«Четвірка» втрьох

Home | УКРАЇНА | Україна і світ | «Четвірка» втрьох
image

Врегульовувати ситуацію на Донбасі будуть без нових представників

У рамках свого офіційного візиту Президент України Петро Порошенко ввечері, 24 серпня, провів у Берліні переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. Центральною темою була ситуація на Донбасі. Суворе дотримання Мінських угод є єдиною можливістю врегулювання ситуації на Донбасі — таку спільну думку за результатами переговорів висловили керівники Німеччини, Франції й України. Вони звернули особливу увагу на роль ОБСЄ в моніторингу за виконанням цих домовленостей. Президент Франції також заявив про необхідність наступної зустрічі у повному «нормандському форматі» — за участю Росії. Такий міні-саміт буде можливий у вересні в рамках засідання Генасамблеї ООН. При цьому Франсуа Олланд запевнив у підтримці Євросоюзом суверенітету України. «У той час, коли наші країни налагодили партнерство для врегулювання конфлікту, який розриває схід України, хочу нагадати вам про відданість Франції, як і всього Європейського Союзу, незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України у межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою», — сказав Франсуа Олланд.
Переговори в Берліні розпочалися із привітання господаря зустрічі Ангели Меркель українському народу з Днем Незалежності. Вона запевнила, що Німеччина і Франція, як лише зможуть, допомагатимуть українцям на складному шляху становлення. Канцлер прокоментувала і відсутність президента Володимира Путіна на цій зустрічі. «Ми хотіли втрьох обговорити ситуацію з точки зору України. Ми будемо підтримувати зв’язок із російською стороною. Ця тристороння зустріч не відбулася без відома Росії. Переговори мають слугувати зміцненню «нормандського формату». Формат непорушний. Ми обговорюватимемо саме ті пункти, які наразі особливо нагальні», — підсумувала канцлер Німеччини.
Нагальними питаннями Ангела Меркель назвала припинення вогню на Донбасі, виведення важкого озброєння, звільнення всіх полонених, вирішення гуманітарних проблем населення окупованих територій та безпеку діяльності спостерігачів ОБСЄ на сході України. Особливу увагу вона приділила змінам у Конституції України, зауваживши, що щодо цього ще є розбіжності у думках iз Росією. Вони не подолані на зустрічі юридичних експертів «нормандської четвірки» тиждень тому. Це питання – важливе з огляду на проведення демократичних виборів у регіоні. Відкритими залишилися також економічні питання, зокрема торгівлі України та Росії.
Зі свого боку, Петро Порошенко також заявив, що альтернативи мінському процесу не існує. «Ми це казали у спільній заяві під час саміту НАТО 5 вересня торік. Ми це казали, коли підписували угоди 12 лютого 2015 року. Ми впевнені в тому, що мінський процес, який базується на мирному плані, є цілком універсальним інструментом», — сказав Президент Порошенко. Він також запевнив у виконанні Україною Мінських угод, розповів про плани надання гуманітарної допомоги на Донбасі. Зокрема, будуть створені три гуманітарно-медичні центри, що значно полегшить життя українців на окупованих територіях. Буде забезпечена діяльність гуманітарних місій, а також відновлюються системи електро- і водопостачання контрольованих терористами територій. Крім того, сказав він, учасники зустрічі приділили особливу увагу звільненню заручників, разом iз тими, які зараз перебувають на території Росії, серед яких Олег Сєнцов, Надія Савченко та інші. За словами Президента, йому «приємно констатувати, що Україна неухильно виконує взяті на себе зобов’язання і щодо режиму припинення вогню, і співпраці з ОБСЄ, і щодо відведення важкої техніки, і виконання гуманітарних питань». Щодо Конституції, то, на його думку, новий проект повністю відповідає узятим Україною зобов’язанням, а штучні вибори сепаратистів, заплановані на 18 жовтня і 1 листопада, становлять «крайню небезпеку», що є серйозною загрозою всьому мінському процесу.
Президент України також сказав у Берліні, що немає необхідності у створенні нового формату переговорів iз врегулювання ситуації на Донбасі: «Щодо нових форматів, я впевнений, що ми не потребуємо нових форматів». Можна вважати, що це була відповідь на озвучену того ж дня, трохи раніше, ініціативу нового президента Польщі Анджея Дуди про розширення формату переговорів за рахунок Польщі та США, яку він планує офіційно презентувати під час свого візиту до Берліна 28 серпня. Польща, як жодна інша європейська країна, розуміється на проблемах України. Вона також репрезентувала б на переговорах думку трьох країн Балтії: Литви, Латвії та Естонії. Частина експертів вважає, що присутність на переговорах представників Польщі та США стала б надійним запобіжником тиску на Київ з боку Берліна та Парижа, які завуальовано можуть нав’язувати Україні бажання Росії.
До речі, уже відреагували на заяви у Берліні сепаратисти. Один із лідерів «ДНР» Денис Пушилін, який репрезентує терористів на переговорах у Мінську, висловив задоволення тим, що пролунало в Берліні.  «Те, що ми почули і від Меркель, і від Олланда, що «Мінськ-2» є основою, — це важливо, важливий сигнал, але тепер важливіше домогтися від Києва виконання комплексу заходів і припинення імітації», – сказав сепаратист. Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з президентами України Петром Порошенком і Франції Франсуа Олландом звернула увагу на те, що з Росією немає згоди щодо оцінки виконання Києвом мінських домовленостей. Вона додала, що на нещодавній дискусії юридичних експертів країн-учасниць «нормандської четвірки» з цього приводу не досягли спільної позиції. «Над цим треба далі працювати», — сказала канцлер.
Ігор ВІТОВИЧ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (460 posted):

MatthewVIask on 16/02/2019 05:47:07
avatar
Стикери.ру stikeri.ru плачу за плохие отзывы об этом сайте

Куплю негативные отзывы для интернет-магазина электроники http://stikeri.ru/. Требуется регистрироваться и писать негативные отзывы везде, где только можно. Чем хуже отзыв и больше сайт на котором он размещен, тем выше оплата. Свяжитесь с нами по почте и мы обсудим детали. vlobazin@yandex.ru
Thumbs Up Thumbs Down
0
AndrewAcext on 15/02/2019 16:58:34
avatar
<a href=https://addvertize.com/>mobile advertising sdk</a> - top mobile advertising companies, android top ad networks
Thumbs Up Thumbs Down
0
deniscas on 14/02/2019 15:33:47
avatar
Hello guys, I am Denis Case an expert in content writing.

I love solving people’s problems and make them happy. That is what I have been doing for many years now.
I have been writing since I was 12 years old and never knew it would turn out to be a full-time career. I have also been able to handle several assignments that involves writing. And I worked in three organizations as a volunteer to assist people.My hobbie has always been to help people succeed. And I go the extra mile to make that happen.
I enjoy writing Thesis and have helped people from countries like Australia.
I work with a company whose mission is to provide quality works and make people happy. In fact, many clients come to me for help on a daily basis because they know I always deliver. And I will continue to provide nothing but the best to build trust like I have been doing for the past few years.

Expert writer - Denis - <a href=http://www.netcareersonline.com/>Netcareersonline</a> Company
Thumbs Up Thumbs Down
0
eesawalt on 14/02/2019 14:18:36
avatar
Hello, I’m Noah Wilkinson.
Welcome to my homepage . I started writing in middle school after a creative writing assignment for my English teacher. I did creative writing for almost a year before I thought about doing something else.
I had always loved doing research assignments because I’m passionate about learning. When you combine writing talent with a love of learning, research paper writing only makes sense as a job.
I’m passionate about aiding the students of the future in their school career. When they get too busy, I am there to help.

Noah – Writing Expert - <a href=http://www.myessaypartner.com/>Myessaypartner</a> Team
Thumbs Up Thumbs Down
0
RichardUsery on 14/02/2019 12:04:07
avatar
hOur company offers a wide variety of healthcare products. Take a look at our health contributing website in case you want to feel healthier. <a href=http://h09t.cbdeurobest.com/en/sale-cannabidiol-lowest-79124.html>http://h09t.cbdeurobest.com/en/sale-cannabidiol-lowest-79124.html</a> Our company offers a wide variety of non prescription products. Take a look at our health website in case you want to to feel healthier with a help of general health products. <a href=http://u6.cbdeurobest.com/en/cannabidiol-ed-price-59071.html>http://u6.cbdeurobest.com/en/cannabidiol-ed-price-59071.html</a> Our company offers safe health products. Visit our health contributing portal in case you want to improve your health. <a href=http://5o.cbdeurobest.com/de/hanf-ohne-rezept-bestellen-auf-rechnung-24343.html>http://5o.cbdeurobest.com/de/hanf-ohne-rezept-bestellen-auf-rechnung-24343.html</a> Our company offers herb-based health and related products. Visit our health contributing portal in case you want to improve your health. <a href=http://s3.cbdeurobest.com/fr/cbd-produits-de-chanvre-en-ligne-iveco-70111.html>http://s3.cbdeurobest.com/fr/cbd-produits-de-chanvre-en-ligne-iveco-70111.html</a> Our company provides safe pharmacy. Look at our health contributing portal in case you want to look healthier. http://dr4.cbdeurobest.com/no/cannabidiol-pris-vuggestue-98196.html Our company offers a wide variety of non prescription products. Visit our health website in case you want to to feel healthier. <a href=http://5ey.cbdeurobest.com/sv/koepa-phytocannabinoid-i-ungern-77868.html>http://5ey.cbdeurobest.com/sv/koepa-phytocannabinoid-i-ungern-77868.html</a>
Our company offers safe pills. Visit our health contributing site in case you want to improve your health. <a href=http://4sk.cbdeurobest.com/it/vendita-cannabidiolo-in-farmacia-42412.html>http://4sk.cbdeurobest.com/it/vendita-cannabidiolo-in-farmacia-42412.html</a> Our company provides a wide variety of non prescription products. Visit our health contributing portal in case you want to strengthen your health. <a href=http://1g5k.cbdeurobest.com/it/cbd-hanfprodukte-vendita-genova-30584.html>http://1g5k.cbdeurobest.com/it/cbd-hanfprodukte-vendita-genova-30584.html</a> Our company offers supreme quality health products. Visit our health contributing website in case you want to feel better. <a href=http://7b.cbdeurobest.com/fr/vendre-cannabis-td-canada-57132.html>http://7b.cbdeurobest.com/fr/vendre-cannabis-td-canada-57132.html</a> Our company offers a wide variety of non prescription products. Take a look at our health portal in case you want to look better with a help of generic supplements. http://t6s9.cbdeurobest.com/de/super-cbd-hanfprodukte-bestellen-81209.html Our company offers herbal healthcare products. Take a look at our health contributing site in case you want to look healthier.
Thumbs Up Thumbs Down
0
eesawalt on 14/02/2019 05:25:51
avatar
Hi and welcome to my website . I’m Noah Wilkinson.
I have always dreamed of being a novelist but never dreamed I’d make a career of it. In college, though, I helped a fellow student who needed help. She could not stop complimenting me . Word got around and someone asked me for writing help just a week later. This time they would compensate me for my work.
During the summer, I started doing academic writing for students at the local college. It helped me have fun that summer and even funded some of my college tuition. Today, I still offer my writing skills to students.

Academic Writer – Noah Wilkinson – <a href=http://www.myessaypartner.com/>Myessaypartner</a> Team
Thumbs Up Thumbs Down
0
AndrewRek on 13/02/2019 00:16:12
avatar
<a href=https://trimestri.ru/chesotka-u-detej/>Чесотка у детей</a> - Магнезия при беременности, Кровянистые выделения на ранних сроках беременности
Thumbs Up Thumbs Down
0
MarcusVet on 12/02/2019 22:42:35
avatar
<a href=https://aznaetelivy.ru/%D0%B2%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81/%D1%84%D0%B8%D0%BB%D1%8C%D0%BC%D1%8B-%D1%82%D0%B8%D0%BF%D0%B0-12-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%BE%D0%B2-1998-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%BD%D1%8C-%D0%BD%D1%83%D0%B6%D0%BD%D0%BE>Фильмы похожие на «12 баксов» (1998)</a> - Мультфильмы похожие на «101 далматинец 2: Приключения Патча в Лондоне» (2003), Фильмы похожие на «13 разговоров об одном» (2001)
Thumbs Up Thumbs Down
0
KennethRew on 12/02/2019 04:29:55
avatar
<a href=https://scantown.org>фото паспорта купить</a> - паспорт для киви кошелька, где можно купить паспорт
Thumbs Up Thumbs Down
0
KeithNaf on 12/02/2019 00:03:10
avatar
Привет всем участникам! Класный у вас сайт!
Что скажете по поводу этих новостей?:
http://itcyber.ru/18450-analitiki-trendforce-nazvali-tendencii-razvitiya-informacionnyh-tehnologiy-v-2019-godu.html Аналитики TrendForce назвали тенденции развития информационных технологий в 2019 году
<a href=http://itcyber.ru/13696-v-parizhskoy-brendovoy-odezhde-skryty-datchiki-dlya-slezheniya-za-pokupatelem.html> В парижской брендовой одежде скрыты датчики для слежения за покупателем </a> <b> В парижской брендовой одежде скрыты датчики для слежения за покупателем </b>
<a href=http://itcyber.ru/kriptovaluta/>свежие новости криптовалют</a> nem криптовалюта новости
мобильные версии компьютерных игр http://itcyber.ru/games/
Ещё много интересного нашел тут: <b> новости мира смартфонов </b> http://itcyber.ru/
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 460 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: