Пішов з життя вірний син України

Home | УКРАЇНСТВО | Постаті | Пішов з життя вірний син України
image

Від лісоруба — до члена Римського клубу. Про головні уроки Богдана Гаврилишина. І як їх засвоїли ті, хто нині — «влада»

Тиждень розпочався з надзвичайно сумної новини. О п’ятій ранку на 91-му році життя пішов з життя видатний українець — всесвітньовідомий економіст, філософ та філантроп — Богдан Дмитрович Гаврилишин. Останні хвилини свого життя Богдан Дмитрович провів у родинному колі у своїй квартирі в Києві. Про це повідомив його Благодійний фонд на сторінці у Facebook.
19 жовтня Богдан Дмитрович відсвяткував свій ювілей, з нагоди якого та за значний внесок в розвиток України був нагороджений орденом Свободи від Президента України та орденом Святого Миколи Чудотворця від Патріархату УПЦ (КП).
За життя вийшло кілька книг Богдана Дмитровича, серед яких «Дороговкази в майбутнє. До більш ефективних суспільств» (1980) та «Залишаюсь українцем» (2011).
Богдан Дмитрович піднявся від хлопця-лісоруба до члена одного з найпотужніших об’єднань провідних інтелектуалів світу — Римського Клубу. Народився 1926 року у с. Коропець Тернопільської області. У 1944-му, коли йому було 18, під час ІІ Світової війни його забрали до Німеччини на роботи. Звідти у 1947 році емігрував до Канади. Там працював лісорубом, згодом став студентом Університету Торонто, де здобув магістра за спеціальністю Інженер-механік. Згодом Богдан Дмитрович отримав MBA в МІМ-Женева і ступінь доктора економіки та суспільних наук у Женевському Університеті.
Богдан Гаврилишин став співзасновником Європейського форуму з менеджменту у Давосі (тепер Світовий економічний форум), засновником Міжнародного інституту менеджменту в Індії. Був консультантом компаній «General Electric», «IBM», «Unilever», «Phillips», радником урядів кількох країн.
І попри всі світові вершини, які він підкорював, він залишався вірним дієвим сином України.
Радник першого Президента України, чотирьох голів Верховної Ради та трьох прем’єр-міністрів Богдан Дмитрович добре бачив стан, в якому перебуває країна, і добре розумів, що ні банківські чеки на кругленьку суму, ні поради з «кафедр конференцій» не здатні дати порятунку його Україні.
Тому він працював з суспільством: створив інституції, які повинні були дати країні нову генерацію таких як він українців — розумних, патріотичних, дієвих. Богдан Гаврилишин ініціював створення ряду молодіжних організацій в Україні, був активним членом Всеукраїнської скаутської організації «Пласт».
Богдан Гаврилишин подарував Україні Міжнародний центр перспективних досліджень та один із найпотужніших інструментів економічного розвитку — бізнес-школу Міжнародний інститут менеджменту МІМ-Київ.
«Молодь запам’ятає Богдана Гаврилишина як усміхненого філософа. Я бачила Богдана Дмитровича у різних ситуаціях. У нього був надзвичайно сильний характер. Він був людиною залізної волі. Завжди йшов і домагався того, що хотів», — розповідає президент МІМ-Київ Ірина ТИХОМИРОВА.
Ще один створений Богданом Гаврилишиним надзвичайно потужний інструмент розвитку для українців — Благодійний фонд, який носить його ім’я. Програми ініційовані Фондом, а зокрема найвідоміша — «Молодь змінить Україну» — відкрили країні десятки, а то й сотні активних молодих людей. Щоправда, не відомо як Фонд буде працювати надалі — після смерті Богдана Дмитровича. Крім того навесні цього року політолог Петро ОХОТІН повідомив, що у «згорілому» з ініціативи НБУ Банку «Хрещатик» пропали кошти Фонду Богдана Гаврилишина, які планувалося витратити на просвітницькі програми. Сума коштів дорівнювала 50 мільйонам гривень. «Цей фонд фінансував «Пласт», молодіжні програми, управлінську підготовку. Сам пан Богдан міг би спокійно почивати на лаврах члена Римського клубу. Однак вкладав кошти в Україну, пропагуючи розвиток держави, навчаючи молодь тощо, — написав тоді Охотін, і підкреслив, — ...Керівництво держави (яке радісно дякувало Гаврилишину та іншим за меценатство) та «інсайдери» добре знали ситуацію з банком. І «виставили» свої пріоритети». Адже на початку квітня деякі юридичні особи перерахували кошти свої рахунки в інші банки на загальну суму 840 мільйонів гривень. 4 квітня, у вихідні дні, банк провів операції з «дробленню» коштів юридичними особами з подальшим перерахуванням на поточні рахунки фізичних осіб на загальну суму 23 млн. грн. А за кілька днів до введення тимчасової адміністрації банк покинули комунальні підприємства столиці, які були його стратегічними клієнтами. Зокрема пішли «Київводоканал», «Київпастранс», «Київський метрополітен» та інші. Кошти ж Богдана Гаврилишина «згоріли» разом з банком.
«Він міг спокійно жити в Швейцарії та Канаді. Потратити 50 мільйонів гривень (понад $5 мільйонів по старому курсу) на своє задоволення. Однак вирішив допомогти Україні. За що йому й було віддячено», — говорить Охотін.
Готуючи цей матеріал до друку сконтактувала з виконавчим директором Благодійного Фонду Богдана Гаврилишина Оленою Бекреньовою, яка підтвердила: «з банком все так і залишилося, як було». Тобто кошти не повернулись, і перспектив на їх повернення нема. Фонд — юридична особа. Відповідно, не підпадає під дію Закону про Фонд гарантування вкладів.
…В березні 2016-го Богдан Дмитрович дав одне з останніх своїх інтерв’ю (видання МИР). Розмова вийшла відвертою — з «холоднокровною» аналітикою про стан країни і еліти та чіткими прогнозами щодо її майбутнього (друкуємо в скороченому варіанті).
Алла ДУБРОВИК-РОХОВА

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (10 posted):

Do My Content Writing Service  on 08/03/2017 05:56:18
avatar
Awesome work you have done here, I am very happy to read this nice post. You are a great writer and give us much information.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Do My Capstone Project Assistance on 08/03/2017 03:42:18
avatar
Awesome work you have done here, I am very happy to read this nice post. You are a great writer and give us much information.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Do My Capstone Project Assistance on 08/03/2017 03:41:25
avatar
Awesome work you have done here, I am very happy to read this nice post. You are a great writer and give us much information.
Thumbs Up Thumbs Down
0
manual blog comment on 28/01/2017 13:05:02
avatar
It is so easy now to manage your account issue via Gmail customer care number. Call at the customer care for Gmail contact number using toll free facility and acquire best of the best services in no time.
Thumbs Up Thumbs Down
0
college papers for sale on 17/12/2016 16:03:02
avatar
We give you material which is never used before and what you find all is new in your coursework writing services.
Thumbs Up Thumbs Down
0
http://www.choosetophandbags.com on 19/11/2016 19:44:33
avatar
Адже на початку квітня деякі юридичні особи перерахували кошти свої рахунки в інші банки на загальну суму 840 мільйонів гривень.
Thumbs Up Thumbs Down
0
Vshare app on 11/11/2016 08:06:07
avatar
All you need to do is check your email junk folder to find the www-data emails that the facebook spy app sends.
Thumbs Up Thumbs Down
0
best manual backlink service on 06/11/2016 15:26:41
avatar
This is so important as your keywords are actually your life your keyword market represents let's say the search language that the potential customers use in order to try to find you as a business online.
Thumbs Up Thumbs Down
0
niche related manual backlinks on 05/11/2016 16:54:43
avatar
What if you could find the keywords that people are actually using to click through not just search
Searches are great but I want people to actually visit my site.
Thumbs Up Thumbs Down
0
http://www.theblanketdepot.com on 02/11/2016 16:12:42
avatar
These are very warm and cozy for your baby's body Now new born babies love to be warm and soft against the baby's skin.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 10 | displaying: 1 - 10

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: