Івано-Франківщина

Home | УКРАЇНА | Новини з областей | Івано-Франківщина

Івана Купала святкуватимуть без традиційного вогнища
3 липня на щотижневій оперативній нараді директор департаменту культури Івано-Франківська Надія Загурська розповіла, що цьогоріч традиційний фестиваль «Купальська ніч» проведуть на літній сцені у міському парку.
«Цього року ми відмовляємось від вогнища, оскільки немає можливості поставити сцену на міському озері. Відтак ми вирішили підійти креативно та завершити святкування запусканням ліхтариків», — акцентувала Загурська.
У програмі фестивалю, що відбувається напередодні Івана Купала, 6 липня, є театралізовані дійства, майстер-класи з вінкоплетіння, виступи народних колективів, ярмарок, інтерактивні ігри, виступи естрадних виконавців та молодіжних гуртів, показ етно-одягу. Завершиться все етно-дискотекою.
Вбив жінку через Надію Савченко
На Прикарпатті чоловіка із села Новичка Долинського району засудили до 7 років в’язниці за вбивство дружини. Конфлікт між ними виник через різні політичні погляди. Інцидент стався 12 березня цього року. Подружжя сиділо на кухні і пило чай, а в цей час по радіо йшла передача про Надію Савченко. Чоловік сказав, що вона як політик не викликає у нього довіри. Після цього між ними виникла сварка. Жінка назвала чоловіка «москалем», оскільки його мати росіянка, і плюнула йому в обличчя. Такої образи пенсіонер не стерпів – накинувся на кривдницю з кулаками, а потім взяв мотузку і задушив. Коли ж побачив, що жінка не подає ознак життя, почав робити штучне дихання але безрезультатно. Чоловік переніс жінку в іншу кімнату і вимкнув її телефон. Кілька тижнів пенсіонер ховав тіло своєї дружини, аж поки сусіди та родичі не звернулися у поліцію. Коли правоохоронці прийшли у будинок, чоловік зізнався у скоєному.
 МІУК закупив спецавтомобілі для аварійної служби
Муніципальна інвестиційна компанія закупила два спецавтомобілі. Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав міський голова Руслан Марцінків.
"Два нові автомобілі марки Fiat Doblo Maxi придбало підприємство Муніципальна інвестиційна управляюча компанія. Автомобілі потрібні для Аварійної служби, яка обслуговує будинки, що перебувають на обслуговуванні МІУК, у цілодобовому режимі.
Зараз підприємство має на балансі 4 автомобілі - 2 уже не підлягають ремонту, ще один - ремонтують щотижня. Фактично для обслуговування залишився один справний автомобіль, який придбали минулого року. Ці автомобілі дозволять покращити роботу служби та пришвидшити вирішення проблемних для мешканців питань", - написав Р.Марцінків.
В Івано-Франківську обговорили проблеми Дністра
Перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка зустрілася із учасниками проекту Глобального Екологічного Фонду «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» щодо дослідження поточного стану хвостосховищ у басейні річки Дністер.
Участь у її роботі беруть представник Міністерства екології та природних ресурсів України Володимир Білоконь, начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк, представники ОБСЄ, Львівської, Вінницької, Хмельницької, Чернівецької, Одеської та Тернопільської обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, науково-дослідних установ.
За словами Марії Савки, питання стану та безпеки схостосховищ розташованих у басейні Дністра є одними із найактуальнішим на сьогодні, адже від них залежить екологічна ситуація в області. Вона також зазначила, що над розв’язанням цих питань не один рік працюють як експерти, так і науковці. Однак без підтримки з боку держави дану проблему навряд чи можна вирішити.
«Переконана, що за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі ми спільними зусиллями зможемо виробити дорожню карту, яка дасть змогу врегулювати проблемні питання стану хвостосховищ у басейні Дністра», - підкреслила Марія Савка. – У 2010 році Указом Президента України Домбровський кар’єр і Калуський район визнані зоною екологічного лиха. Водночас було сформовано ряд заходів, які мали на меті зменшити ризики забруднення навколишнього середовища, зокрема басейну річок. Однак до сьогодні питання залишаються не вирішеними і потребують підтримки на державному рівні».
Під час зустрічі також йшлося про нові аспекти управління водними ресурсами, створення басейнових рад, розглядалися питання щодо управління підземними водами.
На Прикарпатті кором перехворіло майже 2,5 тисячі людей
Івано-Франкіський обласний лабораторний центр МОЗ України інформує, що станом на 22.06.2018 року в Івано-Франківській області зареєстровано 2455 звернень з підозрою на кір.
Зокрема, 584 - Івано-Франківськ, 189  - Богородчанський район, 27-  Верховинський район, 66  - Городенківський р-н, 114 - Долинський р-н, 65- м. Болехів, 62 - Рогатинський район, 64 - Галицький район, 11- м. Бурштин, 131   - Калуський район, 76 - Косівський р-н, 85- Коломийський р-н, 347  -Рожнятівський район, 249 - Надвірнянський район, 41 - Снятинський район, 113 - Тлумацький район, 204 - Тисменицький р-н, 27 - м. Яремче.
Захворіло дітей  віком  0- 17 років – 1760(71,6%), із них діти  до 15років – 1478 (60,2%).
Лабораторно підтверджено – 182  випадки, що становить 7,4% .
Серед вагітних реєстровано 2 випадки: 1- Рожнятівський р-н, 1 - Косівський р-н (лабораторно підтверджений). Зареєстровано  1 летальний випадок  кору (лабораторно підтверджений) у мешканки   Надвірнянського р-ну.
З початку 2018 року зареєстровано 13 групових осередків кору в організованих колективах, де захворіло 217 осіб, в тому числі 175 дітей  до 15 років, лабораторно підтверджено  діагноз у 19 випадках.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: