НЕЗВИЧАЙНІ ПАМ’ЯТНИКИ УКРАЇНИ

Home | УКРАЇНА | Україна Incognita | НЕЗВИЧАЙНІ ПАМ’ЯТНИКИ УКРАЇНИ
image

Пам’ятник напіврозкритим каштанам у Маріїнському парку в Києві виглядає гармонійно і природньо, адже каштани віддавна вважаються символом столиці. Насправді ж він присвячений київським мамам і новонародженим дітям. Виготовлено пам’ятник із бетону, пофарбовано у  мідний колір.

Пам’ятник бджілці-трудівниці розташований біля сучасного драматичного театру на бульварі Шевченка. Автор ідеї - Богдан Васильович Рудко, відомий пасічник Тернопільщини, житель села Петриків, того самого, «біля якого розташований Тернопіль».

Шеститонний бронзовий Пам’ятник жабі встановлено біля Музею води в Хрещатому парку Києва, де він відмінно вписався в місцевий ландшафт. Жаба дуже оригінальна за оформленням. Передніми лапками вона стоїть на монетах. Заглянувши їй в пащу, можна побачити ще одну мордочку – з очками, носом і ротом, яким служить щілина для грошей. Дехто вважає, що це гланди і язик жаби. Автор скульптури Олег Пінчук жабу асоціює виключно з багатством, а ніяк не з заздрістю. Саме тому пам’ятник наділили майже чарівними якостями. Жаба має власний секрет: вся ця багатотонна конструкція – це скарбничка, куди можна кидати гроші. Для цього в тілі жаби пророблені спеціальні щілини – під язиком і під очима. Більш того, вона влаштована так, що коли вага кинутих всередину грошей перевищить задану межу, спрацює механізм і щасливчику під ноги вивалиться цілий скарб. Автори проекту вважають, що в ківш влізе 8,5 млн. гривень!
monument_unseen
Пам’ятник людині-невидимці (Тернопіль) виглядає як два черевики, в яких стоїть невидимка, а поруч табличка з інформацією, кому він встановлений. Пам’ятник виготовлено із бронзи, відливався він у Львові.

Пам’ятник апельсину-рятівнику Одеси було встановлено на початку вересня 2004 року. Автор — скульптор О. Токарєв. За міською напівлегендарною історією у 1800 році Одеса залишилась без привілеїв, дарованих їй монаршими засновниками, тоді кмітливі містяни вирядили до столиці Петербурга делегацію на кількох підводах із екзотичними на той час фруктами — трьома тисячами апельсинів з Греції. Ці помаранчі були з подякою прийняті російським імператором Павлом I. До Одеси посланець Г. Раксоматі повернувся з рескриптом імператора про його благовоління та 250 тисячами карбованців золотом на будівництво порту і розвиток міста.

Пам’ятник рюкзаку встановлений у дворі географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Скульптурна композиція виготовлена з чорного металу. Це перший в світі пам’ятник, присвячений такій важливій для туристів і мандрівників речі. Ініціаторами встановлення пам’ятника стали випускники та студенти факультету. Рюкзак з чорного металу виготовлений майстром художньої ковки з Зимової Води і встановлений на постамент з піщанику. Металевий рюкзак споряджений усім найнеобхіднішим: до нього прикріплений намет, спальник і пара черевиків.

Пам’ятник кавуну “виріс” на міській набережній Голої Пристані на Херсонщині, де проходить щорічний фестиваль «Солодке диво». Вага ягідки сягає близько 1,5 тонни. Пам’ятник покликаний не лише увіковічнити цей смачний символ, але й затримати туристів в Гопрах (народна назва Голої Пристані) хоча б на кілька днів. В цьому йому допомагають водяник і русалка, а також жаба, котра душить українців.

Пам’ятник сажотрусу розміщено високо-високо на одному зі дахів Львова. Скульптор — Володимир Цісарик. Це дуже незвичний пам’ятник володарю давньої професії, здебільшого забутої в сучасному світі. За стародавнім повір’ям, доторкнутися до ґудзика сажотруса — на щастя! А ще кажуть, що коли попасти йому у капелюх монеткою, то виконається загадане бажання.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

Chanel iPhone 6 Case on 24/03/2015 07:06:22
avatar
Perhaps the drop in stock price is a function of the company’s soaring success. It is harder to move the needle when your market cap puts you in the exclusive club of firms that have been worth more than 4% of the S&P 500. Apple has done it twice.
Thumbs Up Thumbs Down
1
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: