Київ

«Ляпас» історичному обличчю
Не вщухають пристрасті довкола незаконного зведення готелю на Андріївському узвозі, 14-16, що триває попри кілька офіційних заборон. Нещодавно київський осередок Об’єднання «Самопоміч» оприлюднив припис Міністерства культури ще від 17 листопада 2017 року до підприємства «Маркон», яке орендує ділянку. У документі за підписом заступника міністра Тамари Мазур відомство вимагає від «Маркона» і компанії «Каддор-групп» (забудовник ділянки) негайно зупинити будь-які будівельні роботи на Андріївському узвозі, 14-16.
Рішення пов’язане з тим, що територія входить до охоронної зони об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софії Київської. Відповідно до законодавства, висота будівництва тут не може перевищувати дев’ять метрів. Певно, забудовник переплутав дев’ять метрів і дев’ять поверхів, бо, за інформацією активістів, саме стільки їх може бути в готельному комплексі, який він планує зводити. Висота об’єкта має становити 30 метрів.
Більше того, 9 січня Окружний адміністративний суд міста Києва наказав призупинити будівництво на час судового розгляду справи.
«Тим не менш, забудовник ігнорує рішення суду, — днями писав у «Фейсбуці» народний депутат Ігор Луценко. — Це є кримінальним злочином — не виконувати рішення суду. Отож, у нас з вами є повне право самим проконтролювати, що відбувається на Андріївському».
Під час інспекції, яка відбулася 30 січня, активісти у присутності представника поліції вручили ухвалу суду та припис Мінкульту чоловіку, який охороняв територію будівництва. Той був спантеличений такою увагою, не хотів представлятися учасникам інспекції, втім, потім назвався правоохоронцю. Усі документи обіцяв передати начальству. Та навряд ці заборони здивують забудовників, тож боротьба за Андріївський триватиме.
До кінця лютого у Києві готові оголосити тендер на розробку ТЕО нової лінії метро
Про це повідомив заступник голови Київської міської держадміністрації Дмитро Давтян. Він стверджує, що чимало компаній із різних країн висловлювали зацікавленість у такому проекті з розробки техніко-економічного обґрунтування робіт для будівництва четвертої гілки метро.
Як наголошують на сайті КМДА, більшість заявників готові до тривалої та різносторонньої співпраці зі столичною владою. Так, китайські компанії не лише підтвердили готовність побудувати метро за п’ять років, а й згодні долучатися до робіт на Подільсько-Воскресенському мосту. На їхню думку, ці проекти можна об’єднати, бо це дозволить оптимізувати й організаційну, і виконавчу складові.
«Зараз ми готуємо документи до міжнародного тендеру, — цитують Дмитра Давтяна на сайті КМДА. — Всі процедурні та технологічні вимоги мають бути збережені. Ми воліємо, щоб столиця чимшвидше отримала таку бажану нову гілку метро. Усі охочі зможуть взяти участь у цьому тендері, а перемога буде обґрунтована і строками, і ціною, і якістю».
Казала влада, обіцяла
Клінічна лікарня «Феофанія» — привілейований медзаклад із потужним фінансуванням, який перебуває на балансі Держуправління справами й надає лікувальні послуги виключно держслужбовцям високого рангу. Державні лікарні для «обраних» — взагалі ганебна практика. А надто тоді, коли в країні точиться війна і чимало поранених і скалічених воїнів — захисників Вітчизни не мають доступу до належного лікування.
Громадськість уже не перший рік вимагає передати «Феофанію» для поранених на Донбасі бійців. Законопроект про створення на базі цієї клінічної лікарні госпіталю та реабілітаційного центру для учасників бойових дій народні депутати обіцяли схвалити ще торік улітку. Проте документ досі не з’явився в Раді. А слуги народу дружно мовчать і продовжують лікуватись тут фактично в елітних санаторних умовах. І не лише вони, а і їхні рідні мають найсучасніше медичне обслуговування, зокрема й завдяки обладнанню, придбаному для «Феофанії» коштом платників податків.
Протистоятимуть кібернетичним викликам
У столиці запрацював перший в Україні ситуаційний центр гарантування кібербезпеки, створений на базі спеціалізованого департаменту СБУ. Повідомляється, що його спеціалісти здатні вирахувати потенційні хакерські атаки і відповідно на це відреагувати. Розробили такий центр згідно з угодою про реалізацію Трастового фонду Україна—НАТО, тож на початку роботу в ньому налагоджують провідні фахівці Північноатлантичного військового альянсу. На проект виділено понад 1 мільйон доларів.
Про те, що наш кіберпростір неналежно захищений, годі й казати. Лише торік держава зазнала понад півсотні потужних атак, які вдалося відбити працівникам Держспецзв’язку. Зокрема, у багатьох іще у згадці торішнє 27 червня, коли по всій країні була паралізована робота багатьох державних систем, зокрема і банківської.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: