Запоріжжя

У запорізькому ботсаду оновили тропіки
Торік за програмою розвитку міського ботанічного господарства здійснили перший етап реконструкції теплиці тропічних рослин. А напередодні Різдва Запорізький міський голова Володимир Буряк побував у «Зимовому саду» й ознайомився з результатами виконаної роботи. Зокрема теплиця отримала привабливий зовнішній вигляд. Вона стала вищою на два метри, що сприятиме комфорту рослин. Нині її площа становить понад 230 квадратних метрів, на яких ростуть понад три тисячі рідкісних теплолюбних рослин.
Цікаво, що спочатку на проектування, виконання робіт в міському бюджеті було передбачено близько двох мільйонів гривень. Та вдалося заощадити кошти і все обійшлося в півтора мільйона.
«2018 року ми спрямовуємо з міського бюджету на продовження реконструкції ботанічного саду ще майже п’ять мільйонів гривень, — повідомив Володимир Буряк. — Робимо це через унікальність об’єкта. Ботанічний сад має бути привабливим як для школярів, які тут займаються, так і для дорослих його відвідувачів».
За даними міського голови, за ці кошти будуть виконані внутрішні роботи в теплиці «Зимовий сад»: замінять систему опалення, освітлення, доріжки, встановлять перила, пандуси тощо. Також цього року розпочнеться реалізація наступного етапу розвитку ботанічного саду — реконструкція тепличного комплексу «Кімнатні рослини», де планують встановити нові каркаси, склопакети, виконати внутрішні роботи.
Всього на території міського ботанічного саду розміщені 20 теплиць і дендрологічний парк. Тут ростуть тисячі унікальних рослин. За даними директора позашкільного навчального закладу «Запорізький міський ботанічний сад» Тамари Єрьоміної, теплиці були побудовані ще в шістдесяті роки минулого століття, конструкції зносилися, скло має непрезентабельний вигляд.
Керівництво Запорізького міського ботанічного саду протягом останніх років порушувало питання необхідності масштабної реконструкції. Та гроші з міського бюджету вперше були виділені лише торік.
Це передовсім кошти екологічного фонду, призначені на реалізацію міської програми розвитку ботанічного саду на 2017—2022 роки. Вона охоплює реконструкцію всіх двадцяти теплиць.
Генетичний потенціал — запорука продуктивності
Високу оцінку роботи тваринницької галузі поставили учасники робочої наради з питань виробничо-господарської діяльності суб’єктів племінної справи у тваринництві за участю заступника директора департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Людмили Щербини, фахівців Держпродспоживслужби і Запорізької філії ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин», керівників сільгосппідприємств, які відповідають за селекційно-племінну роботу. Вони зокрема розглянули ведення суб’єктами господарювання селекційно-племінної роботи, зоотехнічного обліку, аналізу і подання кількісних та якісних показників продуктивності стада до Держплемреєстру України.
У Запорізькій області діє селекційний центр із свинарства, працюють дев’ять племінних заводів зі свинарства і два з молочного скотарства, чотири племінних репродуктори з молочного скотарства та один з вівчарства, два племінних птахорепродуктори і племінний завод з конярства.
Крім цього, на території області працює чотири підприємства з племінної справи у тваринництві, які забезпечують надання послуг сільгосппідприємствам та окремим сільгоспвиробникам із збереження, відтворення та раціонального використання племінних ресурсів. Тому не дивно, що в 2017 році продуктивність дійної череди корів у сільгосппідприємствах області зросла на 423 кілограми порівняно з позаминулим роком і становить 4775 кілограмів на корову.
Недарма у 2017 році вперше в області на базі ПАТ «Племзавод «Степний» Кам’янсько-Дніпровського району провели Національний день ферми, в якому брали участь керівники та спеціалісти молочнотоварних ферм з усіх регіонів України. У департаменті агропромислового розвитку Запорізької ОДА постійно діє експертна комісія з проведення експертної оцінки і присвоєння відповідного статусу суб’єктам племінної справи у тваринництві області.
Як зазначила Людмила Щербина, від високого рівня генетичного потенціалу та надійної кормової бази залежить зростання продуктивності поголів’я сільськогосподарських тварин і птиці, збільшення виробництва м’яса, молока та яєць, насичення продовольчого ринку і в підсумку продовольча безпека на Запоріжжі.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: