Луганщина

Звільнили ще один населений пункт
Українські військові звільнили ще один населений пункт на Луганщині, взявши під контроль чергову важливу адміністративну одиницю Золоте-4 — одну з п’яти частин міста Золоте Попаснянського району. «Завдяки вмілому та професійному керівництву командування батальйону, рішучим діям командира роти молодшого лейтенанта Олега Ліденка і командира взводу Зураба Чихелидзе, втрат серед українських військовослужбовців і мирного населення не було, — повідомив координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук і додав: — Операція проведена без порушення Мінських угод».
Інформацію про звільнення населеного пункту підтвердив голова військово-цивільної адміністрації Золотого Костянтин Ільченко: «За ці позиції тривали бойові протистояння. Зараз небезпечне навантаження на місцеве населення зменшили, тому що це вже остаточно наша територія, а російські війська вже не мають такого впливу». За його словами, у селищі проживає близько 800 чоловік. Утім, точна кількість жителів потребує додаткового встановлення.
Боєприпасів таки бракує
Міністерство оборони України веде активну роботу щодо диверсифікації виробництва боє¬припасів. Про це повідомив заступник директора департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки відомства Владислав Шостак. Із приводу нестачі боєприпасів він зауважив: «Так, ми володіємо такою інформацією... Виробництво комплектуючих боєприпасів було розгорнуте на території Донецької та Луганської областей. Ми втратили ці підприємства. Існує певний дефіцит великих калібрів. Такі калібри використовуються в країнах колишнього СРСР. Спроби здійснити закупівлю в них, на жаль, виявились марними, тому сьогодні активно ведеться робота зі створення виробництва боєприпасів на вітчизняних підприємствах».
Визначено вісім пріоритетних видів спорту
Спортсмени Луганщини будуть боротися за ліцензії на участь в Олімпійських іграх-2020: в легкій і важкій атлетиці, спортивній гімнастиці, велоспорті, стрибках у воду, боротьбі греко-римській, боксі та дзюдо. Хоча, після окупації область втратила основні бази для підготовки олімпійців і майже всю спортивну інфраструктуру, та незважаючи на всі складнощі, для участі в Олімпійських іграх 2016 року тут вдалося підготувати 11 спортсменів. Тепер від представників Луганщини чекають перемог у 2020 році в Токіо.
На високі результати націлена робота обласного ліцею-інтернату фізичної культури і спорту, розвивається дитячо-юнацький спорт, ведеться модернізація обласної фізкультурної бази «Олімп», яка стане повноцінним центром олімпійської та параолімпійської підготовки професійних спортсменів. Більше 60 провідних і перспективних спортсменів області щомісяця отримують обласні стипендії.
Як повідомляє прес-служба Луганської облдержадміністрації, протягом 2015-2017 років спортсмени Луганщини завоювали на міжнародних, європейських та всеукраїнських першостях понад три тисячі медалей різного ґатунку.
Роботодавці назвали трійку найзатребуваніших професій
З початку року майже дві тисячі роботодавців подали до обласної служби зайнятості більше 10 тисяч вакансій за різними спеціальностями . За цими даними підприємства регіону шукають гірників, трактористів та бухгалтерів.
У той же час є відомості про те, що з тимчасово непідконтрольної території Луганщини для роботи у гірничих підприємствах готові переїхати майже тисяча шахтарів.
Днями до топу вакансій додалися запити на кадри з боку регіональної філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця». Луганська обласна служба зайнятості вважає доцільним укладання із цим підприємством меморандуму про співпрацю. Робота на залізниці серед найшановніших професій у регіоні.
Загалом з початку року в області мали статус безробітного 14,4 тисяч осіб. Серед тих, кому шукали роботу першочергово: військовослужбовці, які брали участь у АТО та вимушені переселенці.
Сєвєродонецькі училища подають приклад у доступності освіти
Сєвєродонецьке вище професійне училище подає приклад усій системі в організації доступності навчання для маломобільних груп населення. Зараз в училищі для зручного пересування на вході в учбові корпуси фахівці змонтували два металевих пандуси, перила. Передбачений і захист від дощу. Щоправда, такий підхід до створення умов для навчання особливих учнів – поки єдиний приклад на Луганщині.
Але, за словами директора обласного Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Володимира Артюшенка, більшість професійно-технічних навчальних закладів підвищують рівень якості освіти та матеріально-технічного оснащення. В області успішно впроваджується та розширюється форма навчання, за якою до 70% учбового часу відводиться для опановування практики, і це добре позначається на співпраці навчального закладу та промислових підприємств.
Зокрема, місцеві підприємства підтримали запровадження у вищому професійному училищі №92 м. Сєвєродонецька навчання з професії «Кухар», і передали на баланс навчального закладу устаткування на суму 15 тисяч гривень. «Озброєні» новими навичками учні під час виробничої практики заробили 16,5 тисяч гривень. За результатом такої співпраці викладачі зафіксували підвищення рівня навчальних досягнень учнів на 35%.
«У новому навчальному році цей експеримент буде поширено ще на 6 закладів профтехосвіти Луганської області, а також буде долучено ще 5 професій: «Кравець», «Маляр-штукатур», «Облицювальник-плиточник», «Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів», «Електрогазозварник»,–зазначив Володимир Артюшенко.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: