - чаша 1674 року, яка була подарована українській церкві в Станіславові, як називалось наше місто до 1962-го», - зазначила Вуянко.
Відомо, що це була чаша для причастя, виготовлена зі срібла з позолотою. На чаші був напис про те, що вона подарована українській церкві молодшим церковним братством. Чашу використовували на урочистих літургіях ще на початку XIX століття, після чого, у воєнні роки, вона зникла, як і багато інших артефактів.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: