Житомирщина

Військові Житомирщини відіграють ключову роль у захисті України
У ході антитерористичної операції на Сході України вдалося звільнити та відновити конституційний лад на понад 6 тисячах квадратних кілометрів Донецької і Луганської областей.
Який вклад у такий результат зробила Житомирщина – розповів командувач десантно-штурмових військ ЗСУ, генерал-лейтенант Михайло Забродський.
«На початку подій на сході держави на Житомирщині дислокувалися одні з найбільш боєздатних та найпотужніших військових частин ЗСУ – 95, 26 та 30 бригади. Вони могли виділити людей і техніку для виконання завдань на сході і в той же час виконувати тут на місцях призов, мобілізацію і доукомплектування. Якщо ми говоримо про вклад житомирських військових у проведення АТО, то, у першу чергу, йдеться, хто і в якій послідовності залучався до виконання завдань. У цьому плані Житомирщина одна з перших областей, тому що саме звідси були перекинуті військові підрозділи  – спочатку на південь, а потім на схід України. Крім того, наші 3 військові частини – це 3 найпотужніші елементи ЗСУ: десантно-штурмові війська, сухопутні війська та артилерія сухопутних військ. Вони були найбільш затребуваними на той час», – зазначає Михайло Забродський. За його словами, Житомирська область стала кузнею військових кадрів.
«Житомирщина дала поповнення для цілого ряду військових частин і формувань, які у мирний час просто не існували. Тому за кількістю особового складу наша область точно на першому місці в Україні, беручи той факт, що житомирські військові служать на теренах різних областей. Житомирщина розвернула досить потужну базу для підготовки – навчальні центри та полігони, де готується поповнення, яке необхідне навіть зараз. Також відмічаємо чітку роботу військкоматів Житомирщини, які завжди були прикладом для інших областей», – наголосив він.
Також Михайло Забродський додав, що наші військові мають хорошу репутацію у ЗСУ.
«Виходячи з рівня підготовки, оснащення та, головне, рівня мотивації особового складу, житомирянам зазвичай дістаються найбільш нелегкі ділянки, навіть зараз. Командування знає житомирських вояків, вірить у них і впевнене, що завдання буде виконане за будь-яких умов. Це ознака довіри і визнання того, що Житомирщина – потужний край військових», – наголосив генерал-лейтенант.
Житомирщина – у лідерах з впровадження медичної реформи
Житомирщина у п’ятірці лідерів серед областей України з впровадження медичної реформи, зокрема, за темпами підписання декларацій з лікарями. Про це повідомляє начальник управління охорони здоров’я ОДА Микола Суслик.
«Вперше за багато років за ініціативи Президента України починає трансформуватися система охорони здоров’я, де лікар матиме гідну оплату і умови праці, а пацієнт – якісні послуги. Житомирщина впевнено крокує етапами реформування. Зокрема, на сьогодні вже майже 248 тисяч жителів області підписали декларації з лікарями – 20%. За цим показником Житомирщина знаходиться у п’ятірці лідерів серед областей», – розповідає Микола Суслик.
Також він додав, що Житомирщина уже розробила спроможну мережу медичних закладів первинної ланки, яка складається з 40 амбулаторій. 10 нових амбулаторій нового типу з житлом для лікарів планується збудувати вже у 2018 році.
«На цьому етапі медичної реформи велику роль для позитивних змін відіграють громади, адже вони зацікавленні у наданні своїм жителям якісних медичних послуг, професійних лікарях. Тоді будуть створені хороші умови для медичних працівників, у яких професіонали захочуть працювати», – зазначив Микола Суслик.
Нагадаємо, понад 80 млн грн спрямовано у минулому році на ремонти медичних закладів та придбання обладнання.
Серед найпотужніших медичних проектів 2017 року: сучасний реперфузійний центр – дозволяє проводити унікальні операції на серці, щомісяця лікується понад 100 пацієнтів; діагностична лабораторія – комплексне обстеження за 1 день; до діючого МРТ придбали КТ – понад 6 тис. жителів області пройшли обстеження за рік.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: