ЗАРУБІЖНА ПРЕСА ПРО УКРАЇНУ

Home | УКРАЇНА | Виборчі перегони-2010 | ЗАРУБІЖНА ПРЕСА ПРО УКРАЇНУ
image

DEUTSCHE WELLE, НІМЕЧЧИНА: «ПЕРЕМОГА «УДАРУ», АЛЕ НЕ ПОВНА»

Партія боксера Віталія Кличка «УДАР» буде представлена у Верховній Раді. Екзит-поли дають їй третє місце. Партія Кличка може радіти успіху. Вона вперше брала участь у виборах і склала серйозну конкуренцію фаворитам - Партії регіонів і «Батьківщині». Сам Кличко у своєму першому виступі після закриття виборчих дільниць не усміхався і був стриманий. «Ми розраховували на 15%», - сказав боксер. До виборів у деяких опитуваннях «УДАР» випереджав Об’єднану опозицію. Не виключено, що сталося те, про що попереджали соціологи: багато молодих прихильників Кличка просто не прийшли голосувати.
«УДАР» планує об’єднати дії з «Батьківщиною» і націоналістичною партією «Свобода». Разом з «УДАРом» Кличка опозиція могла б отримати більш як половину з тієї частини депутатів, яку обирали за партійними списками. Однак невідомо, чи заручаться ці партії підтримкою депутатів-одномандатників. Союз «УДАРу» з Об’єднаною опозицією і «Свободою» навряд чи буде легким, якщо взагалі можливим. Кличко, на відміну від «Батьківщини» і «Свободи», до виборів не підписував коаліційної угоди, за що зазнав різкої критики. Особливо жорсткі висловлювання дозволяли собі націоналісти. Їхній лідер Олег Тягнибок засумнівався у тому, що в партії Кличка всі «справжні українці». «Батьківщині» буде нелегко з колишнім боксером хоча би тому, що в його партії кілька ключових фігур з оточення Віктора Ющенка.

GAZETA WYBORCZA, ПОЛЬЩА: «ОФІЦІЙНІ РЕЗУЛЬТАТИ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД ОПИТУВАНЬ»

Результати голосування, які подає ЦВК, підозріло відрізняються від результатів усіх екзит-полів. Партія регіонів перемагає разом з коаліційними комуністами. А втрачає опозиція.
Лідери «Свободи» кажуть, що виведуть прихильників на вулиці, аби протестувати проти «сфальсифікованих результатів виборів». Очевидно, під час цих виборів знову спрацювала приказка: «Не важливо, як голосують, а важливо, як рахують». Суттєві відмінності між екзит-полами і перерахунком голосів можуть означати, що закордонні спостерігачі визнають вибори недійсними.

IL LEGNO STORTO, ІТАЛІЯ: «ПОМАРАНЧЕВА ОПОЗИЦІЯ ЩЕ ТРИМАЄТЬСЯ»

Згідно з опитуваннями на виході з дільниць після голосування під час виборів в український парламент, на першому місці Партія регіонів, яка отримала 33%. Партія регіонів володіє політичною підтримкою президента Віктора Януковича, її фінансують основні олігархи країни. Слідом за нею - «Батьківщина», яка набрала 23% голосів. На третьому місці - інша опозиційна партія, «УДАР», яка отримала 13%. Таку ж підтримку отримала Комуністична партія. Далі вкрай права «Свобода», представники якої теж можуть увійти у парламент завдяки 11% голосів.
Ці результати можуть змінитися після остаточного підрахунку голосів, а також через можливі махінації. Під час виборів міжнародні спостерігачі виявили поширені випадки купівлі голосів і втручання в процес голосування. «Батьківщина» звинуватила Партію регіонів у маніпулюванні виборцями, яких привозили автобусами на виборчі дільниці. Комуністи теж скаржилися на обмани на виборах, які допускала в Донецькій області партія президента. Лише Партія регіонів нікого не звинуватила в обмані.

NEW-YORK TIMES, США: «РЕЗУЛЬТАТ ТЯГНИБОКА – НАСЛІДОК РОЗЧАРУВАННЯ І ПРОТЕСТУ»

Американське видання New-York Times зазначає, що міжнародні спостерігачі різко розкритикували вибори в Україні.
Їхнє обурення викликало ув’язнення лідерів опозиції, використання партією влади ЗМІ та адмінресурсу на свою користь, зазначає видання.
У статті йдеться про те, що уряду Віктора Януковича не вдалося продемонструвати вільні і чесні вибори, не дивлячись навіть на установку веб-камер на виборчих дільницях.
"Відносно сильний результат партії Свобода, чий лідер Олег Тягнибок відомий підтримкою антисемітських та расистських поглядів, не був передбачений в попередніх опитуваннях громадської думки", - йдеться в матеріалі.
Видання зазначає, що підтримка націоналістів частково пояснюється реакцією на протягнутий раніше мовний закон, який "розглядається багатьма як підрив української мови".
"Деякі виборці стверджують, що вони підтримують націоналістів через загальний протест проти чинної влади, інші кажуть, що вони були розчаровані всіма відомими варіантами", - пише видання.

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (4 posted):

viva video editor apk on 04/08/2017 07:04:30
avatar
The APK file extension is a special file format that works much like a standard EXE or executable file does on a Windows computer. It is an executable program file that installs an application on your Android smartphone. <a href="https://apkeditorpro.com/how-to-use-apk-editor-pro.html">viva video editor apk</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
apkeditorpro on 04/08/2017 04:47:30
avatar
For this to be done, one needs to be able to have a professional made video created by YouTube video editors. These types of services have been of great help to create quality film for various individuals because they help to bring the video online the right way.<a href="https://apkeditorpro.com/">https://apkeditorpro.com/</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
avatar
Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought I would leave my first comment. I don’t know what to say except that I have.
Thumbs Up Thumbs Down
0
http://dermagen-iq.blogspot.in/ on 01/08/2017 05:18:33
avatar
Its wow! It breaks my heart how well the misunderstood understands others.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 4 | displaying: 1 - 4

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: