Дніпропетровщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Дніпропетровщина

Україна допомогла Анголі завести свій супутник
Як повідомляють в КБ «Південне», українська ракета «Зеніт» вивела на навколоземну орбіту космічний апарат «Ангосат» масою 1685 кг в рамках програми «Наземний старт». Ракету космічного призначення «Зеніт-3SLБФ» було спроектовано державним підприємством КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля. Перший і другий ступінь виготовлені на «Південмаші». Третій ступінь — розгінний блок «ФРЕГАТ-СБ» — розроблено і виготовлено в російському НВО ім. С. Лавочкіна. Підготовку до пуску і сам пуск на Байконурі забезпечували також фахівці дніпровського КБП і ПМЗ у складі міжнародної команди. Для забезпечення пуску було виконано повний комплекс робіт з підготовки наземного технологічного устаткування і льотної матеріальної частини. Раніше планувалося, що космічний апарат запустять 7 грудня, але виготівник супутника РКК «Енергія» відклала старт. Причина — несправність одного з клапанів на розгінному блоці, який виготовляють російські виробники. Як повідомляють в КБ «Південне», супутник-ретранслятор «Ангосат» призначений для експлуатації на геостаціонарній орбіті. Космічний апарат забезпечить мовлення в двох діапазонах на територію африканського континенту. Розрахунковий термін активного існування супутника — не менше 15 років. Тим самим, ця африканська країна стала членом клубу держав, які мають національний телекомунікаційний супутник. Проблема запуску такого супутника в Україні під назвою «Либідь» все ще вирішується через проблеми з фінансуванням проекту.
У Дніпрі встановлюють урни європейського зразка
На центральному проспекті ім. Д.Яворницького у Дніпрі встановили 500 сучасних контейнерів для сміття. Нові урни – металеві та відповідають антитерористичним нормам безпеки. Виготовили їх місцеві спеціалісти. Поступово на такі контейнери замінять урни в усіх районах міста. «До кінця цього року плануємо встановити ще 3 тисяч урн. Загалом буде 3,5 тисяч одиниць. Ці контейнери відповідають європейським нормативам, зокрема, антитерористичним. Урну виготовлено з оцинкованого металу та пофарбовано у спеціальній камері», зазначив заступник міського голови Михайло Лисенко.
Сміттєві міні-баки мають окремі відсіки для недопалків – щоб ті не змішувалися з рештою сміття і не спричиняли загорання. Кожен контейнер матиме свій номер. Також на ньому вказуватимуть номер телефону, за яким містяни зможуть повідомити профільну службу про переповнення урни або інші негаразди. Контейнери встановлять на стійках з труб і чіплятимуть до опор. Вартість одного контейнера – близько 4 тис. гривень. У мерії також просять дніпрян викидати сміття у більш компактному форматі – наприклад, скручувати пластикові пляшки. Відстань від однієї урни до іншої залежить, зокрема, від того, наскільки багатолюдною є ділянка вулиці чи проспекту.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: