Івано-Франківщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Івано-Франківщина

Цінові оздоровчі рекорди
Загалом же 16 727 загальноосвітніх установ країни цього року випускають три мільйони 815 тисяч 227 учнів. У більшості з них попереду канікули. А це означає, що у батьків, які ходять на роботу, від клопітних дум розколюється голова: куди прилаштувати дітей-школярів на три канікулярні місяці? Добре, якщо цей період збігається з відпусткою дорослих. А якщо ні?
Безсумнівно, рекорди вартості б’є міжнародний дитячий центр «Артек-Буковель», що на Івано-Франківщині. Наприклад, сьогодні там, у таборі «Лісовий», мінімальна вартість 14-денної червневої зміни сягає 14 000 гривень, а на липень — майже 17 тисяч. Тоді як у ці ж місяці програма артеківського табору «Гірський», в якій заявлені «вивчення англійської мови з англомовними вожатими-волонтерами», коштує 37050 гривень. Не набагато дешевше обійдеться і відпочинок у спортивно-оздоровчому таборі «Петрос», розташованому в особливій кліматичній зоні на висоті 730 метрів над рівнем моря, у Карпатському національному парку. Там відпочинок сина чи дочки потягне з батьків 9-10 тисяч гривень…
Зверніть увагу: стільки доведеться викласти лише за два тижні перебування дитини, тоді як канікули тривають три місяці. Тим часом табори на узбережжі Чорного моря обіцяють юним відпочивальникам незабутні 14 днів пересічно за сім тисяч — це нижня межа вартості плюс витрати на дорогу.
Словом, ціни кусаються. У державних службах, відповідальних за оздоровлення дітей, розповідають про постійне здорожчання харчів та підвищення оплати комунальних послуг. При цьому забуваючи згадати, що дитячі табори не оподатковуються податком на землю і мають масу пільг, наданих державою. А от службовці турфірм причину такого зростання цін пояснюють простіше: мовляв, передусім це пов’язано з тим, що рік у рік підвищується попит на путівки до дитячих оздоровчих таборів. Тому невпинно зростає й ціна.
І справді, на всю Україну нині налічується трохи більш як тисяча дитячих таборів і санаторіїв — державних і приватних. Це крапля в морі, якщо узяти до уваги, що в нас майже чотири мільйони школярів. Навіть за повної завантаженості такі заклади сьогодні спроможні прийняти тільки третину українських підлітків. Тож чи варто дивуватися, що в деякі табори, які зажили доброї репутації, вже у травні путівки на все літо викуплені наперед.
До речі: вже сьомий рік поспіль у країні скорочується кількість дитячих оздоровчих закладів. Іще сім років тому їх було вдвічі більше…
Прикарпатський цемент зміцнює наші реформи
Робоча поїздка Президента Петра Порошенка на Івано-Франківщину мала й гуманітарне, і технічне спрямування. Глава держави привітав зі святом Останнього дзвоника випускників Ямницького ліцею Ямницької об’єднаної територіальної громади, взяв участь у церемонії відкриття нового лікувального корпусу Прикарпатського центру репродукції людини, на його очах і за безпосередньої участі запустили третю технологічну лінію виробництва цементу на підприємстві «Івано-Франківськцемент». Він виклав своє бачення змін у країні під час роботи форуму регіонального розвитку «Можливості розвитку гірських територій в умовах реформи децентралізації».
Говорили про те, що нині турбує людей на місцях, зокрема про децентралізацію як складову реформування країни та відсіч російським окупантам на сході.  «Відкидаю дві крайнощі на шляху до миру. Будь-які інші пропозиції прийнятні. Крайнощі щодо ура-патріотичної ідеї авантюрного військового наступу, який потребуватиме життів мільйонів українських героїв. І друга ідея — капітуляція. Мир на російських умовах, коли ми маємо подарувати українську землю. Доки я Президент, жодного клаптика української землі ми не віддамо нікому», — запевнив Петро Порошенко Ямницьку громаду, а разом із нею і все наше  суспільство. Першим кроком у цьому напрямі стане рішення Ради Безпеки ООН про миротворчу місію на сході України, повідомляє департамент прес-служби АП.
«Щойно приходять на наше запрошення миротворці з усього світу, то російські окупаційні війська йдуть геть з України. І далі нам не треба ніякої допомоги. Ми всередині України дуже швидко порозуміємося. Якби тільки не було держави-агресора», — наголосив Президент.
А працювати в нас вміють, що й довели главі держави на цементному заводі. Його виробництво — лакмусовий папірець розбудови держави, з цього починаються і дороги, і будівництво. Тому Президент схвалює розвиток бізнесу зокрема в гірських районах. І це не популізм, а нагальна потреба регіону.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: