«Четвірка» втрьох

Home | УКРАЇНА | Україна і світ | «Четвірка» втрьох
image

Врегульовувати ситуацію на Донбасі будуть без нових представників

У рамках свого офіційного візиту Президент України Петро Порошенко ввечері, 24 серпня, провів у Берліні переговори з канцлером Німеччини Ангелою Меркель та президентом Франції Франсуа Олландом. Центральною темою була ситуація на Донбасі. Суворе дотримання Мінських угод є єдиною можливістю врегулювання ситуації на Донбасі — таку спільну думку за результатами переговорів висловили керівники Німеччини, Франції й України. Вони звернули особливу увагу на роль ОБСЄ в моніторингу за виконанням цих домовленостей. Президент Франції також заявив про необхідність наступної зустрічі у повному «нормандському форматі» — за участю Росії. Такий міні-саміт буде можливий у вересні в рамках засідання Генасамблеї ООН. При цьому Франсуа Олланд запевнив у підтримці Євросоюзом суверенітету України. «У той час, коли наші країни налагодили партнерство для врегулювання конфлікту, який розриває схід України, хочу нагадати вам про відданість Франції, як і всього Європейського Союзу, незалежності, суверенітету і територіальній цілісності України у межах її кордонів, визнаних міжнародною спільнотою», — сказав Франсуа Олланд.
Переговори в Берліні розпочалися із привітання господаря зустрічі Ангели Меркель українському народу з Днем Незалежності. Вона запевнила, що Німеччина і Франція, як лише зможуть, допомагатимуть українцям на складному шляху становлення. Канцлер прокоментувала і відсутність президента Володимира Путіна на цій зустрічі. «Ми хотіли втрьох обговорити ситуацію з точки зору України. Ми будемо підтримувати зв’язок із російською стороною. Ця тристороння зустріч не відбулася без відома Росії. Переговори мають слугувати зміцненню «нормандського формату». Формат непорушний. Ми обговорюватимемо саме ті пункти, які наразі особливо нагальні», — підсумувала канцлер Німеччини.
Нагальними питаннями Ангела Меркель назвала припинення вогню на Донбасі, виведення важкого озброєння, звільнення всіх полонених, вирішення гуманітарних проблем населення окупованих територій та безпеку діяльності спостерігачів ОБСЄ на сході України. Особливу увагу вона приділила змінам у Конституції України, зауваживши, що щодо цього ще є розбіжності у думках iз Росією. Вони не подолані на зустрічі юридичних експертів «нормандської четвірки» тиждень тому. Це питання – важливе з огляду на проведення демократичних виборів у регіоні. Відкритими залишилися також економічні питання, зокрема торгівлі України та Росії.
Зі свого боку, Петро Порошенко також заявив, що альтернативи мінському процесу не існує. «Ми це казали у спільній заяві під час саміту НАТО 5 вересня торік. Ми це казали, коли підписували угоди 12 лютого 2015 року. Ми впевнені в тому, що мінський процес, який базується на мирному плані, є цілком універсальним інструментом», — сказав Президент Порошенко. Він також запевнив у виконанні Україною Мінських угод, розповів про плани надання гуманітарної допомоги на Донбасі. Зокрема, будуть створені три гуманітарно-медичні центри, що значно полегшить життя українців на окупованих територіях. Буде забезпечена діяльність гуманітарних місій, а також відновлюються системи електро- і водопостачання контрольованих терористами територій. Крім того, сказав він, учасники зустрічі приділили особливу увагу звільненню заручників, разом iз тими, які зараз перебувають на території Росії, серед яких Олег Сєнцов, Надія Савченко та інші. За словами Президента, йому «приємно констатувати, що Україна неухильно виконує взяті на себе зобов’язання і щодо режиму припинення вогню, і співпраці з ОБСЄ, і щодо відведення важкої техніки, і виконання гуманітарних питань». Щодо Конституції, то, на його думку, новий проект повністю відповідає узятим Україною зобов’язанням, а штучні вибори сепаратистів, заплановані на 18 жовтня і 1 листопада, становлять «крайню небезпеку», що є серйозною загрозою всьому мінському процесу.
Президент України також сказав у Берліні, що немає необхідності у створенні нового формату переговорів iз врегулювання ситуації на Донбасі: «Щодо нових форматів, я впевнений, що ми не потребуємо нових форматів». Можна вважати, що це була відповідь на озвучену того ж дня, трохи раніше, ініціативу нового президента Польщі Анджея Дуди про розширення формату переговорів за рахунок Польщі та США, яку він планує офіційно презентувати під час свого візиту до Берліна 28 серпня. Польща, як жодна інша європейська країна, розуміється на проблемах України. Вона також репрезентувала б на переговорах думку трьох країн Балтії: Литви, Латвії та Естонії. Частина експертів вважає, що присутність на переговорах представників Польщі та США стала б надійним запобіжником тиску на Київ з боку Берліна та Парижа, які завуальовано можуть нав’язувати Україні бажання Росії.
До речі, уже відреагували на заяви у Берліні сепаратисти. Один із лідерів «ДНР» Денис Пушилін, який репрезентує терористів на переговорах у Мінську, висловив задоволення тим, що пролунало в Берліні.  «Те, що ми почули і від Меркель, і від Олланда, що «Мінськ-2» є основою, — це важливо, важливий сигнал, але тепер важливіше домогтися від Києва виконання комплексу заходів і припинення імітації», – сказав сепаратист. Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель після зустрічі з президентами України Петром Порошенком і Франції Франсуа Олландом звернула увагу на те, що з Росією немає згоди щодо оцінки виконання Києвом мінських домовленостей. Вона додала, що на нещодавній дискусії юридичних експертів країн-учасниць «нормандської четвірки» з цього приводу не досягли спільної позиції. «Над цим треба далі працювати», — сказала канцлер.
Ігор ВІТОВИЧ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (369 posted):

Pabloquode on 11/12/2018 07:07:51
avatar
go to this site
<a href=http://www.knowthiscaller.com/>http://www.knowthiscaller.com/</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
DavidEdisa on 10/12/2018 13:35:38
avatar
click to find out more <a href=http://streaminga.net>Films en streaming</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
MatthewNob on 08/12/2018 17:16:12
avatar
<a href=http://adultfriendfinder.com.xmatch.com>adultfriendfinder.com</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Thomaspsype on 08/12/2018 05:31:43
avatar
<a href=https://hydraruzxpnew4af.host>адреса магазинов гидра</a> - hydra ссылка рабочая, гидра сайт 2018
Thumbs Up Thumbs Down
0
chase auto loan on 06/12/2018 12:35:25
avatar
<a href="https://autoloan72months.com/">72 month auto loan</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
JasonHem on 06/12/2018 11:39:08
avatar
<a href=https://board1.ksivi.bz/threads/10699/>Водительское удостоверение нового образца качественная имитация,RUS переливается,красный светится,штрихкод читается.</a> - ДИПЛОМЫ АТТЕСТАТЫ СВИДЕТЕЛЬСТВА ЗАГСа Бланки об образовании РФ. УКРАИНА., купить базы данных скачать пробить по базам
Thumbs Up Thumbs Down
0
dillanhil on 05/12/2018 06:24:10
avatar
I’m an expert writer who loves to bring smiles to people's face.

Writing is what I do for a living and I am so passionate about this. I have worked with several associations whose mission is to help people solve problems.
I love traveling and have visited several places in the past few years.
I’m happy to have written several books that have contributed positively to the lives of many. My works are available in several parts of the world. And I’m currently working with service providers that help people save energy. Being a part of this team has open more opportunities for me to excel as a writer. I have worked with different people and met many clients as a writer.
I can handle any kind of writing and provide nothing but the best. People come to me all the time to ask if I can solve their writing problems and I accept. I find pleasure in helping them to solve their problems as a professional.

Academic Writer – Dillan Hilton - <a href=http://www.apostles-school.com/>Apostles-school</a> Corp
Thumbs Up Thumbs Down
0
WilliamExini on 04/12/2018 23:53:44
avatar
<a href=http://fetishfan.net/toesucking/>sucking the toe of the foot</a> - download foot fetish movies, trampling foot
Thumbs Up Thumbs Down
0
dillanhil on 04/12/2018 09:05:23
avatar
Welcome Everyone
Thanks for checking out my about page. My name is Dillan Hilton.
I have worked several years in this niche. My interest in writing started at a young age. I wrote poetry as a child and eventually went on to work with my school newspaper.
This early tryst into news reporting eventually led me to academic writing. There is plenty of work for qualified writers. I specialize in dissertations , but have the skills to do all types of academic writing.
Email me for more information about rates and a price quote. I’m looking forward to helping you.

Academic Writer – Dillan Hilton – <a href=http://www.apostles-school.com/>Apostles-school</a> Corps
Thumbs Up Thumbs Down
0
ErnestRox on 03/12/2018 19:04:27
avatar
useful link http://freepornk2s.com/tags/BBG/
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 369 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: