Севастополь

Метаморфози міграції
Зниження природного приросту населення в Криму заповнюють шляхом зовнішньої міграції. Якщо вірити російським повідомленням, враховуючи, що інших у нас просто немає, упродовж 2014-16 рр. до АРК прибули 78,8 тис. осіб.
Загальна кількість прибулих до Криму зростала з року в рік: у 2016 році на півострів приїхало на 35% більше, ніж у 2014 році.
За січень-листопад 2017 року до АРК приїхали ще 25,1 тис. осіб. Таким чином, загальна кількість приїжджих вже перевалила за 100 тисяч чоловік. При цьому більше ніж 60% прибулих ‒ це, звичайно, росіяни, які масово перебираються на півострів.
Ще більш гнітюча картина склалася в Севастополі, куди упродовж 2014-16 рр. переїхало близько 55 тис. чоловік. Якщо додати до цього інформацію за 2017 рік, то отримаємо близько 65 тис. прибулих до міста-героя. При цьому кількість росіян, які обрали Севастополь для переїзду в 2014-16 рр., досягла 38,8 тис. осіб (понад 70% від усіх прибулих).
Щоправда, в 2017 році міграційна картина в Севастополі стала змінюватися: кількість прибулих скоротилася на 15%, а тих, хто вибув, навпаки, зросла на 18%. І це наочно демонструє погіршення соціально-економічної ситуації в місті.
У підсумку за 2014-17 рр. кількість мігрантів на окупованому півострові (включаючи Севастополь) досягла 160 тис. чоловік, з яких основну масу складають жителі Росії.
Скласти точний портрет російських переселенців до Криму нескладно, враховуючи, що левова частка прибулих ‒ це військові, силовики та держслужбовці, які займають найбільш «хлібні» посади в кримських органах влади, відтісняючи місцевих на другий план. Природно, що в основній масі всі вони переїжджають з сім'ями, складаючи жорстку конкуренцію кримчанам.
На жаль, потік російських силовиків до Криму тільки зростатиме: якщо в 2016 році чисельність російських військових на окупованому півострові становила 23,8 тис. чол., то до 2025 року їхню чисельність планують збільшити до 43 тис., тобто майже в 2 рази. Разом з сім'ями це дасть приріст ще приблизно в 50 тис. осіб.
Аналогічним чином Росія замінюватиме кримських держслужбовців на росіян, як це вже сталося в Севастополі, де 90% топ-чиновників міського апарату складають прибульці з Росії. Тенденція усування місцевих активно триває, що змушує кримчан залишати півострів.
За повідомленнями російської статистики, за 2014-16 рр. Кримський півострів (разом з Севастополем) покинули 45,6 тис. осіб. А тільки за 11 місяців 2017 роки кількість тих, хто виїхав з Криму перевищила 30 тис. (25 тис. з АРК і близько 5 тис. з Севастополя). Таким чином, минулого року Крим залишили на 24% осіб більше, ніж у 2016 році. І ця тенденція, на жаль, буде посилюватися.
У підсумку, згідно з російською статистикою, загальна кількість кримчан, які залишили півострів, перевищила 75 тис. чоловік. Хоча це далеко не повні відомості, з огляду на, що в 2014 році кількість тих, хто прибув/виїхав, не враховувалася в повному обсязі.
До того ж російська статистика не враховує як тих, хто вибув, тих кримчан, які залишили півострів, але зберегли кримську реєстрацію. А таких в Україні за різними оцінками налічується від 25 до 50 тисяч. Таким чином, за роки анексії півострів залишили 100-125 тис. кримчан.
Однак для Росії це не проблема, а політика, спрямована на заміну місцевого населення приїжджими росіянами. Як кажуть сьогодні в Севастополі: «Ми Росії не потрібні. Помремо, поїдемо ‒ заміну тут же знайдуть».
І це не дивно: Росії не потрібні ті, хто все частіше згадує про те, що при Україні жилося краще. Кремль не хоче бачити на півострові тих, хто, незважаючи на жорсткі обмеження, все ж готовий виходити на акції протесту. І нехай не через політичні мотиви, а захищаючи свій бізнес або свою власність, але все ж виходити. Москві в Криму потрібні покірні раби, яких росіяни так і не змогли (або не захотіли) «видавити з себе».
«М'яка» депортація місцевого населення Криму через створення для них нестерпних умов життя набирає обертів. А кримчани все частіше стають чужими на своїй землі, яку швидко заселяють росіянами.
У Севастополі російські військові вчаться завдавати ракетні удари по морських цілях
У Севастополі ракетні комплекси Чорноморського флоту Росії проводять планові тренування із завдання ракетних ударів по морських цілях, повідомив 2 лютого начальник відділу інформаційного забезпечення російського Чорноморського флоту капітан 1 рангу В'ячеслав Трухачов.
За його словами, відповідно до плану бойової підготовки, до виконання заходів залучено дивізіони берегових ракетних комплексів «Бастіон» та «Бал», мобільні берегові комплекси розвідки морської і повітряної обстановки, а також екіпажі літаків СУ-30СМ морської авіації таі ППО Чорноморського флоту Росії.
«Розрахунки бойової техніки відпрацьовують висунення в полігони бойової підготовки, розгортання і підготовку зброї до застосування згідно з чинними тимчасовими нормативами. Планується, що в під часі навчальних заходів розрахунки ракетних комплексів виконають умовні (електронні) пуски ракет», – зазначив Трухачов.
2 лютого в Севастополі спостерігалося пересування російської військової техніки, колони навантажених машин супроводжують дорожні інспектори.
У 2018 році в районі мису Фіолент в Севастополі заступили на бойове чергування зенітні ракетні комплекси протиповітряної оборони С-400 «Тріумф».
Після анексії Криму в 2014 році Росія проводить регулярні військові навчання на півострові. У Генштабі України дії російських військових в Криму називають незаконними.
Міжнародні організації визнали окупацію та анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: