Вінниччина

Відкрили міжнародний центр «Україна- Норвегія»
У приміщенні Вінницького національного технічного університету, за участю Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестада, урочисто відкрили міжнародний центр інжинірингу в рамках проекту «Україна-Норвегія». Виш співпрацює з Норвегією з 2016 року. За цей час у його відділеннях перепідготовки військових чимало учасників АТО пройшли соціальну адаптацію. До навчання також залучалися члени їхніх сімей, що було передбачено угодою із норвезькою стороною. Робота проводилася за підтримки Міжнародного фонду соціальної адаптації, який є посередником між Урядом Норвегії й українськими університетами – учасниками програми навчання.
«Цей чудовий Центр, на мою думку, буде важливою ланкою на шляху розвитку відносин між Норвегією та Україною», – сказав у вітальному слові Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні Уле Тер’є Хорпестад.
Голова облдержадміністрації Валерій Коровій підкреслив велике значення для України і, зокрема, для Вінниччини, міжнародної підтримки у дуже непрості для країни часи та розуміння тих викликів, які стоять перед українським суспільством: «Дозвольте, пане Посол, подякувати у Вашій особі Уряду Норвегії за підтримку України та її народу у прагненні рухатись вперед. Перед нами є серйозні виклики, в тому числі і щодо адаптації численної категорії військовослужбовців, які пройшли АТО, повернення їх до активної діяльності. Цей проект – крок у завтрашній день, пошук механізмів активної та успішної співпраці», – зазначив керівник області. Міжнародний центр «Україна – Норвегія» створений задля розвитку та зміцнення дружніх відносин між двома країнами, ознайомлення студентів, викладачів та вінничан з історією, культурою, освітою та економікою норвезького народу, а також налагодження співпраці з норвезькими університетами у сферах інформаційних технологій та енергоефективності.
Не грошима й не хортами
«О часи! О звичаї!» — сказав би давньоримський філософ і політик Цицерон. А вінничани просто здивувалися, коли почули про черговий резонансний хабар. Ні, здивування викликав не сам факт хабарництва і навіть не ім’я високопосадовця, якого упіймали на гарячому за липку руку. Подив викликало те, яку неправомірну вигоду отримав чиновник…
«Герой нашого часу» — службовець одного з департаментів Вінницької міської ради. Отієї самої, з якої взяв високий старт нинішній Прем’єр-міністр Гройсман.
Як виявили працівники прокуратури та правоохоронці, службовa особa отримaлa у свою влaсність опaлювaльну техніку зaгaльною вaртістю 37 тис. гривень. Тобто навіщо паритися, брати гроші і купувати її в магазині? Хабар із безкоштовною доставкою додому.
Але головний цинізм ситуації в тому, що працівник мерії за отриманий «могорич» пообіцяв не бути надто прискіпливим при прийнятті будівельно-монтaжних робіт тa підписaнні aктів виконaних робіт підприємству, котре проводить ремонтні роботи дошкільного нaвчaльного зaклaду у Вінниці.
Це вже край! Чиновник готовий закрити очі на будь-які огріхи підприємства, яке здійснювало будівельно-монтажні роботи у приміщенні, де щодня перебуватимуть маленькі діти. Тут мова навіть не про його професійну придатність, а про людські якості. Хтось же його таким виховав...
Після підписання актів та безперешкодного приймання підприємство мало отримати гроші з міського бюджету, згідно з укладеною з мерією угодою. Про це повідомила прес-служба прокуратури Вінницької області.
Липкорукому чиновникові вже повідомлено про підозру. За статтею, яку йому інкримінують, службовцю загрожує чималий штраф або від двох до чотирьох років ув’язнення. Ну і, звісно ж, у міській раді він більше не працюватиме.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: