Дніпропетровщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Дніпропетровщина

Турбоатом — надійний партнер
Для Середньодніпровської ГЕС ПАТ «Турбоатом» виготовив і відвантажив замовлене обладнання: мастилоприймачі  й деталі гідротурбіни. Раніше на станцію було відвантажено вал.
Торік, як повідомили на підприємстві, ПАТ «Турбоатом» і ПрАТ «Укргідроенерго» уклали контракт на реконструкцію двох гідроагрегатів (поворотно-лопатеві турбіни і генератори) для Середньодніпровської ГЕС. Реалізацію контракту заплановано до вересня 2021 року. Це дасть змогу  підвищити потужність гідроелектростанцій Укргідроенерго, збільшити обсяг виробництва електричної енергії, продовжити термін експлуатації обладнання ГЕС компанії й зміцнить надійність роботи енергосистеми країни.
За яму на мосту водії Дніпра отримають компенсації
Мер Дніпра Борис Філатов пообіцяв містянам оплатити ремонт автівок, котрі зазнали пошкоджень від ями на проїжджій частині Центрального мосту. Вперше в Україні  міська влада не лише відкрито визнала свою провину, а й виступила з добровільною ініціативою про компенсацію.
Центральний міст через Дніпро, який нині на капітальному ремонті, відкрили для проїзду автомобілів лише місяць тому. На відремонтованій смузі підрядник на зимовий час поклав тимчасовий шар асфальту. Завершити капітальний ремонт мосту планували ще наприкінці минулого року. Проте після обстеження і розкриття конструкцій, зокрема й під водою, виявилось, що проблеми набагато серйозніші. Підрядник зажадав додаткового фінансування і не вклався в терміни. На початок зими було вирішено відкрити для руху лише одну смугу, а й то з тимчасовим покриттям. У такому режимі головний міст через Дніпро працюватиме до березня 2018 року, а потім реконструкція продовжиться.
За тимчасові незручності мер Дніпра Борис Філатов восени вибачився перед містянами. Міській владі довелося з’ясовувати свої стосунки з підрядником, який взявся за непростий ремонт. Внесли свої корективи і погодні умови. Тимчасове покриття на мосту виявилося не таким вже й міцним, як обіцяли будівельники і чекала міська влада. Адже відкрита для руху єдина смуга на мосту працювала з подвійним навантаженням. У покритті утворилася горезвісна яма, яка й стала причиною пошкоджень автомобілів. У зв’язку з цим міський голова Борис Філатов на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook відкрито вибачився перед містянами і повідомив, що всі 13 водіїв, чиї автівки потерпіли на мосту, отримають компенсацію за зламані диски і колеса. Для цього, за словами мера, потерпілим треба надати довідку з поліції і чек на ремонт, а також звернутися за зазначеним телефонним номером. Окрім того, мер додав, що винних в інциденті вже покарано. «Шановні земляки, найближчим часом, після консультацій з юридичним департаментом, я представлю вам програму компенсації збитків громадянам, які потерпіли від недбальства міської влади. Регрес винним теж буде», — запевнив міський голова.
Пост мера у соцмережі спричинив жваву дискусію серед мешканців Дніпра. Так, активіст В’ячеслав Поєздник цікавиться, на якій підставі в мерії здійснюватимуть компенсацію. Інший користувач соцмережі Artem Kom з такою постановкою питання не цілком згоден. «Загалом, виплатити з бюджету цілком нормально. Адже дорога — не приватна. Питання в тому, що в порядку регресу міська влада може стягнути збитки з осіб, що заподіяли їх. Тобто з підрядника, який виконував роботи... Ну, а це теж процедура — у визначенні винного». Інакше кажучи, цілком справедливо, якщо потерпілі містяни отримають компенсацію від мерії, а потім вже міська влада знайде спосіб отримати ці гроші з тих, з чиєї вини утворилася яма на мосту. Чимало містян гідно оцінили заяву мера Дніпра. «Пригадайте хоча б одного з минулих мерів, якому не забракло сміливості написати таке», — зазначив користувач мережі Олександр Климчук.
Дітям... як свиням
Так прокоментували інцидент, який ставсь у школі селища Черкаське Новомосковського району на Дніпропетровщині. Там учні 9-го класу зафільмували, а батьки виклали в Інтернет, як у шкільній їдальні працівниця не ложкою, а просто руками навіть без рукавичок розкладає по тарілках кашу, аби потім подати її дітям на обід.
Побачене розцінили не тільки як порушення елементарних санітарно-гігієнічних норм, але і як відверто нехлюйське та зневажливе ставлення до школярів. Загроза здоров’ю при цьому — очевидна. Тож не випадково, що батьки чи не всіх класів прийшли до школи, аби заявити про свою недовіру працівникам харчоблока.
Як потім з’ясувалося, працівниця Ксенія Шуляк руками вигрібала страву з каструлі на очах завідувачки їдальні Надії Борової, котра ніяк не реагувала на такі дії. Хоча Ксенія Василівна працює у школі вже 26 років, розкладати на порції їжу — не її обов’язок. Вона тут… прибиральниця-техпрацівниця. Того дня через хворобу не вийшла на роботу помічниця кухаря, тож прибиральницю і попросили її підмінити. Як запевняють учителі, ніяких зауважень до неї ніколи не було. Навпаки, працівниця дуже сумлінна, безвідмовна, до того ж акуратна. Вона і невістка, і дружина, і мати військових офіцерів. У свої 72 роки не кидає школу не через матеріальну скруту, а тому, що не може без роботи. Звикла «крутитись».
Директор школи Ольга Шамахова попросила у батьків вибачення не тільки від себе, а й від імені Ксенії Шуляк, яка звільнилася за власним бажанням. Мовляв, вона кається, шкодує про свій необачний учинок. Незважаючи на це, начальник управління освіти Новомосковської райдержадміністрації Олена Щербакова не може повірити, що подібну «витівку» дозволили собі працівники саме цієї шкільної їдальні. Вона припускає, що таке сталося «не в нашому районі».
Тим часом у школу селища Черкаське прибули інспектори районної служби захисту прав споживачів. Вони вимагають, щоб Ксенію Шуляк звільнили за статтею.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: