Величавий концерт в честь Тараса Шевченка в Норт Порті

Home | УКРАЇНСТВО | ДІАСПОРА | Величавий концерт в честь Тараса Шевченка в Норт Порті
image

Українська громада в південно-західній Флориді щороку в березні відзначає роковини великого сина України Тараса Шевченка. 11 березня  в Осередку ім. св. Андрія в Норт Порті громада мала велику приємність почути пісні на слова Шевченка у виконанні новоствореного громадського хору під проводом Заслуженого діяча мистецтв України, композитора і диригента Михайла Цапара. Він зумів передати хористам глибоке почуття та нюанси у словах геніального поета.
Я як голова Громадського комітету відкрила вечір і коротко згадала про величезну роль Шевченка у відродженні незалежності України. Його «Кобзар» захоплював і розбуджував народ України не скорятися, а боротися і йти до незалежності. І хоч вимріяна незалежність України прийшла багато років після смерті поета, але він був увесь час духовно із своїм народом. Біля його пам’ятників по різних містах України і в діаспорі українці збиралися і збираються декламувати його поезії  по сьогодні.
Ведуча вечора Рома Гуран представила громадський хор під орудою Михайла Цапара, який започаткував свій виступ грімким «Заповітом» Шевченка, потім полинули вдумливо «Думи мої», а опісля лагідно і ніжно «Садок вишневий коло хати».
Вірш «Мені 13-ий минало» декламував Любомир Дядишин перед святочним словом Лариси Шпон «Жінки в житті Шевченка».  Портрети восьми жінок підготовлені Віктором Лісничим і Анною Мацілинською були показані на екрані підчас дуже цікавої доповіді Л. Шпон. Хоч Шевченко мріяв про дружину і родину в Україні, але цього не сталося. Можливо, що жінки, в яких залюблювався Шевченко, були почасти інспірацією його творчості. Хтозна…
«На роковини Шевченка» Лесі Українки декламувала з великим почуттям Лідія Михалович, а приємною несподіванкою вечора був виступ чоловічого тріо в складі: Василя Феся, Ореста Грицика та Михайла Цапара, які виконали дві пісні: «За свій народ» (слова Степана Пушика, музика Михайла Цапара) та «Моя Україна» (сл. М. Бойка, муз. М. Свидюка).
На закінчення програми громадський хор виконав молитву «Через поле України ішла Божа Мати» (сл. і муз. В. Шкіптури), «Спи, Тарасе, батьку рідний» виконав хор із солістами Василем Фесьом та Орестом Грициком, а на закінчення програми могутнє «Реве та стогне Дніпр широкий» пролунав з участю всіх присутніх.
Під гучні оплески закінчилося свято Шевченка. Переповнена зала вітала виступ хору і його диригента оплесками.
На пам’ятку гостям залишилася програмка вечора з портретами жінок в житті Шевченка, яку майстерно виконала Анна Мацілинська.
Щира подяка виконавцям свята, організаторам вечора та членам Громадського комітету: Ромі Гуран, Ліді Білоус, Лесі Попель, Галі і Вікторові Лісничим, Дарії та Євгенові Томашоским, Анні Мацілинській, Каті Стецюк, Одарці Горбачевській, Ларисі Шпон, Богданові Боднарукові, Ярі Літош та Оксані Лев.
Віра БОДНАРУК,
голова Громадського комітету, професор,
Норт Порт, Флорида
Фото Віктора Лісничого

 

 

 

 

 

 

 

Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (1 posted):

832816-122 on 04/04/2017 03:31:35
avatar
Powell says the fact that a non-Nike sneaker came in at number one is “a testament to Nike’s struggles in its US wholesale business.” Nike insists its sales are shifting toward direct-to-consumer sales through its own retail channels and e-commerce
Thumbs Up Thumbs Down
0
total: 1 | displaying: 1 - 1

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: