Ікона для Василя Зінкевича

Home | УКРАЇНСТВО | Постаті | Ікона для Василя Зінкевича
image

1 травня одному із найпопулярніших співаків української естради Василеві Зінкевичу виповнюється 70 років
Нині він — улюбленець мільйонів українців у світах та один з родоначальників української естради. Кумир і культовий артист свого часу і свого покоління. Правда, теперішня молодь зовсім не схожа на нього, бо він залишився старомодним і, мабуть, таким буде завжди. І хай собі: ми його любимо, незалежно від стану модності чи немодності. Першого травня народився Василь Зінкевич. Сталося це у 1945 році. Там пройшло його важке післявоєнне дитинство, у Васьківцях назавжди спочили в Бозі його Батьки — Тато Іван Харитонович (1903–1980) та Матуся Ганна Прокопівна (1914–2003) Зінькевичі (саме так з м’яким знаком правильно звучить прізвище їхнього роду). Василь був наймолодшим і єдиним сином (найстарша сестра Марія облюбувала собі фах медика, а середульша Катерина померла чотирирічною у 1944–му і похована поруч з батьками). Мама з ранку до ночі важко працювала у місцевому колгоспі „Комунар”. Діти, окрім довгожданої сімейної вечері, завше чекали й Батька, адже той також пізненько приходив зі своєї ветеринарної служби. Тато при столі, вечеряючи, любив співати народні пісні, особливо затягував давні парубоцькі. Голос мав дивовижної краси і надзвичайно приємного тембру. Мати ж мала художній дар: гарно вишивала і могла зробити дивовижні квіти з будь–яких підручних матеріалів.
Маленький Василько співав, наслідуючи батька, на різні свята й урочини
та неодмінно танцював. Ріс не лише уважним, чемним і слухняним, а й всебічно обдарованим. Коли поїхав з дому і став популярним все ж син Матусі ще в ті смутні часи провів телефонний зв’язок. Материнський голос хотілося  чути завжди. Телефонував їй звідусіль і не міг наговоритися годинами. Скільки не просив неньку, щоб переїхала жити до нього, у місто, не погоджувалася…
Чимало ювілеїв було в артиста на життєвій дорозі. Але ніколи вони не проходили на великих престижних сценах (у творчості) і в елітних ресторанах (дні народжень). І навіть у розмовах артист ці теми обминає. Та все ж про своє 50–річчя якось розповів. Саме в день уродин марно шукати співака за його луцьким телефоном, а тепер — за досяжним будь–де мобільним. Слухавки ніколи не брав і не бере. Завжди їхав, летів, мчав додому, у родинні Васьківці.
Було це 1995 року. Зателефонувавши попередньо з Миколаєва, де перебував на гастролях, 30 квітня Василь зійшов на перон залізничного вокзалу в Хмельницькому. Він ніколи не мав власного авта (якщо вірити пліткам — які тільки іномарки не називались), тому попросив у міській Раді машину, щоб поїхати  до матері. Звісно, хотів розрахуватися за послугу.
Того ранкового теплого весняного дня на пероні невеличка делегація „когось” зустрічала. Це він так подумав, подивившись направо і наліво. Але… Зустрічали саме його. Земляки подарували Василеві переносний телевізор і разом поїхали в мерію. Уже за столом у Зінкевича закрався сумнів: звідки знають, що в нього за день.
„Урочистості” затягнулися. Уже після півночі, тобто першого травня, Василь встав і подякував за те, що не забули привітати з днем народження. Це стало для всіх несподіванкою — ніхто цього не знав. Презент приготували „просто так” — як землякові, як знаменитості.
У залі — німа сцена. Не повірили. Якось незручно, але довелося вийняти паспорт і показати. Виявилося, що не просто день народження, а й піввіковий ювілей!
Усі відразу хором сказали:
— А подарунка нема!
Тоді один з присутніх побіг у свій службовий кабінет, приніс старовинну ікону і, повернувшись, розповів цікаву історію.
У одному із сіл Хмельниччини будували церкву. Керівництво довірили активній місцевій жінці. Грошей на завершення робіт не вистачало. Бідолашна ночами не спала, думала тільки про будову.
Під час війни німці половину мешканців її села розстріляли, а половину —спалили. Живими залишилися двоє: вона і її молодша сестра. З того часу дівчата не бачилися, доля їх розвела, видавалося, назавжди. І раптом сниться тій хмельницькій жінці, що йде вона вулицею Нью–Йорку, заходить у будинок і в одній з квартир бачить свою рідну сестру. Такою, якою вона є тепер. Уранці встає і записує американську адресу.
Ледве отямившись від віщого сну, жінка їде в обласний центр. І, як в таких випадках буває, добру людину тягне до доброї. Вона потрапила до працівника міської Ради, який допоміг їй зв’язатися з посольством США в Україні. Справді, виявилося, що за тією заокеанською адресою знайшлася її сестра. Українка з діаспори допомогла з грішми на будівництво церкви і зробила виклик, щоб через півстоліття зустрітися з рідною сестрою.
Перед далекою і довгоочікуваною поїздкою жінка зайшла віддячити добрій людині:
— За те, що ви мені допомогли, я дарую вам старовинну ікону ХVІ століття, а ще одну даю, щоб ви могли подарувати тій людині, яка буде того вартувати.
Хоч нагода зробити подібне траплялася не раз, щось завжди стримувало чиновника. Мабуть, так мало бути: святиня чекала того, хто вірою і правдою робив і робить добро на землі, хто зумів довести, що мало народитися українцем — треба виправдати це високе ім’я. Так ікона була подарована Василеві Зінкевичу на честь його піввікового ювілею.
...Уже під ранок Василь підкотив автом до своїх Васьківців. Незручно було їхати аж до рідної хвіртки. Тому, відпустивши водія, пішов пішки. По дорозі зустрів бабку–повитуху, яка приймала пологи в його Матері і першою почула спів майбутнього артиста. Пощастило побачити і першу вчительку, яка засіяла зерна правди, мудрості і добра в серці талановитого хлопчини.
Мати вже прокинулась і зустріла сина на порозі:
— О, Василько приїхав! Щось ти ниньки дуже раненько…
Василь допоміг Матері зробити все, що необхідне по господарству. В обід посходилась вся рідня, сусіди. І вже під кінець трапези дядько Петро тихенько і непомітно згадав, що у Василя день народження, привітав його.
Ось така скромність, простота і щирість супроводжує улюбленого співака вже не одного покоління упродовж усього життя.
На жаль, рідна Матуся спочила у Бозі ще 13 червня 2003 року... Але її могилу, Батькову, сестрички Катрусі на сільському цвинтарі у Васьківцях неодмінно відвідують при першій же нагоді усі Зінкевичі: з батьком до рідної домівки завше навідуються його сини Богданко і Василько.
Яким же буде 70-ліття співака?  Звичайно ж, подібним до піввікового ювілею: одна простота і скромність. Ніякого аншлагу в столичному палаці „Україна” – на головній сцені держави (нова влада не спромоглася на таке?!), жодних хвалебних од з уст можновладців... Скоріш за все його знову варто буде шукати у Васьківцях. Хтозна чи буде того дня якась незвичність, подібна до тієї, що трапилася 20 років тому, поживемо–побачимо.
Може, і про неї Артист розповість згодом сам. Але це вже буде зовсім інша історія....
З днем народження вас, Василю Івановичу!
Михайло МАСЛІЙ
Фото автора

Rate this article
5.00


Subscribe to comments feed Comments (386 posted):

NBA2K18 on 18/01/2018 04:26:43
avatar
Tyuł supplies a selection of versions of the gameplay, not just established for solitary play, however likewise concentrated on multiplayer competition.
Thumbs Up Thumbs Down
0
DennisUnlah on 14/01/2018 12:48:08
avatar
wwrumiu

http://www.tug.nu/298-ugg-barn-pris.htm
http://www.nemo-aquatech.de/downloads.php?m=188
http://www.showdowngermany.de/downloads.php?x=235
http://www.daidalos-coaching.nu/919-canada-goose-chilliwack-parka-vs-bomber.php
http://www.easyout.de/801-moncler-jacke-damen-gefälscht.php

<a href=http://www.lereve-lingerie.co.uk/301-peuterey-rumor-coat.htm>Peuterey Rumor Coat</a>
<a href=http://www.st-norbert-luenen.de/590-barbour-jacke-classic-beaufort.shtml>Barbour Jacke Classic Beaufort</a>
<a href=http://www.giochidifattoria.it/159-ugg-mini-spruce.php>Ugg Mini Spruce</a>
<a href=http://www.thehost.fr/barbour-prix-876.htm>Barbour Prix</a>
<a href=http://www.itcgsantagata.it/barbour-international-duke-waxed-jacket-685.asp>Barbour International Duke Waxed Jacket</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Jamestot on 13/01/2018 20:02:17
avatar
<a href=http://www.outweb.nl/abercrombie-online-outlet-926.html>Abercrombie Online Outlet</a>
As you may go through life is going on for your needs without you having significantly to state regarding it, you actually are the only person who is able to modify it. Your view on life may change if you can to adopt control of situations in your daily life and implement a few of the info in this article.Suggestions In Order To Get Match And Staying In shape

<img>https://www.Louisvuittonbestellennederland.nl/images/dni2/5465-louis-vuitton-heren-tas.jpg</img>

If reselling benefit is important for your needs, don't get the most significant property from the area. When market value is decided, the principles in the homes close to your own are believed initial. If individuals properties are significantly more compact, they may depreciate your property benefit. Buy the house that combines in to the local community. While you are searching for a larger residence, move into an area in which the house measurements are larger.

<img>https://www.yonotengounbarcenas.es/images/newyon/8224-tenis-polo-ralph-lauren-comprar-online.jpg</img>
Thumbs Up Thumbs Down
0
JamesInfem on 13/01/2018 08:26:32
avatar
<a href=http://www.altgold-ankauf-mannheim.de/converse-chucks-light-821.html>Converse Chucks Light</a>
It might seem appealing to desire to use substances on your own natural and organic backyard garden, nevertheless these will do more harm than good, in addition to defeating the purpose of an "natural" garden. If you believe about, every one of these varieties of air-borne pollutants run off and ruin anything they contact. Be preserving your earth healthful, you won't need to have any compound fertilizers anyway.

<img>https://www.cvaanmeldservice.nl/images/cva2/10936-adidas-originals-maat-37.jpg</img>

Think about registering for fashion institution if you think similar to this is something that you are really interested in learning more about. You may be one of the individuals that determines the fashion tendencies in the foreseeable future, and individuals may have to keep up with what you are actually developing as each year arrives alongside.

<img>https://www.nationalemotorbeurs.nl/images/notar2/11948-lacoste-schoenen-beslist.jpg</img>
Thumbs Up Thumbs Down
0
MatthewRes on 13/01/2018 08:06:20
avatar
vxikfdl

http://www.cheapoakleysunglassesuk.ru/oakley-eyewear-frames-134
http://www.housemanandfalshaw.co.uk/adidas-sl-loop-moccasin-631.htm
http://www.alberghifirenzecentro.it/polo-lacoste-uomo-zalando-893.html
http://www.scarpembtestive.it/212-negozi-di-scarpe-mbt-napoli.htm
http://www.cheapasicstrainersuk.ru/asics-gel-kayano-black-mens-211

<a href=http://www.pcrec.co.uk/puma-ignite-women-174.html>Puma Ignite Women</a>
<a href=http://www.middlesbroughcyclecentre.co.uk/746-latest-prada-shoes-2017.htm>Latest Prada Shoes 2017</a>
<a href=http://www.corx.co.uk/nike-flyknit-racer-womens-uk-304.php>Nike Flyknit Racer Womens Uk</a>
<a href=http://www.mujerzapatosaltos.es/224-tenis-giuseppe-zanotti-aliexpress.asp>Tenis Giuseppe Zanotti Aliexpress</a>
<a href=http://www.fuseboxdesign.co.uk/nike-air-jordan-5-003.php>Nike Air Jordan 5</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
VictorTrulP on 12/01/2018 13:24:33
avatar
tdbeqwi

http://www.protstab2014.it/266-nike-scarpe-da-calcio-cr7.html
http://www.thestar-inn.co.uk/vans-green-black-691.htm
http://www.microflash.fr/915-air-max-90-essential-wolf-grey.php
http://www.geaweb.it/537-air-max-iv.php
http://www.zapatillasmizunomujer.es/skechers-de-mujer-negras-378.html

<a href=http://www.pikavippi.nu/barbour-asos-851.html>Barbour Asos</a>
<a href=http://www.nikeairmax1sale.nl/720-nike-air-max-1-w-wit-grijs-rood>Nike Air Max 1 W Wit Grijs Rood</a>
<a href=http://www.zapatillasmizunomujer.es/calzado-mbt-para-hombre-691.html>Calzado Mbt Para Hombre</a>
<a href=http://www.icsurreyonline.co.uk/parajumpers-geena-6-beige-936.php>Parajumpers Geena 6 Beige</a>
<a href=http://www.dabradiouitzending.nl/canada-goose-bodywarmer-xxl-023.php>Canada Goose Bodywarmer Xxl</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
JamesSew on 12/01/2018 08:27:22
avatar
uafwrwu

http://www.nikeoutletonline.nl/194-nike-air-max-schoenen-zwart-dames.jsp
http://www.adidaszxfluxrouge.fr/367-adidas-originals-zx-flux-femme-pas-cher
http://www.cj-stone.de/canada-goose-hybridge-lite-vest-845.htm
http://www.nikeairmax2015kopen.nl/035-nike-air-max-tailwind-7-2015
http://www.johanneum-lingen.de/parajumpers-sale-online-496.php

<a href=http://www.diepatinnen.de/669-converse-all-star-chucks-schwarz-high.html>Converse All Star Chucks Schwarz High</a>
<a href=http://www.sunglassesoutletuk.nu/ray-ban-eyeglasses-cheap-312.htm>Ray Ban Eyeglasses Cheap</a>
<a href=http://www.nationaleverteldagen.nl/nike-air-huarache-women-white.html>Nike Air Huarache Women White</a>
<a href=http://www.timberlandherenschoenen.nl/505-timberlands-dames-roze.php>Timberlands Dames Roze</a>
<a href=http://www.hogehakkenkopen.nl/louboutin-aliexpress-641.php>Louboutin Aliexpress</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Brycenal on 09/01/2018 22:28:52
avatar
<a href=http://www.toysessions.es/nike-air-max-90-2014-precio-204.php>Nike Air Max 90 2014 Precio</a>
Among the secrets of aging a healthy diet is to consistently find meaning in your daily life. For many individuals, daily life involves household and operate, but as you become older certain items may transform, departing a gap in your lifetime. Young children will keep the home, and you will probably relocate. This will abruptly make you with many different extra time in your fingers, but it really doesn't indicate that you ought to stop advancing. Actually, it's the right time to discover fascinating something totally new to take up your way of life.

<img>https://www.nochevieja.com.es/images/newnoche/10879-zapatillas-salomon-slab.jpg</img>

Should you be mildly discouraged or believe that you "hold the blues" the worst thing you can do is sit down at home and ponder over it. Just go and get some entertaining. Locate a group to participate or possibly a new process that appears intriguing for your needs.

<img>https://www.adidasoriginalschoenen.nl/images/twe2/16102-adidas-sneakers-leopard-print.jpg</img>
Thumbs Up Thumbs Down
0
WilbertBon on 09/01/2018 12:56:52
avatar
fhsqrpe

http://www.faithministries.co.uk/polo-hats-on-head-213.html
http://www.hitamerica.co.uk/ray-ban-rb2132-55-407.htm
http://www.whirlwindfotografie.nl/114-reebok-grijs.php
http://www.la-jetee.it/370-ugg-australia-milano.html
http://www.occhialioakleydavista.ru/ray-ban-wayfarer-pieghevoli-prezzo-019.html

<a href=http://www.nikeairmax1sale.nl/273-nike-air-max-1-essential-schoen>Nike Air Max 1 Essential Schoen</a>
<a href=http://www.bar-o-nes.nl/parajumper-xs-726.html>Parajumper Xs</a>
<a href=http://www.students4students.nu/ugg-mini-blĂĄ-098.html>Ugg Mini BlĂĄ</a>
<a href=http://www.boemeldeventer.nl/nike-air-max-classic-heren-2016-010.html>Nike Air Max Classic Heren 2016</a>
<a href=http://www.la-jetee.it/699-comprare-ugg-a-roma.html>Comprare Ugg A Roma</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
Thomasasype on 09/01/2018 06:56:37
avatar
ndlbfdh

http://www.chacarafortaleza.com.br/common/take.asp?fast=154
http://www.consultoriadeseguranca.com/img/class.asp?nl=68
http://www.cetepea.com/Fotos/food.asp?int=145
http://www.epiresprojetos.com.br/images/green.asp?wy=52/
http://www.sumberteraju.com.my/images/new.asp?w=37

<a href=http://www.carlinollc.com/flash/run.asp?class=250>Igf-1 Lr3 For Sale</a>
<a href=http://www.usb.org.in/images/get.php?aass=26-hygetropin-200iu-kopen-getropin-fake-igf-lr3-im-or-subq/>hygetropin 200iu kopen</a>
<a href=http://www.building.com.br/admin/excluir.asp?ss=166-human-growth-hormone-canada-buy-kigtropin-fake-igf-1-test-canada/>human growth hormone canada buy</a>
<a href=http://www.antoniodellisantieditore.it/collane/downloads.asp?pa=49>Riptropin 2017</a>
<a href=http://www.studiofornari.it/css/new.asp?p=215>igf-1 lr3 benefits</a>
Thumbs Up Thumbs Down
0
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 386 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: