Канадський бізнес припрошують на український ринок

Home | УКРАЇНА | Україна і світ | Канадський бізнес припрошують на український ринок
image

Про унікальні можливості та шанси для впливових інвесторів Прем’єр розповів безпосередньо тим, хто володіє фінансовим ресурсом
Робочий візит Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана до Канади розраховано до 1 листопада. Він відбув до цієї країни ще 28 жовтня, щоб обговорити з її керівництвом актуальні світові питання, взяти участь у таких міжнародних заходах, як Toronto Global Forum, Аерокосмічний бізнес-форум та День України в парламенті Канади. У менш офіційній формі глава уряду спілкувався з представниками ділових кіл та української громади.
Зустріч із главою уряду провінції Онтаріо Кетлін Вінн розпочиналася анонсом на наступне літо. Сторони домовилися, що в 2018 році авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» відкриє прямий авіарейс за маршрутом Київ — Торонто. Очікують, що цей крок посилить економічні зв’язки держав. Міцнішатиме й діалог щодо співпраці за іншими напрямами. Головне — не сповільнювати темпів.
«З літа наступного року Київ та Онтаріо стануть ще ближчими. Це істотно сприятиме не лише зміцненню міжособистісних контактів, а й відкриє нові можливості для розвитку бізнесу, особливо в контексті набуття чинності 1 серпня 2017 року угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою», — сказав Володимир Гройсман.
Він подякував Кетлін Вінн за організацію «Ігор нескорених», назвавши цей захід визначною військово-спортивною подією року, яка дала змогу команді українців-ветеранів АТО продемонструвати гідні спортивні досягнення. Прем’єр нагадав, що Україна в 2017 році вперше взяла участь в «Іграх нескорених», у багатьох військових навчаннях, миротворчих операціях під егідою ООН на Балканах, Близькому Сході та в Африці, а також як країна, військовослужбовці якої мають бойовий досвід виконання завдань у межах АТО. Не менше українська сторона цінує намір керівництва Торонто відвести незабаром місце для меморіалу Голодомору в Україні.
Окремо сторони поговорили про реформи в Україні. Для уряду, за словами Володимира Гройсмана, у пріоритеті — зміни в системі державного управління, держзакупівель, децентралізації, у продовженні податкової, судової, пенсійної, медичної та освітньої реформ. Цей ряд доповнює нова модель управління державною власністю, приватизація державних компаній. У цьому розрізі Прем’єр висловив сподівання, що канадські інвестори, зокрема з Онтаріо, використають перспективи ринку України. Він, за словами глави уряду, щодня стає дедалі привабливішим завдяки впровадженню реформ.
ЧУДОВИЙ СТАРТАП
Про те, що економіка України долає кризові явища 2014—2015 років і поступово переходить до економічного зростання, Прем’єр розповів уже під час Toronto Global Forum. Тут найбільше йшлося про колосальний потенціал України, який тільки починає розкриватися. Оскільки захід присвячено питанням розвитку глобальної економіки та американського континенту, Володимир Гройсман підкреслив: небагато країн пройшли період змін такого масштабу, як ті, що відбуваються в Україні. Попри це за три роки вдалося запровадити децентралізацію, «розумну» дерегуляцію, змінити модель роботи банківського та енергетичного секторів. «Криза дала нам змогу ухвалити необхідні рішення та вести трансформації. Зараз говоримо про подальшу дерегуляцію, створення сприятливого ділового клімату, аби кожна інвестиція в нашу економіку була успішною», — резюмував глава уряду.
До переліку «секторів можливостей України» він додав людський капітал, родючі землі, здатні гарантувати продовольчу безпеку всього регіону, енергоефективні технології, використання потужностей газотранспортної системи й системи газових сховищ, логістику, реалізацію транспортних можливостей в напрямку Схід — Європа, інновації зокрема в частині сприяння розвитку стартапів. «На часі питання масштабної та прозорої приватизації. Зараз формуємо нове законодавство, яке дасть змогу побудувати ефективну систему продажу нестратегічних держактивів», — поінформував міжнародну громадськість Володимир Гройсман.
Учасники заходу також почули, що Кабінет Міністрів визначив пріоритети інноваційної діяльності на 2017—2021 роки. Серед таких: авіа-, судно- та ракетобудування, нанотехніка, агропромисловість, видобуток газу, медицина та фармацевтика, охорона навколишнього середовища, робототехніка й інтеграція у світовий ланцюг доданої вартості з перетворенням України на світовий виробничий та логістичний хаб. «Зростання України буде безпрецедентно динамічним, і ми можемо зробити це разом. Зараз ринок орієнтується на щось нове, нові стартапи. Я скажу: Україна може стати найбезпечнішим і найуспішнішим стартапом», — цитує слова Прем’єра департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ.
ДИНАМІКУ ЕКОНОМІКИ ВИЗНАЧИТЬ 5-ВІДСОТКОВЕ ЗРОСТАННЯ
Фраза, що Україна стає ринком нових можливостей і має всі шанси стати однією з найдинамічніших економік Європи, лунала найгучніше, адже Прем’єр у такий спосіб намагався звернути увагу канадського бізнесу на нашу державу. «Я відкриваю для себе Канаду цими днями і бачу, який потенціал мають наші двосторонні відносини і яким конкретним змістом ми можемо наповнити нашу співпрацю», — наголосив він, додавши, що нині, особливо в контексті набуття чинності з 1 серпня 2017 року угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою, канадський бізнес отримує унікальну можливість знайти власну нішу на українському ринку.
Згідно з даними Володимира Гройсмана, лише за перше півріччя поточного року товарообіг між Україною та Канадою зріс на понад 70%. Тож зона вільної торгівлі стане чудовим інструментом інтенсифікації двостороннього товарообігу, зокрема в контексті підтримки малого та середнього бізнесу, а також розвитку високотехнологічних галузей. «У нас є прекрасні можливості з точки зору природних ресурсів, промисловості. Ми наповнюємо інноваційним змістом розвиток і трансформації в нашій державі. І повернення в минуле не буде. Авіабудування, енергетика, зокрема газовидобування, агропромисловий комплекс, ІТ-сектор і нові технології, машинобудування й легка промисловість — всі вони найпривабливіші зокрема й для канадських партнерів. Ми говоримо про можливості від землі до космосу. Ми маємо 3,5 тисячі підприємств, які нині державні, але в процесі приватизації вони можуть знайти нових власників, нові технології та нові горизонти розвитку», — розставив крапки над «і» Прем’єр.
Він запевнив присутніх, що готовий повністю сприяти реалізації проектів у кожній із цих сфер. «Повністю», тобто шляхом проведення фундаментальних реформ і поліпшення ділового клімату. У цьому розрізі увагу звертали на міжнародні оцінювання. Так, у період з 2014-го по 2017 рік Україна просунулася в рейтингу Світового банку Doing Business на понад три десятки позицій, а нині ми намагаємося увійти до двадцятки кращих за показником «започаткування бізнесу» й зміцнити позиції в секторі «сплата податків».
Наступне прем’єрське запевнення: «Україна по-справжньому здійснює реформи, а не імітує їх. І саме тому радо вітатиме інтерес Канади. Її визначено однією з найпріоритетніших країн у проекті експортної стратегії нашої держави до 2021 року». Він запропонував представникам канадського бізнесу уважно стежити за перетвореннями в Україні. «Приватизація, судова реформа та інші зміни відкривають нові горизонти й можливості для співпраці, а медична й пенсійна реформи працюватимуть на поліпшення рівня життя та оптимізують механізми соціального забезпечення», — вважав за потрібне повторити думку Володимир Гройсман.
УКРАЇНА ПОСИЛЮЄ ПОЛІТИЧНИЙ ДІАЛОГ З КАНАДОЮ, А ПРІОРИТЕТОМ У ВІДНОСИНАХ МАЄ СТАТИ ІМПЛЕМЕНТАЦІЯ УГОДИ ПРО ВІЛЬНУ ТОРГІВЛЮ
Україна і Канада мають відносини особливого партнерства, заснованого на багаторічній міцній дружбі, сильному політичному діалозі, відданості демократичним цінностям та на перспективах спільної реалізації проектів в найбільш затребуваних сьогодні сферах реального сектору економіки. Саме тому Україна розраховує на посилення політичного діалогу та розширення дії Угоди про зону вільної торгівлі. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Переговори Глав Урядів стали однією з центральних подій візиту Володимира Гройсмана до Канади.
«Наші відносини мають стратегічний характер. Між державами працює Угода про зону вільної торгівлі, і ми єдині по більшості політичних питань», - сказав Володимир Гройсман.
«Наша зустріч – чергова можливість обговорити ключові теми наших взаємин, і я радий вітати мого колегу Володимира Гройсмана. Канада завжди була на позиціях підтримки України – чи то у політичних питаннях, чи в економіці», - відповів Джастін Трюдо.  
Прем’єр-міністр України підкреслив, що розвиток взаємовигідної співпраці з Канадою – як на геополітичному рівні, так і в торговельно-економічній сфері – є пріоритетом. Свідченням тому є посилений діалог на рівні керівництва двох держав, а також поглиблення ділових контактів – в тому числі завдяки дії Угоди про зону вільної торгівлі.
Статистика доводить правильність обраних орієнтирів, впевнений Володимир Гройсман. У першому півріччі 2017 р. обсяг торгівлі товарами та послугами зріс на 58 % і склав  245 млн доларів. Потенціал для подальшого зростання значний:  в рамках впровадження Угоди про зону вільної торгівлі Канада скасувала вже 98% тарифів та обмежень, Україна – 72%  і упродовж 7 років доведе цей показник до  99%. При цьому сторони вже забезпечують взаємний доступ до державних закупівель, вирівнюють екологічні стандарти, стандарти праці, захисту прав інтелектуальної власності. Глава Уряду України підкреслив, що на часі – розширити дію Угоди на сферу послуг та інвестицій.
«Ми високо цінуємо вже існуючі проекти. Серед них є такі, якими ми дуже пишаємося. Назву лише декілька флагманських - Національна поліція України, Центри правової допомоги, CUTIS, EDGE, підтримка місцевого самоврядування ПРОМIС», - зазначив Глава Уряду України.
Не менш результативною є співпраця на міжнародній політичний арені. Йдеться про протидію російській агресії, запровадження санкційної політики.
Глави Урядів обговорили пріоритети головування Канади в G7 в 2018 році. Домовлено, що під час майбутнього саміту Великої сімки у червні 2018 року українське питання буде розглянуто як у контексті зміцнення безпеки і забезпечення миру, так і у питаннях координації міжнародної підтримки українських реформ.
Сторони обговорили також ситуацію на Сході України та можливості розгортання на Донбасі миротворчої операції під егідою ООН.
Катерина МАЦЕГОРА

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Keithworie on 07/12/2017 12:36:58
avatar
<a href="https://www.carbatterybuy.science/car-battery-disconnect/bentley-brooklands-1992-1997-bosch-s4-battery-70ah-electric-system-replace-part.php">Bentley Brooklands 1992-1997 Bosch S4 Battery 70Ah Electric System Replace Part</a>
Peugeot 307 3A/C 3E 2000-2008 Bosch S4 Battery 42Ah Electrical Replace Part
<a href="https://www.pricecarbattery.win/car-battery-extension-cable/mercedes-benz-v-class-6382-1996-2003-banner-power-bull-88ah-battery-replacement.php">Mercedes Benz V-Class 638/2 1996-2003 Banner Power Bull 88Ah Battery Replacement</a>
Peugeot Partner 5 1996-2016 Banner Power Bull 50Ah Battery Electrical Part
<a href="https://www.carbatterybuy.science/car-battery-charger-portable-jump-start/suzuki-vitara-et-ta-1988-1998-banner-starting-bull-35ah-battery-replace.php">Suzuki Vitara Et Ta 1988-1998 Banner Starting Bull 35Ah Battery Replace</a>
Renault 9 L42 1982-1988 Vetech Battery 70Ah Electrical System Replacement Part
<a href="https://www.carbatterybuy.bid/car-battery-ground-cable/renault-clio-bc57-5357-mk2-1991-2016-banner-power-bull-62ah-battery-replace.php">Renault Clio B/C57 5/357 Mk2 1991-2016 Banner Power Bull 62Ah Battery Replace</a>
VW Eos 1F7 1F8 2006-2016 Banner Starting Bull 55Ah Battery Electrical Part
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: