Вінниччина

Активно продають первоцвіти
Через аномально теплу зиму у вінницьких лісах розцвіли підсніжники. І попри те, що ці квіти занесені до Червоної книги, вінничани масово їх зривають та продають. Найбільш підприємливими виявилися жителі Вороновиці, яка розташована неподалік від Вінниці. Першоцвіти вони реалізують прямо на трасі, просячи за букетик 25—30 гривень. Головний державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Юрій Дубовий каже, що вже направили листа до Вороновицької селищної ради, вимагаючи вжити необхідних заходів, щоб притягнути браконьєрів до відповідальності. Впіймати торговців первоцвітами на місці екологічній інспекції ніяк не вдається.
«Люди розповідають, що бачили, як на трасі продавали первоцвіти. Ми кілька разів виїжджали на вказане місце, але нікого не зловили. Знаючи, що традиційну весняну красу продають неподалік Вороновиці, причому для реалізації використовують людей з інвалідністю або малолітніх дітей, ми звернулися до місцевої влади з клопотанням протидіяти незаконному продажу цього рідкісного виду рослин. Відповідно до українського законодавства, за таке правопорушення передбачений штраф від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів, — коментує Юрій Дубовий. — Співробітники екологічної інспекції вже розпочали рейдові перевірки збору, перевезення та торгівлі рослинами, занесеними до Червоної книги України. Щоправда, поки що браконьєрів не виявили. А тому просимо всіх свідомих вінничан повідомляти про факти продажу первоцвітів до екологічної інспекції за стаціонарним номером телефону: (0432) 51-31-49 або з скидати фото з факту продажу на електронну адресу відомтва: vin@dei.gov.ua».
На території України росте три види підсніжників: Ельвеза, складчастий та звичайний білосніжний. Усі вони занесені до Червоної книги України. На Вінниччині найбільш розповсюдженим вважається підсніжник білосніжний. Рослина користується чималим попитом. Щороку її масово збирають для продажу або пересадки. Через це у багатьох місцевостях, де колись підсніжників було багато, вони зникають або зникли.
У Вінниці назвали тих, хто вміє жартувати за Руданським
Вдячні земляки українського поета, перекладача, людини з непересічним почуттям гумору традиційно наприкінці року визначають лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського. Варто зазначити, що відзнака заснована у 1994 році, а статус всеукраїнської отримала у 2006 році.
На її здобуття можуть претендувати твори письменників-сатириків і гумористів, в яких продовжуються творчі традиції класика української літератури, збагачується народний гумор, викриваються негативні явища в суспільстві та людському житті.
До розгляду також беруться дослідження про життя і творчість письменника, опубліковані протягом останніх трьох років. На премію можуть претендувати й аматорські колективи та окремі виконавці, які активно пропагують творчість Степана Руданського.
За словами заступника голови обласної державної адміністрації Ігоря Івасюка, цього року 9 претендентів подали свої книги на участь в конкурсі. Таємним голосуванням журі визначило одного лауреата та двох дипломантів. Цьогорічним лауреатом Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського стала монографія Тетяни Космеди, Тетяни Осіпової та Наталії Піддубної «Степан Руданський: феномен моделювання «живого» мовлення українців». Дипломантами визначено збірку лірики Антоніни Петрушкевич «Сповідь серця» та збірку ліричних і гумористичних творів Юрія Берези «Усмішкою витру сльозу».
Скинулися і придбали томограф
Сучасний комп’ютерний томограф вартістю 12,5 мільйона гривень запрацює в цьому місяці у Вінницькому обласному онкологічному диспансері. Потреба в ньому велика, адже навантаження на нинішній майже вдвічі перевищує норму. Новий придбали поєднанням коштів з різних джерел. Так, з обласного бюджету надали майже 10 мільйонів гривень, близько 2 мільйонів надійшли як субвенція з місцевих бюджетів області та ще півмільйона — з державного.
В області економіка розвивається, а це збільшує надходження до місцевої скарбниці. Лише за підсумками другого півріччя минулого року перевиконання становить у межах 50 мільйонів гривень. «Левову частку цих коштів спрямовуємо саме на охорону здоров’я», — зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Принагідно зауважимо, що за підтримки обласної влади торік в онкодиспансері відкрили оновлене гінекологічне відділення, а тепер тривають роботи з реконструкції урологічного.
Коментуючи подальші плани розвитку медичного закладу, який нещодавно рішенням сесії обласної ради перейменовано в Подільський регіональний центр онкології, директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович зазначила, що є потреба збудувати в ньому ще один корпус. «Гадаю, в січні завершаться проектні роботи, і можна буде починати будівництво корпусу для хірургічного та організаційно-методичного відділення», — запевнила вона.
Крайнім не буде?
Вибухи військових складів у Калинівці відгриміли й стихли. Українці, яких останнім часом найбільше непокоїть те, як звести кінці з кінцями, аби кінці не віддати, починають забувати страшні картинки з життя мешканців Калинівки та прилеглих до «вибухової» військової частини сіл. Зруйновані помешкання поволі відбудовуються — гроші на це держава таки надала і з горем навпіл латає діри. А ось питання «хто винен?», як і слід було очікувати, втрачає гостроту. Галопуюча інфляція, шокуючі платіжки за комунальні послуги, страшні ціни на продукти, міхо- та петромайдани і щоденні скандали на печерських пагорбах «затягують» калинівські вибухи щільною пеленою.
Тим часом єдиний крайній, якого Військова прокуратура звинуватила у вибухах на 48-му арсеналі, спричинених начебто службовою недбалістю — майор Роман Бондарець — подав до суду апеляційну скаргу.
Нагадаємо, що, за даними ВПУ, у той день, коли почали вибухати боєприпаси, незадовго до цього на склади пропустили сторонніх осіб — співробітників приватної компанії — із легкозаймистими речовинами. Люди, що не мали права перебувати на території стратегічного об’єкта, поклали небезпечні предмети у забороненій зоні, де зберігалися боєприпаси до танкових гармат. Через халатність і сталася пожежа. А безпосередній її винуватець — начальник режимної служби Вінницького зонального відділу Військової служби правопорядку майор Бондарець. Він був оштрафований за ознаками правопорушення, передбаченого статтею 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У судовій постанові йому закидають «порушення вимог законодавства та керівних документів, недбале ставлення до військової служби та своїх службових обов’язків в умовах особливого періоду, незабезпечення належного здійснення належного контролю за станом пропускного режиму та порядку допуску особового складу й техніки на технічну територію військової частини А1119».
Але цей офіцер не бажає бути цапом-відбувайлом, та ще й єдиним. І штраф розміром 2,5 тисячі гривень, накладений Калинівським районним судом у першій декаді листопада, вважає несправедливим.
Засідання апеляційного суду призначено на початок січня 2018 року. Якщо майорові вдасться оскаржити вирок ра-йонного суду, що цілком можливо, то… винних за вибухи на арсеналі не буде взагалі! Нагадаємо: збитки від смертельного феєрверку оцінені у 800 мільйонів (!) доларів.
Чергова гучна справа (а у нас останніми роками таких сотні) закінчиться, як і всі попередні, нічим. Правди ніде діти: безвідповідальність та кругова порука стають таким собі українським трендом, ганебною традицією. І кожного разу, коли здається, що «Титанік» вже торкнувся дна, знизу хтось гучно стукає.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: