Дзвони Чорнобиля чути й за океаном

Home | УКРАЇНСТВО | ДІАСПОРА | Дзвони Чорнобиля чути й за океаном
image

Члени  Громадського комітету південно-західної Флориди традиційно взяли участь у відзначенні Дня Землі в Oscar Scherer State Park, Osprey, Florida. Це була нагода розказати й про Чорнобильську аварію в Україні, яка сталася 26 квітня 1986 року.
Чорнобильська трагедії стала найстрашнішою техногенною катастрофою в історії людства. 32 роки сплили, а наслідки цієї жахливої аварії й досі залишаються темною міткою в історії. І сьогодні ми маємо згадати тисячі  й тисячі ліквідаторів, які врятували світ: пожежники й лікарі, військові та правоохоронці, працівники станції, будівельники і водії.
На столі, над яким був напис «Chornobyl  Nuclear  Disaster», були розкладені книжки, летючки, жетони та інші матеріали про Чорнобильську катастрофу, інформація про Україну та сучасну війну з Росією на Донбасі.
Виставка книжок про Чорнобиль та Україну була підготовлена Нелею Лехман та Вірою Боднарук із поміччю Богдана Боднарука, які вже понад 10 років беруть участь у Днях Землі у Флориді.
Допомагали розповідати про чорнобильську біду та її наслідки, про сучасну ситуацію в Україні членкині 56 відділу Союзу українок Америки Леся Попель (голова), Іванка Олесницька, Оксана Лев, Таня Сілецька, Мирося Футей та суддя Богдан Футей.
Крім інформації про довкілля, родини з дітьми мали нагоду відчути красу природи тутешнього парку,  змістовно відпочити.
Українська громада в Норт Порті пом’янула жертви Чорнобиля в соборній панахиді 29-ого квітня в церкві св. Андрія при Українському релігійно-культурному осередку.
Віра БОДНАРУК,
професор, голова Громадського комітету,
Норт Порт, Флорида
Фото Богдана БОДНАРУКА


Rate this article
0


Subscribe to comments feed Comments (0 posted):

total: | displaying:

Post your comment

Please enter the code you see in the image:


  • email Email to a friend
  • print Print version
  • Plain text Plain text
Themes
No tags for this article
Subscribe to Newsletter
: