Згуртував святий Андрій

Home | УКРАЇНСТВО | ДІАСПОРА | Згуртував святий Андрій
image

Нещодавно українська громада в південно-західній Флориді відзначила празник св. Андрія в Українському релігійному і культурному осередку в Норт Порті, який названий іменем св. Андрія. Після Служби Божої, яку відслужили для православної громади отці Іван Фатенко, Володимир Пашко та Олег Сацюк, в гарно прибраній залі відбулася святочна трапеза, на яку завітав  протопресвітер Володимир Волощук з греко-католицької парафії.
    Гостей та членів осередку привітала на святі Віра Боднарук, культурно-освітня референтка осередку. Коротенько накреслила минуле осередку, де 41 років тому було організовано українських піонерів в околиці Норт Порту в одну українську громаду і побудовано український народний  дім - Осередок ім. св. Андрія зі соборною каплицею для православних і греко-католицьких вірних. Ідея одної соборної української церкви була отримала благословення митрополитів обох конфесій. Згодом греко-католицька громада збудувала свою церкву, а при осередку відбуваються богослужіння для православної громади. Хоч  в осередку можуть мати свої богослужіння всі українці християнського віровизнання.  Утримання осередку та каплиці і священника є відповідальністю управи та членів осередку.
    Після смачного обіду, який поблагословили присутні душпастирі, почалася коротка програма свята. Наталя Невмержицька прочитала легенду про св. апостола Андрія, як він плив по Дніпрі і зупинився біля гористої місцевості та прорік, що на цім місці повстане великий город—майбутній Київ, із золотими банями багатьох церков . Вірш  Олександра Олеся «Початки Києва»  з почуттям передали Лідія Білоус та Леся Попель. А Марія Бойдуй, Галя Ліснича, Марія Никитин, Валя Никитич, Анюта Праудфут та Віра Боднарук під  акомпанемент Володимира Шпічки на акордеоні виконали три пісні: « З нами Бог і Первозванний Апостол Андрій ( слова Ганни Черінь), «Мені ворожка ворожила»  та « Моя Україно».
    Приємною несподіванкою свята було відзначення протоієрея Івана Фатенка, який відходить на пенсію. Голова осередку Віктор Лісничий та секретар Богдан Боднарук прочитали та передали о. Іванові грамоту вдячності та скриньку фотографій з минулих років. Для дружини паніматки Анастасії Фатенко було висловлено подяку за її працю побіч отця і передано букет квітів. На місце о. Фатенка управа осередку запросила о. Олега Сацюка обслуговувати православну громаду в каплиці.
    Урочистий празник закінчився молитвою. Гості і члени осередку мали нагоду оглянути і закупити гарно ілюстровані дитячі книжки, які були видані в Україні у видавництві «А-ба-ба-га-ла-ма-га».
    Успішне свято і смачний обід завдячується членам  управи осередку: Вікторові і Галі Лісничим, Дарії і Євгенові  Томашоским, Кларі і Влодеві Шпічкам, Анні Мацілинській, Наталі Невмержицькій, Марії Никитин Богданові Боднарукові та Юлі Стромецькій.
Віра БОДНАРУК,
професор, культурно-освітній референт осередку ім. Св. Андрія
Фото: Віктор ЛІСНИЧИЙ

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (2 posted):

omega replica on 11/04/2017 22:54:17
avatar
Thanks for sharing your article. I really enjoyed it!
Thumbs Up Thumbs Down
0
Best Michael Kors Handbags on 11/01/2017 19:24:32
avatar
A few brands, including Kate Spade & Co and Ralph Lauren, did introduce more new designs in the fourth quarter, Edited found. But many tried to ride out the holidays without breaking fresh ground.
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 2 | displaying: 1 - 2

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: