Мальта відкриває нам шлях до Північної Африки

Home | УКРАЇНА | Україна і світ | Мальта відкриває нам шлях до Північної Африки
image

Київ пишається стрімким розвитком відносин із цією республікою в енергетичній, бізнесовій та інжиніринговій сферах
Про початок офіційної церемонії зустрічі Президента Республіки Мальта Марі-Луїз Колейро Преки жителі та працівники урядового кварталу дізналися першими. Протокол державного візиту вимагає чітких і вкрай гучних гарматних пострілів, які луна рознесла з Маріїнського парку. Приїздила до Києва поважна гостя на запрошення Президента Петра Порошенка. Хоча візит такого рівня був першим за історію дипломатичних відносин держав, їхнім главам цілком вистачило дня на проведення переговорів, зустріч із представниками ЗМІ та участь в українсько-мальтійському бізнес-форумі.
Коли високопосадовці вже їхали з Банкової (тобто Адміністрації Президента) до Торгово-промислової палати, вони не могли не помітити групи людей, що висловлювали обурення під Верховною Радою. Тож не дивно, що глава держави розпочинав виступ під час спільної прес-конференції із Президентом Мальти словами про права громадян на мирні маніфестації.
ВЛАДА ПОЧУЄ ВИМОГИ МАНІФЕСТАНТІВ
«Невдоволені можуть спокійно оголошувати вимоги до влади, адже такі протести — надзвичайно важливий елемент демократії. Я з розумінням ставлюсь до акцій і з повагою до їхніх учасників, — сказав Петро Порошенко. — Вимагаю від усіх правоохоронних органів забезпечити мирний характер акції. У жодному разі не можна допустити, щоб безвідповідальні політикани повторили трагічні події, які відбулися 31 серпня 2015 року, що призвели до загибелі чотирьох нацгвардійців». Галасливі події вчорашнього ранку переконали Президента в тому, що його законодавчі ініціативи щодо скасування недоторканності народних депутатів, суддів і проведення судової реформи «знайшли відгук в учасників нинішньої акції біля стін парламенту».
Першим завершеним етапом він вважає ліквідацію суддівської недоторканності новими вимогами судової реформи. Такі правові зміни зачепили інтереси вісьмох тисяч суддів. На часі — ще 450 «недоторканних осіб» з вулиці Грушевського. Глава держави підкреслив, що вся судова реформа в Україні відбувається у тісній співпраці з Радою Європи і Венеціанською комісією. Ця міжнародна структура розглянула попередні законопроекти щодо Антикорупційного суду і визнала їх неприйнятними для імплементації в судову реформу. Тож парламентаріям слід напрацювали прийнятний для всіх законопроект.
Президент Мальти почула від українського колеги, що республіка залишається нашим надійним партнером. Свідчення цього — відчутне поглиблення співпраці. Обсяг товарообігу між державами за вісім місяців року зріс на 26%. Перспективними напрямами вважається обмін сучасними технологіями в енергоефективності й енергозбереженні, розвиток інжинірингових послуг, будівництво інфраструктури, співпраця в охороні здоров’я, фармакології, секторі фінансових операцій, інформаційних технологій. «Мальта для українського бізнесу — фактично ворота на ринок Північної Африки», — вважає глава держави.
ШИРОКІ ОБРІЇ Й МОЖЛИВОСТІ
Символічна й підтримка ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС, яка відбулася під час мальтійського головування в Євросоюзі. «Внесок Мальти в ці досягнення надзвичайно важливий. Тому цей рік унікальний в нашій двосторонній співпраці і співпраці з ЄС», — провадив він, додавши, що особливо цінує підтримку Мальтою суверенітету України, політики запровадження і продовження санкцій проти Росії.
Як розповів Президент, під час переговорів цю тему поступово змінили питання підготовки до саміту «Східного партнерства» в листопаді у Брюсселі. Потім — співпраці в межах міжнародних організацій.
Петро Порошенко запросив мальтійських партнерів до активнішої участі у врегулюванні на сході України. «Я запросив мальтійських партнерів до активнішої участі у Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ на сході нашої держави. Мальті довіряють, і, думаю, буде дуже ефективно, коли світ отримуватиме об’єктивну неупереджену інформацію від спостерігачів, зокрема від Мальти», — заявив він.
Марі-Луїз Колейро Прека також за зміцнення відносин з Україною в економічній, політичній та соціальній сферах. Президент Мальти навіть запропонувала створити спільну комісію для поліпшення комунікації між урядами, торговими палатами, бізнес-колами.
Під час зустрічі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом вона також говорила про розвиток спільних логістичних можливостей у створенні спеціального режиму для наших агроекспортерів із подальшим виходом на африканський ринок та в посиленні виробничої й інвестиційної співпраці. Глава уряду зазначив, що на часі посилення економічної складової. Не менше Україна зацікавлена й у взаємовигідному розвитку будівництва, енергетики, енергоефективності, туризму, інформаційних технологій, сільського господарства в частині поставок продовольства.
«Ми схвалюємо готовність наших торгово-промислових палат заснувати двосторонню постійно діючу раду співробітництва у сфері сучасних технологій та надання послуг», — додав Володимир Гройсман.
Президент Мальти запевнила, що її держава була й буде другом України. А ідея створення ради сприятиме розвитку економік держав і поглибленню інвестиційної співпраці.
Як повідомляє департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ, мальтійська економіка з 2012 року зростає на 5—6% на рік. ВВП Мальти становить 17,23 мільярда доларів. 
Катерина МАЦЕГОРА

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (7 posted):

Johnnie on 22/12/2017 03:36:58
avatar
<a href="https://essayerudite.com/college-paper-writing-service/" />affordable paper writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com/do-my-homework/" />homework hotline</a>
<a href="https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/" />dissertation help</a>
<a href="https://essayerudite.com/cheap-essay-writing-service/" />cheap essay writing services</a>
<a href="https://essayerudite.com/college-paper-writing-service/" />college paper writing</a>
<a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />custom thesis writing service</a>
<a href="https://essayerudite.com/write-my-paper/" />write my paper</a>
<a href="https://essayerudite.com/write-my-paper/" />type my paper</a>
<a href="https://essayerudite.com/cheap-essay-writing-service/" />write my essay for cheap</a>
<a href="https://essayerudite.com/dissertation-writing-service/" />help dissertation writing</a>
<a href="https://essayerudite.com/write-essay-for-me/" />help me write an essay</a>
<a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service uk</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Henrybib on 23/10/2017 08:48:18
avatar
Paper Writing Service - EssayErudite.com

We value excellent academic writing and strive to provide outstanding <a href=https://essayerudite.com>paper writing services</a> each and every time you place an order. We write essays, research papers, term papers, course works, reviews, theses and more, so our primary mission is to help you succeed academically.

Don't waste your time and order our <a href="https://essayerudite.com/" />paper writing service</a> today!

Best Essay Paper Writing Service -https://essayerudite.com
Thumbs Up Thumbs Down
0
Charlessok on 23/10/2017 05:53:31
avatar
Thesis Writing Service - EssayErudite.com

If you look for a trustworthy <a href=https://essayerudite.com/thesis-writing-service/>thesis writing service</a> and want to benefit from a higher grade, your editors, proofreaders, and instructors are here to lend you a hand.
Some students afraid of hiring professional writers due to ethical issues. As a result, they fail the course due to various reasons not able to defend their degree.
You should note that there is nothing wrong with opting for a <a href="https://essayerudite.com/thesis-writing-service/" />thesis writing service</a>. EssayErudite is certainly the best place for that.

Thesis Writing Service https://essayerudite.com/thesis-writing-service/
Thumbs Up Thumbs Down
0
Williamgob on 22/10/2017 07:53:33
avatar
Buy Essay - EssayErudite.com

Where to <a href=https://essayerudite.com/buy-essay/>buy essay</a> online ? Our experienced writers can boast higher degrees in addition to exceptional writing skills.
You now have a great chance to buy essay papers online with only a couple of clicks.

<a href="https://essayerudite.com/buy-essay/" />Buy Essay</a>

Buy Essay Online - https://essayerudite.com/buy-essay/
Thumbs Up Thumbs Down
0
HaroldWex on 22/10/2017 05:06:36
avatar
Write My Essay For Me - EssayErudite.com

Can You <a href=https://essayerudite.com/write-essay-for-me/>Write Essay For Me</a> ? How many times do students worldwide ask this question without finding an answer?
We'd rather not check the official statistics. At the same time, essays appear to be probably among the most popular academic assignments.
Students from various education establishments need to complete them constantly. If you are among those lucky ones, feel free to contact our customer service department and opt for an essay writing help.

<a href="https://essayerudite.com/write-essay-for-me/" />Write Essay For Me</a>

Write My Essay For Me - https://essayerudite.com/write-essay-for-me/
Thumbs Up Thumbs Down
0
Stevenkep on 21/10/2017 11:38:01
avatar
Write My Paper - EssayErudite.com

Looking for an expert to <a href=https://essayerudite.com/write-my-paper/>write my paper</a> for you? You are at the right place.
Providing superior writing service appears to be our main specialization and passion.
Our website is the best destination for every English-speaking student who calls for assistance when handling his or her daily academic tasks.

<a href="https://essayerudite.com/write-my-paper/" />write my paper</a>

Write My Paper - https://essayerudite.com/write-my-paper/
Thumbs Up Thumbs Down
0
Rogersmima on 21/10/2017 09:53:30
avatar
Essay Writing Service - EssayErudite.com

Our <a href=https://essayerudite.com>essay writing service</a> provides a full-scale writing assistance accessible online 24/7.
Apart from many other writing companies, we are rather picky when forming a professional staff of experts.
Moreover, we try to make our every customer feel safe and pleased with the service.

<a href="https://essayerudite.com" />essay writing service</a>

Essay Writing Service - https://essayerudite.com
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 7 | displaying: 1 - 7

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: