Вінниччина

Тривожний дзвоник для олігарха
Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) розпочав розслідування проти компанії «Миронівський хлібопродукт» (МХП) Юрія Косюка, який є радником Президента України Петра Порошенка.
Приводом до таких дій іноземного банку, який інвестує МХП, стала скарга мешканців сіл Клебань, Оляниця і Заозерне, що на Вінниччині.
Нагадаємо: від початку діяльності МХП на Вінниччині у 2010 році місцеві жителі потерпають від постійного смороду і пилу численних виробничих потужностей Вінницької птахофабрики (виробляє продукцію за маркою «Наша Ряба»), а зберігання курячого посліду просто неба на сусідніх полях робить життя місцевих громад нестерпним. Діяльність цієї, як кажуть, найбільшої у Європі птахофабрики призвела також до суттєвого збільшення руху вантажівок селами, вібрація від яких руйнує прилеглі будинки. Ризик забруднення повітря, води та ґрунту не було вивчено належним чином. Окрім цього, мешканці сіл повідомляють, що перед початком будівництва нових потужностей компанії було фальсифіковано громадські слухання, які нібито погодили це будівництво. За фактом фальсифікації розпочато розслідування, яке триває вже півтора року.
Спочатку селяни намагалися розв’язати питання, що їх хвилюють, із місцевими представниками курячої імперії аграрного олігарха Юрія Косюка — одного з найбагатших людей України. Зверталися по допомогу й до представників владних структур і вітчизняного політикуму. Та все марно. Тому й вирішили з допомогою громадських організацій ГО «Екодія», мережі «Бенквоч» та спілки адвокатів «Рада підзвітності» поскаржитися іноземним банкірам-інвесторам, які вже багато років частково фінансують МХП. Скарга була направлена 5 червня, а вже наприкінці місяця стало відомо, що ЄБРР розпочав відповідне розслідування.
Отака ситуація склалася на Вінниччині. Та й не тільки там, а по всій Україні, де розташовані філіали курячого монстра «Нашої Ряби» та його «побратима» «Гаврилівських курчат». Тому актуальними залишаються слова з попередньої публікації «СВ» про те, що подібний стан речей в Україні є ганьбою на всю Європу, до якої начебто так прагне наше керівництво. На словах. А на ділі, схоже, робить усе, щоб запрягти українське селянство у нове ярмо, а то й знищити його як клас, залишивши тільки техперсонал для «розумної» сільськогосподарської техніки, яка виконуватиме основну роботу на безкраїх полях агрохолдингів-гігантів. Сумне майбутнє...
Та й сьогодення не краще. Важко уявити, що до іноземних інвесторів по допомогу і захист від свавілля їхнього латифундиста звернулися, наприклад, французькі селяни. Або німецькі, або з будь-якої іншої країни Євросоюзу, не кажучи вже про Канаду, США чи Австралію. Та тамтешній уряд негайно б пішов під три чорти! А новітньому феодалові, напевно, всипали б добрячого перцю. Бо держави там, хто б що не говорив, таки правові і соціальні.
Ну а ми маємо те, що маємо. Поки що. Тож подивимося, чим завершиться розслідування, ініційоване вінницькими селянами. Чи допоможе втручання закордонних інвесторів змусити курячого олігарха дотримуватися норм як вітчизняного, так і міжнародного законодавства, зокрема екологічного.

У вінницькому музеї адаптують екскурсії для незрячих
У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї планують адаптувати екскурсії для незрячих у межах соціального проекту "Почуй та торкнися історії". Про це на платформі "Спільнокошт" повідомила ініціатор проекту Оксана Войтко.
"Головною проблемою є те, що не можна торкатися експонатів, тому що вони зберігаються в певному температурному режимі, обробляються спеціальними розчинами, є крихкими. Крім того, гіди під час екскурсій не звертають увагу на речі, які для незрячого є важливими, бо їм не спадає на думку, що об'єкти є недоступними для тих, хто сприймає світ на дотик, слух, нюх. Для вирішення цих проблем, потрібно адаптувати музейні екскурсії для людей з інвалідністю по зору, надаючи можливість доторкнутися до об'єктів та почути детальний їхній опис", - повідомила Войтко.
За її словами, адаптація екскурсій Вінницького обласного краєзнавчого музею для незрячих відбуватиметься під час реалізації проекту "Почуй та торкнися історії". Їх планують проводити у музеї двічі на місяць. Буде створено 12 тематичних програм, участь у яких братимуть волонтери та підготовлені екскурсоводи.
У ході реалізації проекту 10 музейних експонатів відсканують і виготовлять їхні 3D-моделі. Також буде створено тифлокоментарі - стислі описи візуальної частини. Окрім того, планується придбання аудіоапаратури для прослуховування тифлокоментарів незрячими відвідувачами, а також підготовка музейного довідника для незрячих.
Здобутий досвід буде використано для покращення екскурсій для незрячих людей у різних містах України.
Реалізація цього проекту здійснюється за благодійні пожертви, які ініціатори збирають на платформі "Спільнокошт".
Через негоду у Вінниці на триповерховий будинок упало дерево
У Вінниці у неділю ввечері через складні погодні умови на триповерховий будинок упало дерево. В кількох містах області підтоплені будинки, гаражі та обійстя. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Вінницькій області.
«1 липня о 19.50 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про те, що внаслідок сильного пориву вітру на вул. Академіка Янгеля в м. Вінниці на трьохповерховий будинок впало дерево. Прибувши на виклик, бійці ДСНС обрізали гілля та прибрали дерево з даху будинку», - йдеться у повідомленні.
Окрім того, рятувальникам у неділю довелося прибирати дерева з автошляхів у містах Гайсин, Козятин та Шаргород.
В обласному центрі та містах Ладижин і Козятин підрозділи ДСНС також надавали допомогу мешканцям і власникам підтоплених приватних будинків, а також гаражів, підвальних приміщень та присадибних ділянок з відкачування води. Загалом за допомогою гідроелеватора рятувальники відкачали 220 кубічних метрів води.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: