Закарпаття

Благодійний бал в Ужгороді зібрав рекордні кошти на допомогу дітям
– Я піднімаю келих шампанського за мир, щасливе дитинство та благополуччя країни. І закликаю активно долучатися до аукціону… – З такими словами голова Закарпатської облдержадміністрації Геннадій Москаль звернувся до учасників благодійного балу, який з нагоди Міжнародного дня захисту дітей минулої суботи відбувся в атріумі головної адмінбудівлі краю.
Під патронатом керівника краю за Карпатами ця доброчинна акція відбулася вже втретє. Про зростання її популярності свідчить хоча б те, що нині зібрано рекордну суму коштів, які будуть спрямовані на підтримку дітей із обмеженими можливостями. У стінах історичної будівлі з благородною метою зійшлися керівники дипломатичних відомств, представники влади та політикуму, бізнесмени і меценати, культурна інтелігенція Закарпаття. Вони підтвердили, що європейські традиції благодійності, милосердя, готовності прийти на допомогу ближньому продовжуються.
Мистецьку атмосферу на вечорі створювали симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії, біг-бенд Ужгородського музичного коледжу, хореографічна група Заслуженого академічного Закарпатського народного хору, заслужений артист України Олександр Садварій, а також клуб спортивного танцю «Грація». З інтересом була сприйнята колекція дизайнерського вбрання від Оксани Василян.
Благодійні внески меценати робили в тематичній фотозоні, а ще – через продаж на благодійному аукціоні художніх творів вихованців Вільшанського дитячого будинку-інтернату. Саме їм будуть спрямовані понад 177 тисяч гривень зібраних коштів. Їх керівництво дитячого будинку-інтернату витратить на спортивне обладнання, а також нове аудіо-оснащення закладу.
У Вільшанському будинку-інтернаті на повному державному утриманні проживають 175 осіб із особливими потребами, у тому числі 48 – віком від 4 до 18 років.
Віз контрабанду – позбувся автомобіля
Велика контрабандна рибина впіймалася на «гачок» закарпатських митників. І знову – через порушення митних правил . Зокрема, працівники Закарпатської митниці під час поглибленого огляду автомобіля «Volkswagen» із іноземною реєстрацією в пункті пропуску «Лужанка» виявили приховані від митного контролю 240 пачок цигарок «Compliment Super Slim» без акцизних марок.
Плануючи вивезти цей нелегальний товар за межі України, власник автомобіля розмістив цигарки у спеціально виготовленому тайнику –подвійній перегородці моторного відсіку. Таким чином зловмисник учинив дії, спрямовані на переміщення товару через кордон з приховуванням його від митного контролю у спеціально виготовлених нішах. Такі протиправні дії є злочином і передбачені частиною 1 статті 483 Митного кодексу.
На порушника склали протокол, згідно з яким цигарки і автомобіль вилучено. Автомобіль оцінюється у понад 100 тисяч гривень, вартість цигарок встановлюється.
Компромісне рішення
Угорщина погодилася на переговори щодо закону про мову освіти. Про це повідомило Міністерство закордонних справ України. На сьогодні, 5 червня, призначено консультації в уряді з представниками угорської громади щодо мовних статей закону про освіту. Зустріч глав МЗС і Міносвіти обох країн «із остаточного вирішення цього проблемного питання» запланована на середину червня.
Як відомо, раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто висунув Україні «мовний ультиматум» (ідеться про скасування вимоги українського закону про освіту стосовно навчання дітей із общин нацменшин державною мовою), після виконання якого офіційний Будапешт скасує своє вето на проведення засідання Комісії НАТО — Україна на рівні міністрів. Експерти зазначають: навіть згода чільника угорського МЗС на нові переговори з Україною із цього питання є кроком уперед.
Пластик на «експорт» до ЄС
Тромби із пластикових пляшок на річках Закарпаття вже не рідкість. Наприклад, р. Латориця (одна з найбільших) заповнена десятками кубів пластику, тоннами скла та іншого непотребу. Річка несе це сміття, аж поки у вузьких місцях не закорковується. Наслідком засмічення є гниття і забруднення води та загибель риб і тварин. За підрахунками фахівців, Україна таким чином «передає» Угорщині приблизно 100 пластикових пляшок за хвилину. Такий собі сміттєвий експорт до Євросоюзу. Угорщина вже офіційно скаржилася владі Закарпаття на засилля паводкового сміття. Припливи непотребу фіксувала і Словаччина. Так і до санкцій недалеко.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: