Донеччина

"Кіборгів" увіковічнили в монеті
Днями Національний банк України презентував пам’ятну монету «Захисникам Донецького аеропорту». За словами начальника відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ Тамари Лошманової, карбування цих монет є своєрідною подякою українським солдатам, що захищають мирний сон українців: «Ми пишаємося нашими героями та дякуємо за звитягу, любов до Батьківщини, готовність до самопожертви. Упевнена, що героїчні вчинки українських солдат назавжди відкарбовані в історії України так, як вони відкарбовані на монеті НБУ».
У презентації окрім художників, авторів ескізу, взяли участь командир однієї з бригад десантно-штурмових військ полковник Євген Мойсюк, який керував обороною об’єкта, і українські «кіборги» — сержант Олександр Берещук,  молодший сержант Володимир Домбровський та АТОвець, який пройшов Дебальцеве, Володимир Ровенко (нині гравер Монетного двору Національного банку). «Дуже символічно і правильно, що мужність і незламність наших воїнів в прямому сенсі викарбувана на монетах нашої держави», — наголосив  Євген Мойсюк.
Монета  вийшла в обіг мільйонним тиражем. І придбати її можна за номіналом — 10 гривень. На аверсі у центрі розміщено стилізовану композицію — дві чоловічі руки зі зброєю різних епох, що символізує захисників України різних часів; на дзеркальному тлі написи: «За честь! За славу! За народ!».  На реверсі — розміщено стилізовану композицію із зображенням захисника аеропорту на тлі напівзруйнованої вежі, над якою майорить український прапор; праворуч — прострілена арматура з вертикальними написами: КІБОРГИ. UA та період оборони Донецького аеропорту. Пам’ятна монета увійшла в серію «Збройні сили України», до якої ще планують випустити «День українського добровольця» та «100-річчя створення Українського військово-морського флоту».
Знята на Донбасі документалка The Distant Barking of Dogs здобула нагороду у Швеції
Документальна стрічка The Distant Barking of Dogs ("Віддалений гавкіт собак"), знята на Донбасі, здобула нагороду на кінофестивалі у шведському Гетеборзі. Про це повідомив асистент режисера стрічки Азад Сафаров на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
"Фільм про Україну знову переміг!! Наша документалка The Distant Barking of Dogs про 10-річного хлопчика, що живе біля фронту, здобула вже другу перемогу на другому ж фестивалі!! У Гетеборзі, Швеція", - написав він.
Зазначається, що фільм отримав премію за найкращий документальний фільм The Dragon Award for Best Nordic Dox.
Це вже друга міжнародна нагорода стрічки - у листопаді 2017 року The Distant Barking of Dogs був відзначений як найкращий дебют на міжнародному фестивалі документальних фільмів IDFA в Амстердамі (Нідерланди).
Події у фільмі The Distant Barking of Dogs розгортаються на сході України поблизу лінії зіткнення. У центрі сюжету – життя 10-річного хлопчика Олега, який живе зі своєю бабусею у Гнутовому на Донеччині. Після початку бойових дій на Донбасі вони залишаються в селі і спостерігають за тим, як виїжджають інші. Через цю історію у фільмі показано, що для дитини означає зростати у зоні війни.
Фільм є спільним проектом Данії, Швеції і Фінляндії. Робота над ним тривала з 2015 по 2017 роки. Режисер стрічки Саймон Леренг Вілмонт.
Гетеборзький кінофестиваль є найбільшим у Скандинавії. Щороку тут протягом десяти днів у січні-лютому показують приблизно 450 фільмів із 60 країн. Емблемою фестивалю є червоний дракон.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: