Київ

Столичний кінотеатр «Братислава» отримає нове життя
Знаний столичний кінотеатр має шанс перетворитися на сучасний культурно-громадський простір. Про це повідомив депутат Київради, член постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Костянтин Богатов.
Останнім часом він опікується відродженням кінотеатру «Братислава». За словами депутата, столичне КП «Київкінофільм» вже провело тендер на проектні роботи з капітального ремонту фасаду та внутрішніх приміщень будівлі вартістю у 747 тисяч гривень. Є домовленість, що переможець завершить підготовку проекту ремонту до 1 серпня 2018 року.
– Це ще один крок до збереження цього об’єкта у власності столичної громади, – прокоментував подію Костянтин Богатов.
Нагадаємо, кінотеатр «Братислава» вже тривалий час не працює за призначенням через аварійний стан. В якийсь момент будівлю хотіли віддати під офісне приміщення ІТ-центру «iCity Kyiv». Але жителі Оболоні під час загальноміських громадських слухань виступили за створення тут культурно-громадського простору.
Подальша доля кінотеатру обговорювалася на круглому столі, ініційованому К. Богатовим. У заході взяли участь представники громадських організацій «Почайна», Фонд підтримки незалежних медіаініціатив «Нова концепція», Музей історії Оболоні. Долучилися до обговорення і пересічні небайдужі кияни, громадські активісти та представники столичної влади. Більшість учасників круглого столу пристали до пропозиції перетворення «Братислави» на функціональний простір для виставок і презентацій, лекцій і культурно-освітніх заходів. В оновленій та осучасненій будівлі можна розмістити дитячі художні колективи, танцювальні школи, аматорські театри.
Співачка та скрипалька, солістка музичного проекту «Українські барви» і громадський діяч Оксана Стебельська висловилась із цього приводу так: – Навіщо нам ще один офіс? Набагато кориснішим буде багатофункціональний культурний простір, адже в Києві бракує сучасних приміщень для проведення виховних, культурно-масових заходів. А пропозиція створення ІТ-офісу схожа на те, що хтось «поклав око» на ласий шматочок дорогої столичної землі.
 «Сторожова застава» збирає симпатії та нагороди
Уперше в історії фестивалю «Чілдрен Кінофест» за підсумками глядацького голосування Гран-прі отримала українська стрічка, знята в жанрі фентезі «Сторожова застава» режисера Юрія Ковальова. Переможців п’ятого ювілейного фестивалю оголосили на церемонії закриття у столичному кінотеатрі «Київська Русь», яка відбулася першої неділі червня.
«У міжнародному конкурсі взяли участь сім європейських картин. Переможцем став фільм «Сторожова застава» — про школяра, який потрапив у часи Київської Русі. Стрічка набрала 4,8 бала із 5. Друге місце посів британський фільм «Земля: Один вражаючий день» з 4,7 бала, який 7 червня вийде в український прокат. Третє місце дісталося стрічці виробництва Франції та Бельгії «Великий злий лис та інші історії», яка отримала 4,6 бала і 5 липня також вийде у прокат.
Традиційно фільм-переможець було визначено шляхом прямого голосування глядачів. На вході до кінотеатру кожен відвідувач отримував бюлетень, за допомогою якого оцінював побачену картину», — цитує Укрінформ текст повідомлення прес-служби компанії — організатора фестивалю «Артхаус Трафік».
Уже вдруге в межах фестивалю відбувся національний конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми 7—14 років. Організатори отримали понад 150 заявок з усієї України, серед яких обрали 10 фіналістів. Їхні роботи показали 2 червня в усіх 22 містах проведення фестивалю.
Служба-розчарування
Від початку року в столиці вже 171 поліцейський написав рапорт про звільнення за власним бажанням. При цьому торік поліцейськими Головного управління Нацполіції в Києві було подано 617 рапортів про звільнення зі служби — переважна більшість за власним бажанням. Молоді люди розчаровані зарплатами і умовами роботи.
Начальник управління кадрового забезпечення Нацполіції Києва Андрій Волобуєв повідомив: столиці не вистачає понад півтори тисячі правоохоронців (або 16,7%). При тому що в штаті на сьогодні числиться понад 7,2 тисячі поліцейських.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: