Житомирщина

У Бердичеві для туристів розробили атмосферний маршрут
У Бердичеві, що на Житомирщині, презентували унікальний туристичний маршрут містом із застосуванням сучасних технологій під назвою "Слідами доктора Шеренціса".
Представники Бердичівської міськрайонної громадської організації "Добра справа" розробили інтерактивний маршрут та нанесли його на книжкові закладки-лінійки. Відсканувавши смартфоном QR-код, мандрівники можуть ознайомитися з місцями, до яких має відношення Давид Шеренціс, меценат і будівничий міста, та поринути в атмосферу початку ХХ ст.
У туристичному маршруті присутній своєрідний елемент квесту, коли люди повинні знайти вхід до Одеси. Адже усі знають вираз "Одеса – мама, Бердичів – тато", а через прохід у будинку, де розміщується "Цирульня на Соборній", людина потрапляє в колишню Одесу завдяки старим бердичівським дворикам. Є навіть у путівнику посилання на сайт про підземні ходи, адже багато туристів часто-густо запитує саме про них.
За словами авторів, маршрут можна обійти за півдня. "Багато ми не робили, бо 3G-інтернет у нас ще не такий потужний, і смартфон не завжди може відкрити карту, що буде незручно для самого гостя", – розповідає голова громадської організації Юрій Балюк.
Суд скасував виданий раніше дозвіл на видобуток бурштину на Житомирщині
Житомирський окружний адміністративний суд скасував спецдозвіл на геологічне вивчення і розробку родовища бурштину площею більш ніж 10 тис. га на Житомирщині, виданий Держгеонадрами ТОВ "Амбер Холдинг". Про це повідомляє прес-служба прокуратури Житомирської області.
"За позовом прокуратури Житомирської області судом визнано протиправним та скасовано спеціальний дозвіл на користування надрами, виданий Державною службою геології та надр України товариству з обмеженою відповідальністю «Амбер Холдинг» для геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовища бурштину площею понад 10 тис. га", - йдеться у повідомленні.
У прокуратурі зазначили, що дозвіл товариству працювати на Козюлівській ділянці, що в Овруцькому районі, був виданий протиправно. Зокрема, було порушено вимоги Цивільного кодексу України, Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами. Крім того, центральним органом виконавчої влади не враховано відмову Житомирської обласної ради щодо непогодження видачі дозволу. Встановлено й інші порушення вимог чинного законодавства, вчинені з метою уникнення процедури аукціону.
У прокуратурі нагадали, що в інтересах держави та Житомирської обласної ради цьогоріч заявлено 6 аналогічних позовів про скасування незаконних дозволів на здійснення геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки ділянок надр бурштину площею понад 18 тис. га, що розташовані в Овруцькому та Олевському районах.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: